Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti szerettek dolgozni...

Anyukák, ti szerettek dolgozni, munkába járni?

Figyelt kérdés
Szóval szeretitek a munkátokat? Ha éppen otthon vagytok a kicsivel, akkor hiányzik?
2013. jún. 11. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

igen, én szeretem a munkámat és a kisfiamat is. Természetesen nem kérdés, hogy a kisfiamat jobban- ezzel együtt szükség van a munkahelyemre és a fizetésemre ahhoz, hogy elfogadható életet éljünk.

Így én azon nem is szoktam már dilemmázni, hogy munka vagy gyermeknevelés, hanem lezárom magamban úgy, hogy együtt kell megoldani a kettőt. Dolgoznom kell azért, hogy tisztességesen tudjak gyermeket nevelni.

A kisfiam rövidesen 3 éves. Tavaly óta (kb. 2 éves kora óta) bölcsődés. Előtte néhány hónapig az apukája volt otthon vele, amit nem tartottunk rossz ötletnek- de részben az élet is úgy hozta, hogy megkérdezték a munkahelyemen: tudnék-e pár hónappal előbb visszamenni vagy fel kell venniük valakit.

Szerencsésen alakult, hogy addig az apukájával volt és tudtuk még egy kicsit késleltetni a bölcsődét.

Akármennyire is szeretem a munkámat, szívem szerint óvodás koráig maradtam volna vele otthon, de az anyagiak is fontosak. Óriási volt a szakadék a bérem és a GYED (illetve 2 éves kora után a GYES) között.

A munkahelyemre való visszatérés SZAKMAILAG nem volt nehéz, a kollegákkal tartottam a kapcsolatot, bejöttünk időnként a picivel, a főnököm rendes volt, időnként küldött anyagokat olvasgatni a cégről (nem munkát, hanem amivel képben lehetek, hogy mi történt stb.)- így nem szakadtam ki.

Lelkileg viszont egy kicsit igen: természetes, hogy hiányzott a pici, nap közben az elején többször telefonáltam- sőt még azt a "hibát" is elkövettem, hogy az irodában be nem állt a szám, csak sztoriztam a kicsiről. (így visszagondolva elég idegesítő lehetett, de finoman szóltak) :)

A mai napig nap közben eszembe szokott jutni a kisfiam- vajon ebédelt-e már, vajon hogy alszik ma, délután pedig már alig várom, hogy indulhassak érte.

Ezzel együtt tényleg szeretem a munkámat, számomra épp jó arányban vannak benne új, korábban még nem csinált feladatok és annyi rutin, amitől magabiztos is lehetek a szakmámban. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindezt még az átlagnál egy picit jobban meg is becsülik anyagilag, így valóban hasznos dolgozónak és a családját minden körülmények között eltartani képes anyának is érezhetem magam egyben.

A munka és a gyermeknevelés kapcsolatában én a jó időbeosztást és szervezést látom a legfőbb erénynek. Ahogy a munkában sem jó a halogatás, úgy az otthoni dolgokban sem. A kisfiammal mindennap kell foglalkozni, beszélgetni, mesélni, építkezni, biciklizni, ami éppen jön. Az nem mentség, ha én fáradt vagyok, nehéz napom volt... ilyenkor mindig arra gondolok, hogy a hétköznapokon sajnos tényleg csak néhány óránk jut egymásra délutántól az elalvásáig- ez a minimum, hogy ilyenkor teljes figyelemmel igyekszem lenni felé. Amit ma nem adok neki ölelést, azt holnap már nem tudom pótolni, mert az egy másik nap.

Azt is bevallhatom, hogy a dackorszak kellős közepén volt már, hogy "pihenni" jöttem be egy halom munka közé és komolyan mondom, hogy a legnehezebb, az agyamat leginkább megtornáztató feladat is felüdülésnek hatott egy olyan nap után, amikor már 246-szorra hangozott el mindenre, hogy NEM :)

Igen, szeretem a munkámat, szeretek a kollegákkal is felhőtlenül és felnőttes témákról beszélni- hacsak nem szélsőségesen sok munka van, akkor úgy érzem, hogy jó dolog dolgozni- akár fel is tölt, hogy délután siethessek a kisfiamhoz.

Ha meg rossz napom van, akkor magamban számolok és várom a következőt, hogy jobb legyen- túlélem és reménykedek.

És te, kedves kérdező: te szeretsz dolgozni?

Szép napot:

2013. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zabmester ***** válasza:
Szeretem a munkámat :) Amikor még nem volt gyerekem, más területen dolgoztam, de egy idő után az is hiányzott, úgy kb. egy év otthonlét után. A jelenlegi munkám is biztos hiányozna, ha huzamosabb ideig nem dolgoznék, bár most éppen örülök neki, hogy nem nagyon kell bejárni már ebben a tanévben, de nem azért, mert nem szeretek ott lenni, vagy dolgozni, hanem csak azért, mert a buszom elérésével hadilábon állok már egy ideje :D Így egy kicsit tovább lehet reggel aludni, bár most meg egy csomó adminisztrációs munkám van, amit itthon kell megcsinálnom. Ezt a részét kevésbé élvezem, de hát ez is hozzá tartozik.
2013. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En nagyon szeretem a munkamat. Egy nagy multicegnel dolgozom kulfoldon, adminisztracios melo. Kisfiam mar 3 eves ovis. Nagyon jo a tarsasag, jo fizetes, rugalmas munkaido mar tobb mint 7 eve itt melozom. Nagyon hianyzott a munka es a tarsasag amig otthon voltam gyesen.
2013. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!