Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gonosz dolog várni a...

Nagyon gonosz dolog várni a válással, amíg egyedül is elboldogulok a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
A párom "eröltette" egy kicsit a gyerekvállalást. Természetesen én is szerettem volna, csak később. Én elég sokat változtam változtattam a hozzáállásomon a család érdekében, viszont azt látom hogy ő erre kb nem is hajlandó, csak ígérget és fogadkozik, de semmi sincs másképpen. (Felelőtlen költekezés, haverok, buli...) Már rájöttem, hogy ha ennyi idő alatt nem kapta össze magát, akkor ezután sem fogja. Legszívesebben már holnap elkezdenék csomagolni a bébikkel, de hiába volt nagyon jó fizetésem, és kapom utána a max gyedet, az nyilván semmire sem elég. Ha megvárom míg a kicsi eléri a bölcsis kort és újra tudok dolgozni, aztán lelépünk, az nagyon gonosz dolog? Vagy mit lehet még tenni? Egész biztosan nem fog szerintem megváltozni. Ha körbeugrálom, akkor azért csinálja a hülyeségeit, mert nyeregben érzi magát. Ha felhozom, hogy másképp kéne viselkednie, akkor elkezd azzal takarózni, hogy mások még mennyivel rosszabbak, mint ő... Csak azt felejti el, hogy olyanokkal szóba sem álltam volna. Ha nem vagyok vele jófej, akkor meg jön az, hogy ha itthon ilyen a hangulat, akkor miért is kéne neki jobban igyekezni. Ördögi kör. Tudtok vmit tanácsolni?

2012. szept. 17. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Adj neki esélyt a változásra,beszélgessetek többet.

Amig bölcsis nem lesz a kicsi,addig várj,a semmire nem léphetsz le.

Ha verne,inna akkor anyaotthont javasolnék,de szerencsére ennél kisebb a probléma.

Próbáljátok megmenteni ha menthető,ha nem,akkor próbálj meg vele együttélni amig a kicsi bölcsis lesz.

Mekkorák a gyerekek?

2012. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem elég undorító dolog a pénz miatt együtt maradni és kivárni, amikor már újra jól állsz anyagilag. Bár sokan így csinálják, de undorító dolog.
2012. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hú de ismerős helyzet! Megkérdezném, hány éves? Ha fiatal, talán van remény, hogy benő a feje lágya, de félő, hogy aki olyan családban szocializálódott, ahol az alapvető felelősségérzet, önkorlátozás nem szorult bele, akkor képtelen megváltozni. Azért valljuk be, a családért élés az nagy áldozatvállalás, erre legtöbbször csak az anya képes. Tanácsolnám, hogy addig lépj le, amíg nem csinál neked adósságokat és nem undorodsz meg tőle, mert akkor a gyermeked miatt egy életen át olyan emberrel kell kapcsolatban lenned, akitől félted a gyermeked és undorodsz tőle. Adj neki ultimátumot, mondjuk karácsonyig, és ha nem változik, mivel áltatnád magad? Jobb egyedül nevelned a gyermeked, mint egy másik, nem fejlődő, a fejlődésben megrekedt "gyermeket" állandóan cseszegetni.
2012. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Nyilván nem ezt akarod hallani, de igen, gonosz dolog.
2012. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


Lehet hogy gonosz dolog,de méggonosazbb kiszurni a gyerekekkel.

A férj se mintaférj,csak igérgetni tud.

2012. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Beszéltem már annyit, hogy kb én unom saját magamat hallgatni :). Nem hajlandó rá egyszerűen.

Nem volnék én semmi jónak elrontója, de egyrészt kiábrándító, és fárasztó is. Konkrét példa... Szombaton este voltunk egy koncerten. Én is ittam sört, de nem annyit, hogy idióta legyek tőle. Tegnap reggel felkeltem, elrohantam a boltba, főztem, mert vendégeket vártunk ebédre. Mire felkelt, már kész voltam. Erre fel, estére megint elfogyott némi sör, nekiáll krumplit sütögetni, eredmény, úszik az olajban az egész konyha. De ha neadjisten nem főzök, azon is felhúzza az orrát és nekiáll duzzogva kaját csinálni aztán egy alkalmas pillanatban megjegyzi, hogy már megint kupi van. Mert ugye néha vigyázni is kéne a rendre, az ilyenkor nem jut eszébe.

2. Nem feltétlen a pénzre van kihegyezve a dolog, mert mindig is én kerestem jobban, ha már így boncolgatjuk a kérdést. De éheztetni csak nem fogom a kicsiket, mert épp elegem lett az apjukból. És ha megfordítom a gondolatmenetet, az nem undorító, hogy szüneteltessem csak a munkát, és vegyek vissza nagyon a megszokott dolgaimból, mert hiába a megállapodás, ígéret, szeretet, egyre csak azon kapom magam, hogy cigi meg sör valahogy mindig van, a telefonszámla meg ráér? Azelőtt nem voltak ilyen gondok (mert kifizettem mindent amit muszáj volt, igen itt rontottam el...)

2012. szept. 17. 11:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy megnyugodj, nem biztos, hogy gonosz dolog, hanem önvédelem. Ha jól értem, gyermekekkel/?/ nekimenni a világnak, jövedelem nélkül, az felelőtlenség is valahol. Talán a rezsihez hozzájárul, a gyermekek élelmezésébe, ruházkodásába besegít, azért csak könnyebb így egyelőre. Mert ha elmennél, lehet jogilag kell követelni tőle a gyermektartást, GyES-ből valóban felelőtlenség volna megpróbálni. Elvégre nem menekülnöd kell, csak előkészülnöd egy boldogabb, de felelősségteljes életre, döntésre.
2012. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A sogorom pont ilyen volt, semmit nem segitett, eljart a haverokkal igaz ritkan, edzes heti haromszor, draga jatekokk, nem baj ha nincs penz kerunk a szuloktol...

A noverem megunta es elhagyta, haza koltozott es a kedves sogor talan megilyedt es hirtelen felnott vagy nem tudom miert de azutan teljesen megvaltozott, majd fel evig voltak ugymond kulon. De ennek mar par eve es azota boldogan elnek...

Akkor tudja majd hogy mit veszitett amikor mar nem lesztek vele, o is ezt mondta, hogy eloszor azt gondolta jobb lesz igy de rajott hogy nem es mindent megtett megtesz hogy egy csalad maradjanak orokkre

2012. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

3. Már 32 éves, szóval szerintem ez idővel inkább csak rosszabb lehet... És ugyanezt érzem, hogy nem apjuk van, hanem egy "hülyegyerek", aki nem fogja fel, hogy miről kéne szólni az egésznek.

Én is buta voltam, hogy azt hittem, hogy az már húde különlegesen nagy dolog, hogy megfürdeti, játszótérre viszi a bébiket, meg csinál vacsit.


Egyébként akkor mi a nem gonosz dolog? Egy életre beleragadni a kakába?

2012. szept. 17. 11:47
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az a furcsa az írásodban, hogy magadtól függetleníted a problémát, nem pedig kettőtök kapcsolatára utalsz. Ő akart gyereket, ő rontotta el a kapcsolatot. Egy személyben. Azért ez nehezen hihető, és valamiért úgy érzem, annyira nem is lehet nagy a baj. Az egészet egy ok-okozati helyzetnek írod le, szinte külső szemlélőként, egy játszmaként, amit meg akarsz valahogy nyerni, de valahogy érzelmek nélkül. A tétet abban méred, ki jön ki jobban a dologból, pedig nem egymást kéne legyőznötök, hanem egymással előbbre jutnotok. Ne arra koncentrálj, ki ad többet, vagy bosszankodj azon, mennyire érzi magát nyeregben vagy sem!


Gondold végig: szereted még őt? Ha békesség lenne köztetek, akarnál vele élni? Tudnál úgy otthon maradni továbbra is a gyerekekkel, hogy nem azt nézed, ki mennyire jár jól a helyzettel, hanem helyette a családi békére törekszel? Ha úgy érzed, igen, akkor viszont tegyetek érte, meséld el neki, mi a gondod, és ha egy kis szikráját is látod, hogy szeret, akkor ne az elköltözésen járjon az eszed. Ne akard nevelni, csak szeresd, törődj vele. Ez nem körbeugrálást jelent, hanem törődést, figyelmet. A kettő teljesen más: alárendelt szerep helyett mellé kerülsz. A kötekedés és nevelési szándék, valamint a hátsójának kinyalása közötti arany középút, ami nem hatalmi viszonyok felosztásán, hanem érzéseken alapul. Ne azért főzz neki, mert az a dolgod, hanem mert szereted, ha jóllakik. Ne azért takaríts, mert beszól, ha nincs kész, hanem hogy jobban érezzétek magatokat együtt a lakásban és így tovább. :)


Azért írtam, hogy nem biztos, hogy olyan nagy a baj, mert nekem úgy tűnik, most inkább a dac, az otthonmaradás miatti kiszolgáltatott érzés beszél belőled, nem pedig az, hogy igazán a pároddal lenne gondod. Ezt még helyre lehet hozni, és a gyerekek érdekében én mindenképp erre törekednék a helyedben. Hülyeségen, egymás melletti elbeszélésen hagyni elúszni egy kapcsolatot nem szabad! :)

2012. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!