Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell lepontozni valakit...

Miért kell lepontozni valakit azért, mert megmondja a véleményét a kérdéssel kapcsolatban őszintén?

Figyelt kérdés
Észrevettem,hogy az anyukák,ha a válaszadó a valódi véleményét írja le és nem kertel,azonnal lepontozzák? Akkor írjon hazugságot vagy jópofizzon,az igaza helyett? Nem értem! Például tegnap valaki írta azt a kérdést,hogy mi volt a legdrágább ruha,amit a gyerekednek vettél(?) Erre aki valóban leírta,hogy havi 20.000-et is rákölt a gyerekére,azonnal lepontozták és hurrogtak rá! Nem értem miért probléma,ha valki leírja az őszintét vagy a véleményét?
2013. jún. 15. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ennél az esetnél,azért mert féltékenyek. :)
2013. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom,lehet azok! Pedig mindenkinek mások az anyagi körülményei! Néha olyan kegyetlenek tudnak lenni az anyukák egymáshoz!
2013. jún. 15. 12:42
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert bizonyos válaszok sokakból rosszindulatot, féltékenységet, irigységet vagy más, negatív véleményt váltanak ki és olyankor annak vagy a lepontozással vagy szóval "hangot is adnak".
2013. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Általában nem aszerint pontozzák az emberek a válaszokat, hogy hasznosak-e, hanem hogy egyetértenek-e vele.

Bizonyos esetekben én is ezt szoktam tenni.

Pl. aki havonta 20ezer forintért vesz ruhát a gyerekének, aki két-három hónap alatt úgyis kinövi mindet, az szerény véleményem szerint hülye. No most ezt leírhatnám neki egy kommentben is, de van hogy nem teszem, hanem a pontozással fejezem ki a véleményemet. (Az igaz, hogy a pontozórendszer nem erre való, de ezzel szinte senki nem törődik [nézz be a politika kategóriába], én is egyre kevésbé.)

2013. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Én megszüntetném a pontozási rendszert. Utálom. Pont azért, amit az egyik válaszoló előttem írta is. Mert úgy használják az emberek, ahogyan ő is.

Adott példánál maradva. Ha valaki olyan jól keres, hogy megteheti, miért kell lehülyézni, ha úgy dönt, többet tud a gyerekre áldozni. Mindenki szíve joga. Igen, a pontozási lehetőség szerintem kihozza az emberekből az összes negatívumot.

2013. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert némelyik válasz valami akkora hülyeség, hogy az már szinte fáj.

Azt én személy szerint soha nem pontoznám le, aki 20 ezret költ a gyerek ruhájára, egészségére. De amikor valamelyik nap valaki megkérdezte, mit csináljon a kislányával, mert gyakran bekakil, erre valaki azt felelte, hogy ő ilyen esetekben elverte a gyerekét, azt igenis le fogom pontozni. Igaz, hogy a kérdésre válaszolt, de rosszat tanácsolt, és ennek valahogy ki kell derülnie.

Még soha nem írtam le, de most vállalom: nekem nincs bajom a pontozással. Valahogy jelezni kell, ha egy-egy vélemény nem szalonképes. Még mindig jobb nyomni egy piros kezet bizonyos esetekben, mint 50 oldalas, anyázásba fulladó vitát nyitni egy-egy kérdésről.

2013. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert úgy pontoznak mivel értenek egyet,speciel szerintem mindenki annyit költsön a gyerekére amennyit akar,és úgy nevelje ahogy akarja,de van olyan kérdés aminél lepontozás mellett leírom a véleményem is.Pl engem is lepontoztak mikor leírtam hogy ki mibe öltözteti a gyereket,hogy sosem adok kinyúlt,foltos,kopott,szakadt ruhát a gyerekemre még játszani sem,játszótérre sem,és nekem fontos,hogy kényelmes legyen és leírtam milyen márkát szoktam venni,és régebben vettem a Hádában is használt ruhát,már nem veszek mert ebben a méretben már csak elhasználtak vannak.Ha új ruhát veszel azért szólnak be ha használtat azért.Többi témáról ne is beszéljünk.
2013. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na tessék...én leírtam a kérdéssel kapcsolatban a véleményemet őszintén. Meg is kaptam a magam 24 %-át a jóindulatú toleranciabajnokoktól. Ehhez igazán nincs mit tovább hozzáfűzni. Köszi.
2013. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hehe,most gonoszságból mindenkit lepontozok :))
2013. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az anyukák ilyenek, úgy általánosságban az emberek szeretnek ezzel "szórakozni". Régebben én is bosszankodtam emiatt, mert ugye szerettem volna hitelesnek tűnni egy adott válasznál. Már nem érdekel, megmondom a véleményem akkor is, ha az valakinek nem tetszik. Azért minden kérdéshez nem szoktam kommentelni meg belekontárkodni, csak ha engem is érdekel a téma.

Ez látszik is a %-omon.

:)

2013. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!