Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiskorú gyerekekkel válás...

Kiskorú gyerekekkel válás után jogilag, hogy költözhetek külföldre?

Figyelt kérdés

Olvasgattam,hogy az apa hiába egyezik bele a gyerekek kihozatalához a gyámügynek is bele kell egyeznie.

mi ennek a folyamata?

Most indítjuk el a válópert, és szeretném ezt is bele venni ha muszáj, hogy akkor már egyúttal minden rendben legyen,mert a hivatalos válást követően ezeket tisztába szeretném tenni és nem szeretnék a későbbiekben gondot.

Bejelentett lakcímünk lesz kint, idővel munkám is, nekem párom van lesz-illetve van akivel együtt leszünk.Ovit is intézni fogjuk ha a lakcím rendben lesz...

mi ennek a menete, hogy zajlik, mikre kell odafigyelni stb.

Én holnap beszélek ügyvéddel is,de aki esetleg hasonló cipőben jár,kérem segítsen a tanácsaival.

Köszönöm



#külföld kiskorú gyerekkel #külföldi lakhatás
2013. jún. 4. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Elöször is a legjobb lenne, ha apuka lemondana a felügyeleti jogról, így nem kell mindenért az aláírását kérni. Kint pedig kérik mindenhez ha közös a felögyeleti jog, ovihoz és minden apró dolgokhoz a két aláírást.

Ettöl függetlenül apukának kötelessége fizetni a gyerektartást, neked meg kötelezö lesz biztosítanod a láthatást. Ilyenor a bíróság neked ítéli meg a költségeit a láthatásnak, akár arra is kötelezhet, hogy 2 hetente haza hozzad. Ezért érdemes megegyeznetek az apukával, hogy ö mit szeretne, és mit szól ehhez az egész dolgohoz.

Ha apuka nem akar lemondani a felügyeleti jogrol és nem engedi külföldre a gyereket (mert megteheti), akkor nagyon nagyon csúnya viták lesznek, még lehet el sem tudtok költözni, így mindenképpen elöre megbeszélni mindent.


Ha minden rendben, apuka engedi a gyereket. Akkor is kell a gyámhatóság engedélye (elvileg, gyakrolatilag elég ritkán kérik), a gyámhatóság egy környezet tanulmányt kér, és ha elég nagy a gyemrek akkor öt is megkérdezik, hogy önszántából megy-e. Kb ennyi.

2013. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne keverd össze a kettőt már csak ráfizetsz.

Amíg nincs kinti munkád nem fog a gyámügy foglalkozni a kérvényeddel. Apa engedélye kell hozzá, és onnantól a láthatást viszont a te költségedre történik.

2013. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az apa engedélyezi a kivitelt.Abba egyeztünk meg, hogy ő bármikor jöhet én 3havonta hazahozom a gyereket.Mivel apuka alig ad valamit nekem...és neki marad szinte minden..így azt hiszem és ő is belátja ez így megfelelő nekünk.De gondolom ha mi megegyeztünk akkor ebbe nem szólnak bele,ugye?
2013. jún. 4. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!