Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megváltozhatnak az érzéseim a...

Megváltozhatnak az érzéseim a leendő névvel kapcsolatban, ha most nem érzem azt, hogy tényleg 1000%-osan ez számára az igazi?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen választottunk nevet az előző két gyereknél is, és most ott tartunk, hogy van egyetlen szóba jöhető név, ami számomra legjobb esetben is: nem rossz, nem rossz, csak hát... értitek remélem. Nem az igazi.

Vajon meg fogom szeretni? Vagy csak megszokni?


Volt már aki úgy érezte, hogy rosszul döntött?


2013. jún. 19. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hiányérzeted van vele kapcsolatba akkor nem. Mi az a név?
2013. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 1-2 hét ízlelgetés után is úgy érzed, hogy nem az igazi, akkor gondolkodjatok tovább szerintem is.

Nálunk az első két gyereknél a férjem és én is bejelentettünk 1-1 nevet, és éreztük, hogy nem kell tovább válogatnunk.

A harmadiknál törtük a fejünket, és sok nevet felsoroltam, a férjem lefikkantotta őket. Az egyikre mondta, hogy nem rossz, de nem érzi, hogy ez az igazi. Elfogadtam, mert tudtam, hogy érti. Végül rábökött a naptárra, és rámondta az egyik névre, hogy ez az... ez jó.. és én abban a percben tudtam, hogy megvan a nevünk.

Magyarul hiszek az ilyen megérzésekben.

Ha még van időtök, akkor ne kapkodjatok, nyugodtan válogassatok.

2013. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

autóban beszélgettünk egyszer a férjemmel, még csak nem is a nevekről, és kicsúszott a száján egy név (nem volt sok köze a témához sem). Kb. öt perc hallgatás után rájöttünk, hogy de hát ez lesz a gyerek neve :)))


pedig előtte is találtunk már neki, de az valahogy soha nem volt az igazi

2013. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is más tetszett, és a férjemnek is. Mind a ketten rosszul voltunk a másikunk ötletétől, így kiválasztottunk nagy nehezen egy semleges nevet. Hát, már 10 hónapos, de úgy érzem rosszul döntöttünk. Nem illik rá, nem is tetszik. De még mindig jobb, mint a férjem ötlete.
2013. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na hát nálunk ugyanez volt:)) 1. babának a férjem választott de annyira jól megindokolta meg minden követelményünknek megfelelt - hogy rábólintottam és mivel ez olyan 24 hetes terhes koromban volt így volt időm megszokni, úgy hívtuk pocakban is stb. így mikor megszületett, elképzelni se tudtam hogy más is lehetne a neve. (plusz fiú nevet nehezebb választani szerintem).

Örültem hogy a férjem választotta stb. Így hiába maradt el ez az "1000%os érzés" amit írsz, akkor is úgy éreztem a megfelelő nevet választottuk.

A lányunknál sokáig érlelgettük, rengeteg név volt versenyben, pocakon belül se szóítottuk sehogy csak egy becenéven aminek semmi köze a nevéhez.

37. hétre viszont megvilágosodtam:)) és szerencsére a férjemnek is megtetszett amit mondtam (egyébként egyáltalán nem is volt a korábbi listáinkon).

A harmadik gyereknél viszont egyszerűen nem jött az ihlet, több név kalapban volt de vagy én nem voltam elég lelkes, vagy a férjem vagy egyszerűen csak a "jó elmegy" kategória volt.

Aztán végül csak kiválasztottunk 2 nevet direkt ms jellegűeket hogy ha meglátjuk a babát, valamelyik majd csak ráillik:)

Végül is nem is az első nevét használjuk, hanem a másodikat mert egyszerűen megszületett, teltek a hetek és az jött a szánkra úgyhogy azt tudom mondani hogy ahogy megszületik a baba megjön az az "érzés" hogy ez vagy az a neve még ha terhesen nem is jött az "isteni sugallat".

2013. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 klopusz ***** válasza:

Még gyerek voltam, amikor eldöntöttem/kiválasztottam leendő leánygyermekem nevét, így az apuja ezt már készen kapta :-) Szerencsére neki is tetszett/tetszik, csak a második keresztnéven agyaltunk kicsit.

Második leányom nevét nem én választottam, igazából szerintem nem is illik rá annyira, de 13 éve alatt csak megszoktam valahogy. Bár, senki sem szólítja itthon a "rendes" nevén, csak becenevein. Amit én szerettem volna, azért nem volt jó akkor, mert apukám egyik nagynénjének a nevét szerettem volna, de a néni akkor még élt, és furcsa lett volna egy családban két ilyen név (ritka, bár nem idegen a magyar nyelvtől).

A fiammal voltak a legnagyobb gondjaim :-) Tudtam, hogy három szótagos első és két szótagos második keresztnevet akarok neki adni, de fiúnevek között - számomra - elég kevés az elfogadható három szótagú név. Végül sikerült egy jót választani.

2013. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!