Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hetes terhesen milyen...

8 hetes terhesen milyen vitaminokat érdemes szedni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok C-vitamin(1000mg felett), Folsav, Ca, Mg, ásványi anyagos, Fe. Én Lenkei Gábor vitaminokat szedtem végig és 4370g-mal született lányom.
2013. jún. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A terhesvitaminokban komplexen megvan minden, ami kell.

Egyébként a folsavat, vasat, kalciumot, magnéziumot szokták javasolni. Ha már valamit szedni kell, egyszerűbb egy bogyót bekapni, mint nyolcat. :)

2013. jún. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Folsav mindenképpen. A többi választható , C-vitamin ebben a latyakos időben nem árt (de ascorbin savat vegyél, ne előre gyártott C-vitamint), magnézium: ezt csak akkor kell ha fájdogál olykor olykor a pocakod, akkor bekapsz egyet (én a Magnerotra esküszök, de a magnecii citrici is jó, a magneB6 nem vált be nekem) Kálciumot szintén lehet, fogyasztani, de én jobban ajánlom az élelmiszereket. Én csak a Folsvat, Magnéziumot szedem (veszélyeztetett terhesség miatt) és mű vitaminok helyett oda figyelek a táplálkozásomra. napi legalább 2x gyümölcs, 1x zöldség, mindent eszek, főzelékek,sült és rántott húsok, halak, levesek, májat, mézet, spenótot, sajtot, tejet, joghurtot, kenyeret, sütemények.

16hkm

2013. jún. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen válassz egy terhesvitamint, abban benne van minden ami kell.
2013. jún. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért azok a "mű" vitaminok nem annyira ördögtől valóak. Sajnos nagyon kevesen táplálkoznak olyan változatosan, hogy biztos mindenből elegendő jusson a baba számára. Pl. hetente többször kellene enni tengeri halat (és nem rántott pontyot) az omega3 miatt. A folsav sem mindenkinél szívódik fel kellő mértékben, ha csak azt szedi, nem pedig egy komplex magzatvédő vitamin készítményt, amiből biztosan fel tud szívódni a folsav.

Persze egyáltalán nem biztos, hogy aki nem szed vitamint, annak valami gond lesz a babájával, de ha bizonyítottan kivédhetünk vele bizonyos súlyos problémákat, akkor nem értem miért nem élünk a lehetőséggel.

2013. jún. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem már megszültél:D De Maternát szedtem, rengeteg gyümölcsöt ettem, és 4 kg 18 dekás lett a fiam.5 kg-ot híztam vele.Eltelt 16 év és azóta 210 centi lett :DDDD
2014. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!