Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki rokon nevét...

Van olyan, aki rokon nevét adta második névnek a gyerekének?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, hogy így "emlékeznek" meg valakiről?

2013. jún. 3. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiam apja és ezáltal a nagyapja nevét kapta meg második névnek. a szülőszobán döntöttem el a párom iránti tiszteletből. szerintem jó dolog, bár nyilván a hátaw közepére sem fogja kívánni a gyerek a második nevét és nyilván 18 évesen letörölteti, de az már az ő dolga :) Nekem tetszik.
2013. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi csak a keresztségben adtuk így a fiamnak második névként a Kálmán nevet! Férjem nagypapája volt...
2013. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha lett volna második gyerekünk és fiú akkor a nagyapja vagy nagybátyám nevét kapta volna, így emlékezve meg rájuk.
2013. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából felénk elég gyakori, nem is tartom rossz szokásnak, bár mi nem szerettük volna halott hozzátartozóról elnevezni a gyerkőcünket. Igazából nem tudom megmondani az okát, miért nem, de egyszerűen nem tetszett az ötlet.

A páromnak van két nővére, az ő neveik jöttek szóba, de mind a kettőnknek más tesó neve tetszett jobban. :) Szóval el lett vetve az ötlet. Így nálam az anyós neve lett az egyik javaslat (Ilona), de a páromnak nem tetszett. Végül az Ilona egyik módosított változatában, az Elenában egyeztünk ki. :) Anyósom könnyekig hatódott a gesztuson, és nekünk is tetszik a név. :)

2013. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még a pocakban van a gyerkőc, de már évek óta tudom, hogy nem szeretném a férjem nevét adni neki. Persze apuci ragaszkodik hozzá, úh második névként megkapja apa (és nagyapa) nevét, de az általam választott néven fogjuk hívni, ezt már megbeszéltük. Így mindenki boldog, és a gyerek sem fog kiátkozni a neve miatt:D
2013. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos. A Tibi meg az Andi gyerekei a kis Tibi meg a kis Andi :)
2013. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagypapám után kapni fogja az Imrét második névnek. Ha leveteti, leveteti, de szerintem nem fogja, mert a világ legjobb dédipapája lesz. :)
2013. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a nagynéném után kaptam a Flóra nevet,mint másodikat,de nekem nagyon tetszik!
2013. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!