Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is úgy gondoljátok, hogy a...

Ti is úgy gondoljátok, hogy a ritka nevek nevetségesek?

Figyelt kérdés
Feltett szándékom a születendő kislányomnak egy ritka és különleges nevet adni. De nem azért, hogy ezzel villogjak, meg mert úgy gondolnám ettől különleges lesz a gyerek, hanem csak mert ez a név tetszik már régóta és el sem tudnék más nevet képzelni a gyerekemnek. (A lehetséges fiúneveink például teljesen átlagosak voltak.) De sokaktól megkaptam, hogy ne már, meg milyen név már ez. Persze, van akinek tetszik. Ti mit gondoltok, ha meghallotok egy ritkább nevet?
2013. jún. 6. 14:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. De van egy-kettő,ami tényleg.


Milyen névről van szó? Vannak szép ritkább nevek is. :)

2013. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen névről van szó. Na de most hogy válaszoljunk a kérdésre, ha nem is tudjuk mi az a név?
2013. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Miléna. Persze vannak nevek amiken én is meglepődöm, nem arról van szó. De sokan csak azért is leszólják, mert nem szokványos, nem mindennapi.
2013. jún. 6. 14:25
 4/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kifelejtettem a leírásból.
2013. jún. 6. 14:26
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a Miléna nem a nevetséges kategória. Nekem személy szerint nem tetszik (a Léna annál inkább:o) ),de egyáltalán nincs vele semmi baj.
2013. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ...ha szép hangzású,magyar fülnek nem idegen,akkor semmi baj vele szerintem.

De ha valami épp felkapott sztár gyerekneve, vagy olyan, hogy el sem lehet dönteni, hogy fiú vagy lánynév, vagy egy az egyben külföldiből átvett név,az zavar.Illetve nem is zavar,mert mindenkinek a saját dolga csak furcsállom.

Főleg ha az illető és a gyereke csak itt él MO-on, nem ingázik.

Húgom külföldön él,mégis olyan nevet választott gyerekeinek,ami kint is megállja a helyét,de itthon nem "extra" furcsa,kimondhatatlan.

Gondolni kell arra is, hogy a névvel a gyereknek fel kell nőnie.


Megkérdezhetem mi az a név amit választottál?

2013. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz név, bár én nem adnám, mert egy verekedős játék, a Mortal Kombat egyik karakterének neve. Ezzel szétlehet cikizni valakit, az biztos, bár a mai fiatalok már nem fogják ismerni talán.
2013. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Na pl a Miléna szép hangzású,ritka, én lehet nem adnám a lányomnak,de semmi bajom vele!

Ne foglalkozz másokkal:)

2013. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
hopp...6-os voltam:)
2013. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
19%
nekem nem tetszenek a különleges nevek. a Molénáról végképp nme egy ember jut eszembe, nekem nem is bév hangzású de ha need ez tetszik akkor legyen ez. Túl tucat nevet én sem adnék, de normális hétköznapi nevet fogok adni majd a gyerkemnek, gyerkeimnek. Mi most ott tartunk hogy Ádám és Lilla, esetleg Lili.
2013. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!