Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben férjetekkel?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 7 hónapos.A párom nagyon jó apa, jól elvan a gyerekkel ha neki kell vigyáznia rá.Éjszaka nem kel hozzá, mert sosem hallja meg. 3 műszakban dolgozik, és ha éjszakás rendszeresen nekem meg a babának kell átjönnünk a másik szobába, mert ő alszik. Hiába mondom neki, hogy de ott a kiságy, a pelenkázó a gyerek összes cucca, neki ott van megszokva és a másik szobában is alhatna mert ott is van ágy. Nekünk sokkal kényelmesebb lenne. De ő nem szeret itt aludni, mert "kicsi" az ágy, egy normál egyszemélyes ágyról van szó. Ha napközben altatom, mindenkép át kell mennünk, mert a kiságyában alszik, de nagyon nehéz elaltatni, dajkálni kell amit a nagyágyon ülve szoktam. Erre mikor bementem altatni, a férjem elkezdett cammogni, vakarózni, mocorogni, és mikor a gyerek már 3szor riadt fel ezekre kicsit kiakadtam és megmondtam neki, hogy ez nevetséges hogy az ő seggét nyaljuk a gyerek meg egész nap nyűgös... Ő ezen besértődött becsapta az ajtót, kitört az üveg és 2 napja nem szól hozzám, és ugyanúgy ott alszik, ráadásul reggel 7től, délután 6ig. És az elmúlt napokban mintha még a gyerekre is haragudna nem csak rám. Egyáltalán nem jellemző rá ilyen, de az őrületbe kerget.
2013. jún. 5. 22:30
1 2 3
 1/23 anni_ ***** válasza:
58%

Teljes mértékben érthető a reakciód, sőt!

Én egész egyszerűen megmondanám neki, hogy önző, és ezen próbáljon változtatni, mert most már ő is felelősségteljes szülő, és ne úgy viselkedjen, mintha ő lenne a gyerek, neki kell gondoskodnia a gyerek(éről)etekről, és közölném, hogy társra van szükségem, nem még egy gyerekre az ő személyében. Az is eszembe jutott, hogy esetleg féltékeny, amiért te a teljes idődet a picire fordítod, és nem rá, szokatlan lehet még neki a helyzet. De felnőtt ember, ezt meg kell értenie, ha nem, nem hiszem, hogy jó vége lesz ennek.

2013. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem a másik szobában van a gyerek ágya?
2013. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel már próbálkoztam, de nem fogja fel, hogy nekem nem az a célom, hogy ő ne tudjon pihenni, hanem hogy a gyereknek jó legyen és ne egy nyűglődés legyen a napja. A másik meg hogy semmit nem csinál itthon, annyi, hogy még én takarítok vagy főzök addig elvan a gyerekkel. Mert ő dolgozik! Utálom ezt, miért én nem? Csak nekem nem 8 órás műszakjaim vannak hanem 24 órásak. Nem tudom mi lett vele.10 éve vagyunk együtt, ritkán veszekszünk ,akkor is többnyire én hisztizek ő meg hallgat, marha türelmes ember, de ezzel kiakaszt. Különben is miért kell 11 órát aludni egy 8 órás műszak után, és addig mi ki vagyunk rakva a megszokott helyről??
2013. jún. 5. 22:53
 4/23 A kérdező kommentje:
Mert még egy szobában van velünk, és a másik szobánk még elég szegényes, nincs benne csak egy ágy meg a számítógép asztal, meg ide teregetek, ilyenek. Még egy darabig velünk is lesz a baba. 3 hetente éjszakás, igazán kibírhatná azt a pár napot ő külön
2013. jún. 5. 22:54
 5/23 Kerria ***** válasza:
100%

Én simán áttenném a babát és magamat az egyágyas szobába. Alváshoz a saját ágy kell leginkább (szerintem- mert én nagyon nem bírok aludni idegen ágyban)és a babádé a legkönnyebben mobilizálható.


Apukával tényleg csak emiatt értek együtt (saját ágy), a morgás, ajtóbecsapás egyáltalán nem helyénvaló reakció.


Az egyik hozzászólóval értek egyet, hogy lehet ez egy féltékenységi reakció is, amiért Te mindig a babával foglalkozol.


Én azt javaslom beszéljétek meg ezt nyugodt körülmények között, nyitottan egymás véleményeire, akkor biztos találtok jó megoldást!

2013. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen igazad van és nem is.A férjednek szüksége van a pihenésre és napközben nem is olyan pihentető az alvás.Abban igazad van,hogy sokat alszik.A babátokat minél előbb át kéne tenni a másik szobába,mert később érzékelni fogja a változást és nyugtalan lesz az új szobában.Kényelmesebb is lenne számotokra az altatás.Tehát a férjed is és a babád is nyugodtan tudna aludni.A férjem 4 műszakban dolgozik.Ha éjszakás akkor 7-től 13-16-ig alszik,de van hogy egész nap kómás marad.Ha marad a régi felállás,akkor a férjed ahelyett,hogy cuppogna inkább maradna csöndbe és használná ki az időt amíg a babád is alszik,mert addig ő is nyugodtan tudna pihenni.
2013. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

"Éjszaka nem kel hozzá, mert sosem hallja meg"


Basszus 3 műszakba dolgozik értetek és még elvárnád, hogy este ő kelljen fel?

Bocs de baromira nem értek veled egyet.

2013. jún. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, de nem tudok neked teljesen igazat adni. Bár én mindig csak hagyományos munkarendben dolgoztam, úgy gondolom, hogy három műszakban dolgozni nagyon kimerítő és fárasztó tud lenni, mert mindig más napszakra esik az alvás, és minél idősebb az ember, ezt annál nehezebben viseli. A férjem reggel 5.45-től 14.00-ig dolgozik, de sosem vártam el tőle, hogy éjszaka kelljen a gyerekhez, mert nem akarom, hogy fáradtan menjen a munkába és a házimunkával kapcsolatban is elnéző vagyok vele, bőven elég ha hétvégén csinál valamit, hét közben pedig játszik a gyerekkel, én meg tudok haladni a teendőkkel. Az ajtócsapkodás nem volt egy szép megoldás, de gondolom nem az volt a cél, hogy az üveg kitörjön, csak a figyelmem felkeltés. A saját helyéről szeretnéd kipaterolni, amit az én férjem sem hagyna, mert azt mondja igazán pihenni csak a saját ágyunkban tud. Én a helyedben inkább kiköltöztetném a picit a másik szobába és amíg gondolod ott aludhatnál vele.
2013. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

véletlenül elküldtem


Én is kint aludtam a gyerekkel 6 hónapos koráig a szobájában, és így a férjem is nyugodtan tudott pihenni. Üljetek le és próbáljátok meg tisztázni a helyzetet, kérd meg hogy mondja el az ő szemszögéből. Ilyen esetben senkinek sincs igaza, és nem is az a lényeg, hanem hogy közösen találjatok megoldást.

2013. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
teljesen megértem a férjed,tulajdonképpen letojod a férjed,te csak a gyerekkel törődsz és ahogy te mondod,nyalod a se**ét,7 hónapos gyereket tedd át a másik szobába férjed hagy pihenhesse ki magát,3 műszakban dolgozik,szüksége van pihenésre,és a reakcióból az jön le nem foglalkozol vele neked csak a gyerek fontos,és elvárod a 3műszak mellett a férjed is csak körül ugrálja a gyereket.Szoktasd át a gyereket más alvásra ne dajkáld mert hozzászokik.Az a legjobb ha van a gyereknek külön szobája,figyelj már egy kicsit a férjedre is,nem csak anya vagy feleség is,nem csak a gyerek fontos,és ne haragudj a férjedre mert nem jogos,kiborult sok volt már neki amit művelsz,teljesen érthető.
2013. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!