Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereketek van? Milyen...

Hány gyereketek van? Milyen korúak/neműek? Így terveztétek a korkülönbséget? Csinálnátok máshogy vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Három gyermekünk van: 9éves lány, 6 éves és 5 éves fiúk

3 év korkülönbséget terveztünk a két gyerek között, a kicsi a "ráadás" gyerekünk, aki bizonyítja hogy az élet jobb mint a tervek:) A fiúk között 13 hónap a korkülönbség, kicsit húzós volt az első év, de nem csinálnám máshogy. Így jó ahogy alakult:)

2013. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1lány, 2.5éves, nem tervezett baba, ettől függetlenül nagyon örülök neki. Testvért nem szeretnék, úgy érzem nem bírnám.
2013. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1 van a második most utközben tart.

A fiam 3 múlt márc. 20.-án 3 és fél lesz mire jön a kicsi...

Akartam is meg nem is...

Akartam, hogy legyen tesó de időpontot sose tudtam hozzá társítani.. Mindig mondtam, Páromnak hogy majd...

Császáros voltam így nyertem magamnak másfél évet mert az mondtam neki hogy a doki megtiltotta másfél évig a kistesót. Aztán mikor a másfél évnél tartottunk taktikát váltottam heti 1 szex volt, hogy az esélyt se adjam meg neki, aztán lelkiismeret furdalásom volt és bevallottam, hogy nem érzem késznek magam arra hogy 2 gyerekem legyen és lehet hogy sose fogom...


Annyi győzőtt most meg hogy tesóm pici fia és az én fiam imádják egymást, de ott jön a tesó az Én Fiam kis idő múlva háttérbe fog szorulni.

Csinálnám másképp, nem tiltakoznék. Már mehetnék vissza végre dolgozni (hiányzik a hivatásom fodrász vagyok) erre most állok neki újjabb 2-3 évre babázni

2013. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2, két lány 1,5 éves korkülönbséggel, a kicsit nem terveztük, becsúszott úgy, hogy elvileg nem is eshettem volna teherbe. Akkor nem voltam túl boldog, korainak éreztem, ráadásul az első évek a segítség ellenére (anyukámtól főtt kaja, vasalás, gyerekvigyázás bármikor) nagyon nehezek voltak.


Viszont most hogy nagyobbak, nagyon örülök neki, hogy így alakult. Ha a kicsi nem jön váratlanul, szerintem nem is lett volna második gyerekem, mert mindig volt valami: most mentem vissza dolgozni, munkahelyváltás, új, izgalmasabb project, most ez, most az... Ráadásul úgy, hogy én kerestem a pénzt a családban (apuka csak aprópénzt) nem szívesen estem volna ki megint 2 évre.

A gyerekek is jó barátnők lettek, sokkal jobb, hogy kicsi a korkülönbség.


Ha visszamehetnék az időben, akkor a kicsit ugyanígy megtartanám, viszont az első időszakot másképp szervezném.

2013. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam nem rég múlt 3 éves, a kisebbik 6 hónapos. Mindketten tervezett gyerekek voltak, bár a másodikkal utólag már addig vártam volna, míg a nagyobb közösségbe nem kerül. Iszonyú nehéz itthon egy örökmozgó 3 évessel és egy kisbabával, hiszen mindketten egész embert kívánnak. Nyilván, ha már így alakult, akkor próbálom a jó oldalát nézni: később talán majd meghálálja magát a kis (ideális?) korkülönbség..
2013. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6,5 éves a lányom, 2 éves a fiam. Ìgy terveztük, számunkra a 4,5 év tökéletes korkülönbség, most sem csinálnám másképp.
2013. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!