Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gyilkos az aki elveteti...

Miért gyilkos az aki elveteti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Tudom kemény kérdés, de csak azt olvasom hogyha valaki elveteti és nem hobbiból, hanem mert muszáj akkor lenézik? Elmondom a saját példámat. 1 éve voltam együtt a párommal, és nagyon akartunk babát. Majd összejött, és elhagyott mert szerinte mi nem illünk össze, és szeretné ha elvetetném. Na ilyenkor én vagyok a szemét, meg a hibás? Én egyedül nem tudok egy gyereket felnevelni akárhogy szeretném.
2009. okt. 12. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Igen.
2009. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Mert egy élő magzatot ölsz=gyilkos vagy.
2009. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy az!

Ha nincs más megoldás,hát ez marad...

Jobb ez így,minthogy egy csonka családban cseperedjen fel v az állam bácsi mellett,aztán majd ha az apja iránt érdeklődne nem tudnál a számára értelmes,megnyugtató válszt adni!

...és jobb,mert ki tudja,h milyen lelki állapotban hortad volna ki őt-ami a baba is megszenved!

Bár

2009. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Van aki azért,tartja gyilkosságnak,mert élő meberi lénynek tartja már az embriót is.A legtöbben pedig azért,mert így kedvükre szidhatják a felelőtlen,ócska stb,férfit,aki nem akar vasárnapi apuka lenni.

Tapasztalatom szerint egy nem kívánt terhesség legtöbbb esetben min dkét fél hibájából jön létre.Ha az egyik fél még nem érzi magát alkalmasnak a szülő szerepre,vagy nincsenek meg a kell anyagi feltételek a bab vállalásaár,akkor még minidg jobb az abortusz,mint egy gyerek világrajötte:mégpedig a gyerek szempontjából.

Én is abortusz ellenes vagyk,de nem ítélem el csípőből azokat,akik elvetetik a babát.Ha nem tudják eltartani,akkor ha megszüli vagy állami gondozásba vagy örökbe kell adnia a babát.És nem tudom,hogy melyik okoz az anyának kisebb lelkiismeretfurdalást.

Nálatok a párodnak előbb kellett volna meggondolnia magát,de neked is észre lehetett volna venni,hogy baj van a kapcsolatotokkal.

2009. okt. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

"kedves" első válaszoló!Kicsit morbid vagy, igen is vannak olyan élet helyzetek amikor az illető nem tud mást tenni csak ezt a fajta utat választani, én nem mondom hogy az abortusz mellet állok mert NEM, de ha egyszer nincs segítsége és nem tudja egyedül felnevelni, tudom ilyenkor itt fent ezt szokták válaszolni "akkor se vetesd el inkább add örökbe mert másnak nem adatik meg hogy gyermeke szülessen te meg csak úgy elveteted".na köszönöm szépen azért ne már!!!!Le lehet nyugodtan pontozni de akkor sem így működik, szerintem kicsit felelőtlen kijelentést tettél!


4éves, 18hós gyermekek anyukája+17 hetes km

2009. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Én téged nem itéllek el, csak azokat, akik elvetetik mert nem akartak gyereket de nem tettek ellene (pl fog.gátló)
2009. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

jah boccs ezt a második válaszolónak írtam!!!!!

előző voltam

2009. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Akárhonnan nézzük, ha nem a baba egészségi állapota követeli meg az abortusz, akkor az a baba életének direkt kioltása.

Hogy most kinek miért kellett, az más kérdés...

2009. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Én csak azt itélem el,ugymond,aki fleleőtlenül él nemi életet majd utána sorra követi ezeket a malőröket az abortusz. Bizony előforudlnak oylan helyzetek,amikor nincs más megoldás. Amugy 8 hetes kora előtt nem magzat,hanem embrió.Nincsen neki keze lába,ettől függetlenül nagyon fájdalmas dolog(lelkiekben),és megölik az embriót,de az akkor még nem baba. (persze ez nem lehet mentség)
2009. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Miért nem tudod egyedül felnevelni? MErt fizikailag simán lehet egyedül nevelni gyereket (százezren megteszik), anyagilag meg nem kell egyedül nevelned, hiszen apuka kötelezett a gyerektartás fizetésre.


Azért ítélik el, mert 6 hetesen dobog a szíve, tehát él. Ha nagyon sommásan akarom megfogalmazni... Egy gyerek életét nem lehet arra bízni, hogy épp mit gondol a pasim. És ha megszülöd és másnap teszi a fickó ugyanezt? Akkor mit csinálsz? Mert az is megtörténhetett volna ugyanígy.

2009. okt. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!