Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki szerint 1 gyerek mellett mindent meg lehet otthon csinálni és szerinte aki panaszkodik meg folyton elúszik a teendőivel, az csak rosszul osztja be a napját vagy lusta?

Figyelt kérdés
2013. jún. 9. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Igaza van, szerintem sem nehéz egy gyerkőccel, vérmérséklettől függetlenül. Első gyermekem nagyon kis kukac, de mindig maradt idő például arra, hogy naponta fél órát tornázzak, adjak magamra. Szerintem aki a te megfogalmazásod szerint folyton elúszik a teendőivel, valóban lustálkodhat.
2013. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

azért nagyon nem mindegy, hogy mennyi idős a gyerek :)

mert pár hetes baba mellett tuti nem így van.

nagyobb gyerek mellett egyetértek. nekem is egy gyerekem van, mindent meg tudok mellette csinálni, pedig dolgozom.

sokkal egyszerűbb volt mikor egész nap vele voltam, bár akkor sokszor elúsztam a teendőimmel, de mert bevallom lusta vagyok :) szívesebben csavargok vele egész nap mint vasaljak vagy mosogassak :D

most nem tehetem meg, mert 4kor hozom el az oviból, este 7re vacsinak kell lennie az asztalon, tiszta ruhának kell lennie reggelre, stb, muszáj villámgyorsan megcsinálni :)

régebben meg csak tettem-vettem, az egész napom elment azzal, hogy kicsit csináltam ezt, kicsit játszottunk, kicsit elkezdtem főzni... szóval ha valaki jól beosztja az idejét és igyekszik tartani magát ahhoz amit reggel eltervez akkor meg is tudja csinálni :)

mondjuk ezt így a férjemnek azért nem vallanám be :D

2013. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Én az első gyerek mellett simán megcsináltam mindent, de ő mintababa volt. Amióta 3-an vannak, soha nem érek a dolgaim végére, ha a nagy oviban van akkor sem. Szerintem a babától is függ, hogy mennyire van el egyedül, mikor mennyit alszik stb. Anyukától is függ, ismerek olyat, aki szó szerint szarik mindenre, mert egyszer kicsi a gyereke, és minden percet vele akar tölteni. Szerintem mindenki úgy csinálja ahogy neki/nekik jó. Nálam van egy "alap" tisztaság, ha a játékok szét vannak dobálva az nem érdekel, mert 3 perc után újra szétszórják. A vasalnivaló mindig csak gyűlik :D főzni sem szoktam minden nap. De nem érzem lustának magam, mindig van mit csinálnom :D
2013. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kerria ***** válasza:
90%

Azt, hogy csak egy gyerekkel, a sajátjával találkozott :D


Nagyon sok babatípus van, épp úgy mint Anyuka. Így soha nem lehet tudni valójában az ő ideje van e rosszul beosztva.


Pl. Sógornőm gyermekei másfél évesen napközben 3-3,5 órát aludtak, az én kislányom ha 1 órát alszik, már boldog vagyok. Ennek ellenére sógornőmnél mindig rendetlenség és kosz van, nálunk meg inkább csak kupi... (pl nem pakoltam még ki a mosogatógépet. Én az egy óra alatt általában a főzést és a kertészkedést próbálom beidőzíteni... a többi meg épp ahogy jön. Valamikor amikor ébren van is ki tudok teregetni, de van amikor nem hagyja... (sír, meg veri az ajtót... ezt meg nem szeretem hagyni, hiszen jelzi, hogy társaságra vágyik.


Lényeg a lényeg, anya és babafüggő, ezt így nem lehet egyértelműen kijelenteni.

2013. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Nekem mindig mindenre volt időm, nyilván ez arra vonatkozik aki még nem dolgozik, úgy már azért nehezebb a dolog, de amíg anyuka otthon van, rengeteg ideje van.
2013. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Igaza van, én 2 gyerek mellett is meg tudok mindent csinálni és a lakás is mindig tiszta és rend van.
2013. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez attól is függ, hogy mi az a "minden". Mert azt elhiszem, hogy egy gyerek mellett nem feltétlenül tud háromfogásos vacsorát összedobni, minden nap vasalni, porszívózni, felmosni, és úgy élni, hogy soha egyetlen játék sincs szétdobálva. De aki azt állítja, hogy neki egyáltalán nincs ideje se főzni se takarítani, az tényleg lusta. Gondolom, annyi idős gyerekről beszélünk, aki még alszik délután, nem hiszem el, hogy abban a pár órában ne lehetne megfőzni egy egyszerű ebédet, és csinálni valami minimális takarítást.

Bár az is igaz, hogy amióta két gyerekem van, sokkal összeszedettebb vagyok ezen a téren, pedig a nagy már nem is alszik délután. Amíg csak ő volt, én is folyton elúsztam. De be kell vallanom, tényleg nagyon lusta voltam. :)

2013. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy igaza van. Egy normálisa vezetett háztartás rendben tartása nem több órás feladat.
2013. jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mikor 1-2 gyerekem volt még csak , mindig panaszkodtam , hogy milyen nehéz , nincs semmire időm (persze utolag rájöttem , hogy csak lusta voltam , meg szivesebben olvastam , tévéztem ,mint takaritottam),most , hogy van 5 kisgyerekem már nem panaszkodok, mindent meg lehet csinálni ,csak nem állitom olyan magasra a mércét. Egyébként az aposom nyitotta fel a szemem , aki egyszer részegen nekemesett , hogy mit panaszkodok, mikor régen 8-10 gyerek mellett is mindent megcsináltak az asszonyok és nem csak a háztartást vezették , hanem a földeken is dolgoztak stb...,és ez milyen igaz, azota is ez a mondat van a fejembe.
2013. jún. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
amire akarom, h. legyen időm, arra van. akkor is, ha nem alszik a gyerek, csak akkor 3x annyi időt vesz igénybe. pl. ha előző nap lusta voltam elmosni, kifőzni a cumisüvegeket, amikor a gyerek aludt, akkor másnap kell, mikor ébren van. így pihiszékbe teszem magam mellé a konyhapultra, cumi a szájába, trécselek vele, meg tekintget a fűszerekre. sztem ha akarja az ember meg lehet oldani. a porszívó hangját szereti, azt is meg tudom csinálni, de a felmosáskor már sírdogál, így az megint 3x annyi időt vesz igénybe.
2013. jún. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!