Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy "a...

Mit gondoltok arról, hogy "a házimunka megvár, a gyerekek pillanatok alatt felnőnek? "

Figyelt kérdés
Én pont olyantól hallottam, akinél rettenet kosz meg rendetlenség van állandóan... nálam is van, hogy bokáig járunk a játékokba, és a vasalni való ruha hegyekben, nem akarok álszent lenni, de kíváncsi vagyok a véleményekre.
2013. jún. 8. 19:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
a rettenet koszt és rendetélenséget egy elmélettel sem lehet igazolni. én pl rendetlenségben nőttem fel és kimondottan megviselt gyerekként, senkit se mertem áthívni, szégyenkezve nyitottam ajtót, mert mindig futott a lakás...
2013. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, közhelyeket mindenre lehet találni.
2013. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
én azt,hogy most, felnőttként anyukám kb. olyan, mint egy szomszéd, egyáltalán nem vagyok hozzá közel, mert kiskoromban, ha akartam valamit mutatni neki, mondani, stb. akkor soha nem figyelt oda, és mindig az volt a válasz, hogy most nem érek rá, mosogatnom kell, mosnom, takarítanom, stb. stb.
2013. jún. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

akkor 1-essel és 3-assal közösen bebizonyítottuk, h most is, mint mindig az arany középút a nyerő, mert mindkét véglet megtépázza a gyerekkel való kapcsolatot.


1. vagyok

2013. jún. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy egy gyerek se nőhet fel koszban. S ez csak a lusta nők kifogása. Nekem is van gyerekem de attól még nem járunk térdig a koszban csak mert hamar megnő. Szép is lenne.
2013. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy normálisan vezetett háztartás rendben tartása nem több óra mint amennyit alszik a gyerek.

Kifogás.

2013. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
foglalkozni kell a csemetékkel, nem szabad sajnálni tőlük az időt. de az egy gyereknek se jó, ha koszban nő fel, márpedig ezzel kb azt mondja, h "nálunk azért van kosz, mert túl jó anya vagyok ahhoz, h takarítsak". szívesen megkérdezném erről a gyerekét is
2013. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
én vagyok a hármas. anyukám a mai napig folyton a házimunkáról beszél, hogy neki mennyi dolga van. ennek ellenére nem emlékszem, hogy annyira nagy rend lett volna nálunk, sőt. ok, kertes ház, nagy, meg telek is volt, szóval azért volt mit csinálni, de akkor is. beszélgetni sose szoktunk, se semmi közös program. max. muszáj intéznivaló, és bevásárlás, de mondjuk egy közös strand, csavargás, netalántán mozi, színház, semmi, az égvilágon.
2013. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
Ha az ember akarná, lenne ideje takarítani. Nem kell hagyni odáig fajulni a dolgot, hogy pár óra alatt lehessen azt kitakarítani. Normálisan vezetett háztartást maximum egy óra alatt helyre lehet hozni. Ha minden nap megteszed. Mosogatás 10perc, mosógépbe bepakol-tereget 10perc, vasalás 20perc, porszívózás-felmosás 10perc, játékok, stb elpakolása 10perc. És akkor még túloztam. De persze ha az ember lusta ezt megtenni minden nap, akkor minden csak halmozódik, ő meg csak panaszkodik, hogy milyen sok dolga van.
2013. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Puliszkas válasza:
Ez így van.Ne igyekezz túlságosan.Én is nehezen viseltem,(bár anyám játszott is meg szeretgetett is),hogy mindig a mosogató előtt állt és,hogy hétköznapokon nem ült le nyugodtan enni,csak amúgy állva gyűrt le pár falatot.Be kell valahogy szervezni a családtagokat is(nagyobb gyerek és férj),meg amikor szabadabb vagy rááldozni kicsit több időt, a pótlásra.Azonkívűl az alaptisztaság a fontos szerintem.Ne ragadjon minden,ne legyen por,kosz....pár mosatlan edénytől,szetszórt játéktól,ruhától nem fog "elszaladni" a ház.Mert tényleg a gyerek pillanatok alatt felnő,majd akkor mosogathatsz eleget,feltéve ha az a hobbid :) ,de ha nem, még tudok egy ilyen "dumát" a rend és tisztaságmániáról: "hófehér zokniban robogunk a sír felé".
2013. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!