Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednéd, hogy 5 éves gyereked...

Engednéd, hogy 5 éves gyerekednek gyakran vasalva legyen a haja?

Figyelt kérdés
Egyik unokanővéremről van szó. 5 éves a kislánya és a nagyobbik testvére szinte naponta kivasalja a haját....régebben szép hosszú haja volt természetesen göndörödött, mint általában a kislányoknak szokott lenni. Egy pár hónapja levágatták a haját ilyen vállig érőre (kleopátrára, vagyis régen így mondták) mert a nagyobbnak olyan és akkor neki is olyan kell,ezért hisztizett...azóta a nagyobb testvére állandóan vasalja neki, mert sehogy sem áll, göndörödik és felugrik neki, elfekszi stb., ami egyébként valóban idétlen. De én akkor sem engedném egy 5 éves gyereknek vasalva legyen a haja. Én is vasalom a sajátomat és magamról tudom, hogy mennyire roncsolja és eltöri a végeit a hajnak, így elég gyakran kell vágatnom. Az anyja meg semmi nem mond a nagyobbnak hogy nem kellene kicsi ő még ehhez...Csak én látom így vagy nincs ebben semmi?

2012. szept. 19. 14:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
NEM engedném meg perzse károsítsák csak a haját jövöre tán már festés is lesz
2012. szept. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na én is ezt mondom...legközelebb lehet mondani fogom, hogy nem káros ez egy 5 évesnek...a nagyobb már kb. 11 éves korától vasalja...
2012. szept. 19. 14:34
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Én azt csodálom, hogy a kicsi kibírja.

Az én 5 évesemnek egy gumit alig tudok beletenni a hajába... :D


De hogy kérdésedre válaszoljak, szerintem még veszélyes is, ha mozgatja a fejét, megéghet e bőre a nyakán pl. ha hozzá ér a forró hajvasaló, szóval én ezért nem engedném.


Viszont: az ő dolguk...

2012. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, hogy az ő dolgunk... de egyébként simán állja, hogy bármit csináljanak a haján... sőt még mondja is h vasaljuk ki...otthon a nagyobb rendszeresen kisminkeli... volt h le se mosták róla és úgy ment el otthonról...sőt magát is festi állandóan...
2012. szept. 19. 14:36
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Szinte biztos, hogy NEM! Ilyen pici korban ezzel máris tönkre tenni egy gyerek haját!?

Nekem is 5 éves a nagyobbik a lányom, de meg sem fordulna a fejemben. Olyan szép kis csitt-csattok vannak, melyeket pont az ő korosztályuk számára találtak ki, copfozzák fel, tűzzék fel neki, és akkor nem számít, hogy elaludta stb....

2012. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen ezzel én is egyetértek! a hajvasalás nagyon roncsolja a hajat. A nagyobbik (14) és rendszeresen a kisebbiken játszik, van h besüti a haját...az idegesít hogy az anyja hogy nem tiltja meg ezt? teljesen tönkreteszik a haját...
2012. szept. 19. 14:40
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem engedném, a sajátomnak!

De más dolgába nem szólnék bele!

2012. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem engedném, hogy a 11 éves gyerekem hajvasalót fogjon a kezébe, tudom, hogy már nem kisgyerek ebben a korban, de basszus, néha még én is felnőtt fejjel megégetem vele magam, nemhogy egy gyerek a másik gyerek arcát!!! Az meg, hogy a szülő engedi ezt, az az ő szegénységi bizonyítványa!
2012. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8 as válaszoló, egyetértek veled!
2012. szept. 19. 15:24
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Az én lányom is 5 éves.Én vasalom a hajam,de kizárt dolog hogy neki engedjem.NEEM
2012. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!