Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól engednéd meg...

Hány éves kortól engednéd meg a gyerekednek hogy fesse a haját?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 21:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
17 és akkor sem az egészet, hanem egy két csíkot rakhatna csak bele.
2013. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
18 alatt semmiképp, utána már az ő döntése, de javasolnám neki a kíméletesebb, kimoshatót. Nekem nagyon tönkrement tőle a hajam, sajnos én már a húszas éveim óta festem rendszeresen mert nagyon őszül, meg is van az eredménye.. :-((
2013. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekem szigorú volt anyu ebből a szempontból, de 16 évesen végül megengedte (eleinte a színezést), mert elkezdtem őszülni.
2013. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
olyan 14-15,de igazából nem szólnék bele..Nekem sem tette az anyukám,mégis felnőttem,normális ember lett belőlem..
2013. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

k8, Nahát ilyen szigorú szülő lennél? :D


Én nem tiltanám neki még 13 évesen se, persze fodrászhoz vinném aki a legjobbat hozná ki belőle, ha meg bánná a festést, akkor rájönne hogy hülyeséget csinált, és máskor okosabb lenne

2013. jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Még az őskorban 15 múltam, anyával együtt választottunk színt. 21 éves koromig festettem, semmi baja nem volt a hajamnak, azóta természetes színe van és így is marad, míg el nem kezdek majd nagyon őszülni. Egy rakás károsabb dolog éri a gyereket a havi hajfestésnél, miért pont azt tiltják meg egyesek? Én a magam részéről úgy gondolom, hogy inkább tizenévesen fesse a haját kékre, meg rózsaszínre, vagy akármire, akkor semmi tétje nincs, nincs felelősség se a gyereken, csak írjon ötös dolgozatokat, senki se fogja bántani, ha mégis akkor bemegyek és elintézem, hogy nem hülye a gyerekem azért, mert festve a van a haja. Sokkal több értelme van, mint kiváratni vele, hogy felnőjön és akkor kezdje el az ilyeneket pótolni, mikor már egy állás múlik rajta.
2013. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
85%

14 után, de mindenképpen beszélgetnék vele arról, hogy mennyire árt a festés a hajnak. Én egyébként 14 éves voltam, amikor melíroztattam a hajamba pár csíkot (Anyukám kérdezte, hogy nem szeretnék-e). Kipróbáltam, nem jött be, akkor visszafestettem eredeti színre, azóta pedig nem volt festve. Szerintem felesleges tiltással nem ér el semmit a szülő.

23N

2013. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%

4: nem a korai hajfestéstől lesz valaki r.banc. De ez akkor is egy vegyszer, ami hosszú távon roncsolja a hajat. Én egész életemben a lehető legjobbakat használtam, a hajam tiszta szalma és úgy hullik mint a franc még mellette. Voltam mindenféle vizsgálaton, bőrgyógyász, vérvétel, mikrokamerás vizsgálat, stb, semmit nem találtak. Rendszeresen vágatva is van, mégis minden fodrász szörnyülködik, hogy milyen rossz minőségű.

Biztos van olyan, aki évtizedekig festette a haját és semmi baja, de nem is tőle örökölték a hajukat a gyerekeim.

2013. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Sztem 14 éves kora körül. Inkább akkor élje ki a hajfesthetnékjét, még akkor is, ha extrém színeket akar, mint később, amikor már az elhelyezkedésében tehet kárt a kísérletező kedve. Előtte semmiképp.
2013. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én színezővel 15 évesen festhettem be, normál hajfestékkel 18 évesen. Most 24 vagyok, de még mindig ugyanaz a hajszínem, mint amire 9 éve festettem.


Valószínűleg én is így engedném meg a gyerekemnek, ha lesz. 18 évesen már képes felelős döntést hozni róla, hogy szeretné-e ezzel roncsolni a haját, viszont addig is lenne módja úgy kinézni, ahogy szeretne.

2013. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!