Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki tanul, gyerek-ek mellett...

Aki tanul, gyerek-ek mellett hogyan tudod megoldani?

Figyelt kérdés
Gyerekek,háztartás.Mikor van időd tanulni?

2013. jún. 5. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor alszanak a gyerekek.
2013. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na pont most kéne ezerrel tanulnom, mert vizsgaidőszakom van, főiskolán vagyok utolsó éves, levelezőn. Nem nagyon megy most:(

Amúgy nyilván csinálom a dolgom, azért tartok már itt, de nagyon nehéz. Ikreim vannak ráadásul, még itthon vagyok velük, tehát nem bölcsisek. Szoktam hajnalban tanulni, mert este egyre nehezebb, úgy lefáradok a fiaimtól. Mivel elég jól elvannak egymással is, ezért néha napközben is át tudom olvasni a dolgokat, persze ez azért nem igazi tanulás.

Vizsgák elött pedig muszáj a segítség, ami annyit jelent, hogy olyankor pár órára vagy fél napra anyunak vagy ha a férjemnek megpróbálom őket lepasszolni, hogy minőségi tanulást is produkálhassak. Ez lesz holnap is, kora délután megyek vizsgára, hajnalban kelek, délelött pedig anya vigyáz rájuk.

A háztartást minidg kézben tartom, de ilyenkor van amit nem csinálok meg, nem érdekel, ennyi...megvár, nem csinálja meg senki helyettem...na jó, néha a férjem a kisebb dolgokat (porszívózás, felmosás, mosogatás, de ő is sokat nincs is itthon:( )

Főzni is muszáj, gyerekekkel lenni is muszáj...nem is tudom néha hogy csinálom, de csinálom.

2013. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zabmester ***** válasza:

Amikor pici volt, akkor tanultam, amikor aludt. Baba korában ez nem volt olyan vészes, aludt délelőtt is, délután is, este nyolckor raktam le aludni, akkor szintén volt időm tanulni úgy 10-11-ig, ha kellett. Meg amúgy is nyugis baba volt, ha nem volt semmi dolgom, néha akkor is tudtam tanulni, ha ébren volt, mert szépen elnézelődött a játszószőnyegen, én meg leültem mellé magolni.

Na, amikor elkezdte az örökmozgó korszakát, megtanult járni, és mindenhol ott volt, akkor nem volt ennyire egyszerű, akkor tényleg csak alvásidőben volt erre időm.

Most meg megint könnyen megy, mert már nagyobb, öt és fél éves, ha tanulnom kell, akkor megérti, eljátszik egyedül is. Évente kétszer belefér egy-egy ilyen néhány hetes periódus, már nagyon jól tudja, mi az, hogy vizsgaidőszak :)

A háztartás egy másik kérdés, de úgy vagyok vele, hogy a vizsgák fontosabbak, mint hogy mindig üres legyen a mosogató, meg amúgy is, ha éppen ezerrel tanulok, de közben sürgős mosni/teregetnivaló van, vagy akármi, a párom ugyanúgy meg tudja csinálni, mint én (egyébként sem csak én végzem a házimunkát, mindig megosztjuk aszerint, hogy ki mennyire ér rá).

2013. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rajzolós füzet a gyerekeknek, elrajzolnak, addig tanulok, akkor gyorsan összedobok valami kaját-mosogatok menet közben, eszünk, alszanak, addig tanulok. Ha jó idő van akkor csak alvásidőben, és hétvégén tudok tanulni(nekem is kell a friss levegő.

Most lapátolom magam össze(kissé lázas vagyok, és hétfőn vizsga)

2013. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!