Szülni albérletbe?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki gyermeket szült albérletbe? Hogyan jöttök ki? Mennyire nehéz az élet, ha nincs saját ház-lakás? Kérlek, meséljetek, mindenre kiváncsi vagyok! Anyuka, apuka, és egy baba. Mindkét szülő dolgozik, de albérletben élnek.

2013. jún. 6. 11:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Semmiben se másabb mintha a törlesztőt fizetnénk amit kitudja mikor és mennyivel emelnek és mikor veszik el a mai világban.. Ha jön valami lehetőség( munka máshol jobb pénzért) nem kell azért lemondani róla mert itt a ház és fizetni kell... Csak pakolni kell és lehet menni. Minden más országban többnyire bérelnek csak nálunk divat ez a saját ház őrület. Ha valakinek kifizetett háza van az más dolog de ez nem túl gyakori.
2013. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Mi még csak próbálkozunk a babával, aki albérletbe születne, közben takarékoskodunk a saját házra :) Szerintem nincs sok különbség az albérlet és a saját között, hiszen a többség csak lakáshitellel tud sajáthoz jutni, aminek a törlesztője sokszor ugyanannyi vagy több, mint a bérleti díj... Nincs semmi gond az albérlettel, ez ne tartson titeket vissza :)
2013. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Mi albérletbe vállalunk babát, most kezdünk próbálkozni. Jelenleg 330-360 ezer forintból élünk,mindketten dolgozunk.

Ha a babával itthon leszek,biztosított leszek (csak így vállalnék),kicsit lesz csak kevesebb a bevételünk,de kb. a kiadásunk is csökken olyan havi 60ezer forinttal,így jól megleszünk.


Persze,jobb lenne sajátba,jobban érezném magam. De szeretünk itt lakni,a főbérlő kedves és rugalmas, szeret minket.

Folyamatosan spórolunk,kb.3-4 év múlva tervezünk saját lakást venni,addigra érjük el azt,hogy legyen kellő önerőnk egy akkora lakáshoz,ahol 3 gyermekkel is jól elférünk és a hitel törlesztője sem lesz magasabb,mint a jelenlegi bérleti díj. Közben továbbra is spórolnánk és idővel szeretnénk előtörleszteni.

Reméljük sikerül.

De a babát most vállaljuk,szerintünk nem felelőtlenség.

23l/29f

2013. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Amugy amikor trhes lettem saját kifizetett lakásban éltünk csak aztán aposom visszavette..... Első voltam.
2013. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem az a lényeg, hogy albérlet vagy saját lakás hanem legyen valamennyi tartalék szülés utánra ha ne adja az ég de beüt a baj, legyen mihez nyúlni.
2013. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezt olvasni. :) Sok pénz kell az élethez, egy babához is, megértem. De emiatt ne szüljek? 27 vagyok, szeretnénk babát, de örökségünk nem lesz, és önerőre nem tudunk félretenni. Sajátot esetleg 10 év múlva tudunk összehozni.. De az se biztos. Ha emiatt nen szülnék, örökké bánnám. Szüleim lehülyéztek, hogy îgy mit akarunk.. Pedig szerintem lehetséges, csak nehéz lesz. :)
2013. jún. 6. 12:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen,ez is fontos,amit az 5. írt!! :) Hármas voltam.
2013. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező,megkérdezhetem,hogy mennyi pénzből éltek? Ebből mennyi az albérlet?

Persze semmi baj,ha nem szeretnél válaszolni :)

2013. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Önerőre nem tudtok félretenni, az azt jelenti, hogy semmit sem tudtok félretenni?

Mert azért az már más kérdés, mert a gyed kevesebb lesz mint a fizu és akkor alapból mínuszból fogtok indulni minden hónapban.

2013. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 zabmester ***** válasza:
34%

Minden további nélkül. Most is albérletben lakunk, ha lesz egyáltalán következő gyerek, akkor ő is bérelt lakásba fog hazajönni a kórházból.

Mivel örökölni nem fogunk, továbbá kizártnak tartom, hogy bármikor is legyen fölösleges 6-7-8-sok millió forintunk, amiből megvennénk egy lakást, tuti, hogy albérletben fogunk lakni a későbbiekben is. Abban meg nem sok különbséget érzek, hogy valaki havonta törlesztőt fizet, vagy havonta lakbért fizet. Én ebben nem érzek nehézséget, nekem ezt természetes. Amióta külön élek a szüleimtől, mindig fizettem lakbért, megszoktam. Persze nem zokognék, ha nem kellene fizetni, de mint mondtam, kétlem, hogy bármikor is lakást örököljünk, vagy hogy ki tudjunk rántani a zsebünkből milliókat.

2013. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!