Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A friss jogsis gyerekednek...

A friss jogsis gyerekednek engednéd, hogy néha-néha vezesse a nagyteljesítményű sportkocsidat?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 19:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
57%
Eleinte felügyelet mellett igen. Aztán ha látnám, hogy nem felelőtlen vezető, akkor utána egyedül is mehetne.
2013. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
95%
Most kaptam jogsit, nincs komoly sportkocsink és így is csak úgy vezethetek ha valaki ül mellettem:)
2013. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Hááát, ezt neked kell tudnod. Azért legtöbbször látni az ember személyiségén, hogy hogyan vezet. Van olyan gyerek, akinek oda lehet adni, van, akire egy trabit se bíznék.
2013. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Személyfüggő. De ha nincs lehetősége, hogy vezessen jogsi után, akkor kiesik a gyakorlatból, és évekkel később csak rosszabb lesz. Felügyelet mellett eleinte mindenképp engedném. Aztán meglátom, ha ijesztően vezet, akkor autó közelébe sem engedném, amíg valami "törhetőn" meg nem tanítom neki, mit és hogyan. Ha pedig jól, akkor akár egyedül is elviheti később. A felelősség persze az övé.
2013. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
nekem már akkor is megengedték, amikor 14 voltam :)
2013. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ. Lányom jól és megbízhatóan vezet, nála kérdés sem volt, odaadtam. Viszont fiam az ötödik vizsgára ment át épphogy, nála egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy odaadom az autót.
2013. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Bár nem sportkocsik, de nagy teljesítményű terepjárók vannak itthon. Ideadták, mert csak ilyen volt, úgy voltak vele, ezt szokjam meg. Csak azért nem akartak venni egy kisautót, hisz a későbbiekben úgyis ezeket használnám. Mikor jártam vezetni, volt, hogy elhagyatott területeken kimentem a sajátjainkkal a szüleimmel, illetve mikor megkaptam a jogsit akkor is vezettem velük gyakran városban, bár nem kötelező jelleggel, csak úgy. Szóval mikor vásárolni mentünk én vezettem, nem ők, ha étterembe, akkor szintén. De emellett vihettem akármelyik kocsit akármikor, mert látták, hogy jól vezetek, nem állatkodok, nem az volt nekem a fontos, hogy milyen kocsi volt alattam, csak hogy eljussak A-ból B-be végre és ne kelljen buszoznom, vagy őket zaklatnom, hogy vigyenek már. A mai napig nem vezetek gyorsan, városon kívül sem megyek 250-nel, hiába bírná el az autó. Sosem törtem még, nem koccantam, nem tolattam neki semminek, szóval nem bánták meg a szüleim a döntésüket.
2013. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

A kulcsszavak között ott van, hogy Porsche 996 GT3 RS. Feltételezem ilyen kocsiról van szó.

Na most eleve egy nagy teljesítményű sportautót nem adnék oda egy friss jogsisnak, egy GT3-as Porschét meg aztán pláne nem!


Ezt a Porsche modellt kifejezetten élmény autózásra tervezték! Teljesítményben gyengébb mind a turbós Porschék, viszont a szívó boxer motor olyan közvetlenül reagál, hogy az félelmetes. Nagyon közvetlen a kormányzás, futómű és fékrendszer is. Nincs elektronikák által túlszabályozva. Tehát ABS, ESP és hasonló hárombetűs társaik felejtősek. Mellesleg farmotoros és hátsókerék hajtásos.


Ez a konstrukció adja talán a világ legjobb vezetési élményét. Emellett ez bünteti leginkább a vezetői hibákat!


Ezt a Porschét átlagos kocsikon tapasztalt sofőrnek mondható ember is jáci könnyebbséggel tudja a falnak csapni vagy az árokba küldeni.


Aki azt mondja, hogy oda lehet adni egy friss jogsisnak (akár felügyelet mellet) az nem tudja mit beszél!

Egy ilyen kocsit óriási felelőtlenség lenne odaadni bárkinek akinek nincs hozzá elég rutinja!


Vezessen le pár tízezer kilométert egy minimum közepesen erős lehetőleg hátsó kerekes autóval. Aztán esetleg, talán felügyelettel engedném, hogy vezesse. Vagyis nem engedném, hanem elkezdeném megtanítani vezetni!

2013. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

GT3-as Porschét friss jogsisnak?:) Jesszusom! Ne vicceljünk már!:)

Ez nem egy búval b@szott családi autó.

Én közel 400 ezer kilométer, 200 lóerő körüli kocsikkal levezetett km után is izzadó tenyérrel ülnék be a volánja mögé! Pedig nem vagyok besz@ri meg a vezetési stílusom is dinamikusnak mondható!

2013. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2013. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!