Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák! Mik a...

Anyukák, kismamák! Mik a tapasztalataitok a kórházi lopásokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Augusztusban szülök, és annyi rosszat hallok, hogy a kórházban ilyen-olyan holmiknak kél lábuk. Hol teszem azt, egy törölköző, táska, fogkrém, de hallottam olyasmit is, hogy babaholmik közül lovasított meg valaki egy sapit vagy kis ruhát, netán cumit, cumisüveget. A kérdésem az lenne, hogy valóban ilyen vészes a helyzet, vagy csak ismét a rossz hír terjed gyorsan? (Legjobb barátnőmnek az innivalói tűntek el, sógornőmnek a táskája, mindenestül. Utóbbit megtalálták, az illető pedig elnézést kért, hogy összekeverte a sajátjával...)


Várok mindennemű tapasztalatot, észrevételét, ki mit hallott... Most vagyok 31 hetes, lassan szedném össze a holmijainkat, de ha valóban könnyen elmásznak a dolgok, akkor direkt úgy készülök...


Köszönöm szépen!



2013. jún. 18. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem rosszak (igaz nem szülészet), de nekem és a tesómnak is kilopták a pénztárcáját iratostól a táskánkból, egy látogatás alkalmával, míg egy pár percre kimentünk a kórteremből, ráadásul olyan szobából (őrzőből) ahol állandóan bent van a nővér! Szülészeten szerencsére nem tűnt el semmim, igaz csak 3 ágyas szobában voltam és a szobatársaim is nagyon normálisak voltak.
2013. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél a telefonomat próbálták meg ellopni,konkrétan mellettem levő szobából (2 ágyas szoba,engem vizsgálatra vittm,másik anyuka meg ment a kicsiért).De megszivták,mert volt rajta gps,bemérhető volt,rendőrségi ügy is lett belőle.

Második terhességemnél külön szobát kértem,zárhatót,ha kimentem,a nővérpultnál hagytam a kulcsot a nővérnél.

2013. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, én alapból elővigyázatos vagyok, 11 hetesen egy tök kulturált dunántúli kórházban töltöttem pár napot, egyszer visszhangzott a folyosó egy felháborodott beteg kiabálásától, akinek kilopták a ppénzt a téárcájából. mondjuk én azonnal adtam is oda a páromnak, ahogy kiderült, h bent tartnak, ha valami kellett, úgyis behozattam, nema méregdrága büféből szereztem be., 500ft ha volt nálam. a kórházban is óvatos leszek,de persze az más, sajnos vannak holmik, amiket oda egyszerűen muszáj vinni és most, h ígya vége felé egyre többet járok be és látom a "közönségét", hát sajnos reálisnak érzem a veszélyt ...
2013. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam. 3 ágyas szobában voltam a János kórházban, és amikor mentünk a babákért mindent otthagyatunk, telefonokat is kinn az éjjeli szekrényen, táskában pénztárcát, ékszereket...

Mondjuk lehet csak szerencsénk volt, egyékbént összebarátkoztnuk a szobatársakkal és ha egyikünk kiment, a többi figyelt. Persze ez is lehet lutri, ha épp ő lopna meg, de nagyon aranyosak voltak mind, segítettük egymást...

2013. jún. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerencsére velem se történ semmi ilyesmi, hogy valamit elloptak volna tőlem, míg bent voltunk!

Bár Fiam kis kesztyűje nem lett meg az első fürdetés után, de az olyan apró cseprő dolog volt, hogy nem volt érdemes vele foglalkozni, vettünk gyorsan egy másikat, addig kapott kis vékony zoknit a kezére :)


Az igaz, hogy az első szülésemkor, a szobába másnap 3 frissen szült cigánynőt hoztak be, ha jól emlékszem 6 ágyas kórterembe feküdtünk, és rajtam kívül még 1 haza menő volt már és még egy magyar anyuka. Ő szólt, hogy legyenek szívesek valamit tenni, mert neki ez nem tetszik. Én mivel nem tudtam, csak segítséggel felkelni, mert komplikáció volt a szülésem után, nem is értettem miért kell elhagynom a szobát. Mondjuk örültem, hogy a másik Anyuka az én érdekembe is szólt, hogy vele mehettem!!

Aztán este volt is gond ott azon a részen, mert biztonsági őrök lepték el a folyosót, meg hangoskodás is volt!


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyágyas, zárható szobában voltam, így tőlem nem tudtak lopni, de hallottam, hogy egy másik anyukának, aki sima szobában volt, ellopták a pénztárcáját.
2013. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Háromszor szültem, egyszer sem tűnt el semmim.

Ott ültem végig a szobában, észrevettem volna, ha odajön valaki és lóvá teszi a cuccomat.

2013. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Uzsokiba szültem. Míg fel nem ébredtem az altatásból addig a cuccomat a párom betette a szobában lévő zárható szerénybe. Utána és is betettem pár dolgot és ha kimentem sétálni akkor vittem magammal, de jó szobatársaim voltak akikkel figyeltünk mindenre.A szobákba meg látogató nem jöhetett be.
2013. jún. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a történeteket, még ha nem feltétlenül a szülészettel kapcsolatos, akkor is lényeges és jól jön. Az igazság az, hogy szerencsére, eddig a születésemen kívül, egyszer sem kellett kórházban maradnom, látogatóként pedig mindig olyan helyekre mentünk (pl. I. sz. Női Klinika, II. sz. Női Klinika, János Kórház), ahol mint látogató, nem pakolhattuk le a holmijainkat, így esély sem volt arra, hogy bármi eltűnjön.

Egyébként mi is gondolkodunk, hogy egy ágyas kórtermet kérjünk, igaz, állítólag fizetős (konkrét árat nem tudunk, így nem tudjuk, hogy mennyivel számoljunk), de kulcsra zárható. Nagy értékeket nem tervezek vinni, max. egy telefont, meg töltőt, csak egyszerűen a lopás az, amit nem tudok elviselni. Inkább kérjenek, ha tudok, adok.


Attól inkább tartok, hogy a nyári frontszezonban a 4 ágyas kórtermekbe 2-3 cigány asszonyt kapok szobatársul, ami önmagában még nem is zavarna, de eddig bárhol, bármelyik ismerős (és mint látom, máshol is hasonló a helyzet) járt így, ott tuti minimum veszekedés, vagy balhé volt, de tűntek el holmik is rendesen.

2013. jún. 19. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!