Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hallottátok? Mi a véleménye...

Ti hallottátok? Mi a véleményetek? A kismama állt a buszon, amikor vészfékezett!

Figyelt kérdés

Ma hallottam a rádióban, hogy egy busz elé kikanyarodott egy kocsi és pár utas megsérült, állítólag egy álló kismama is.Még mondták is a rádióban, hogy miért állt a buszon.


Éppen kocsiban ültem és igaz, hogy nem vagyok kismama, de nagyon kiütötte ez nálam a biztosítékot, a pofám leszakad.


Ti hallottátok? Veletek is ilyen "kedvesek" a buszon, kismamák?


Szerintem ez több, mint szegénységi bizonyítvány...



2013. jún. 20. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Arra gondolsz,hogy nem adták át a helyet neki? Egyrészt lehet,hogy egy hónapos terhes volt, akin nem látszott, másrészt lehet,hogy önszántából nem ült le. Én azt gondolom,hogy a terhesség nem betegség, nem kell ajnározni a kismamákat. Ha látszik,hogy rosszul van, nyilván pofátlanság terpeszkedni a helyen, de alapvetően nincs több joga ülni, mint bárki másnak, akinek szintén vannak problémái.
2013. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez még kevés információ, én is közlekedtem a második gyerekkel terhesen úgy, hogy ha volt hely is nem ülhettem le, mert a babakocsit kellett fognom. Vagy épp készültem leszállni, és már jeleztem és álltam.
2013. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Ne ítélkezz úgy, hogy nem ismered a körülményeket!
2013. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

velem ennyire voltak "kedvesek" már régebben tettem fel a kérdést de most nincs kedvem még egyszer leírni. :)

2013. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, nem ismerjük a körülményeket.

De hogy a kérdésedre válaszoljak, nekem rossz a tapasztalatom. Kétszer voltam kismama. Nagyon ritkán fordult elő, hogy átadták a helyet, amikor nagy pocakkal voltam. Egyszer a buszvezető addig nem indult el, amíg valaki fel nem állt...elég kellemetlen helyzet volt, de sajnos inkább nekem.:)

2013. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Úgy gondolom, kedves első, hogy ilyen melegben illene átadni a helyet egy kismamának. Remélem te is leszel terhes 38 fokban!
2013. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Most mi rosszat írtam? Szerencsétlen balfék!
2013. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a szülés előtti héten se adta át a kutya se a helyet, nyári 40 fokban, csomagokkal megpakolva. 30 km-t zötykölődtem mindennap kétszer (végig dolgoztam), mégis nyuszi voltam szólni, hogy adják át a helyet. Utáltam magyarázkodni, hogy terhes vagyok, és nem érzem jól magam. Amióta meszületett a lány, keveset utazunk, akkor viszont a karomban viszem őt. Ilyenkor a sofőr hátranéz, hogy van-e hely, ha nincs, erélyesen hátraszól, hogy legyenek kedvesek átadni a helyet az anyukának. És addig nem indul el, míg le nem ülünk. Érdekes, hogy leginkább az idős nénik, bácsik állnak fel előbb, és a fiatalabbak csak ezután szégyellik el magukat...
2013. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem többnyire pozitív tapasztalataim vannak a budapesti tömegközlekedés kapcsán. Amióta látszik a pocakom, mindig volt valaki, aki udvariasan hellyel kínált, vagy előre engedett, hogy üljek le. Bevallom, ilyenkor még én jövök zavarba a kedves gesztus kapcsán. Hálás vagyok az ilyen udvarias embereknek.

Mindazonáltal a hírből sok infót nem tudtunk meg, így véleményt alkotni sem nagyon lehet.


Kedves 1.!

Ugyan tény és aláírom, beteg nem vagyok, "csak" kismama. De a válaszod alapján te még nem élted át ezt a szép állapotot. Ha így lenne, tudnád, hogy ahogyan nő a pocak, a kismamák egyensúlyérzéke rohamosan romlik, ezzel együtt könnyebben esünk el, mert nem tudjuk megtartani az egyensúlyunkat úgy, mint nem várandós hölgytársaink. Nyilván, ha lettél volna babás, tudnád, hogy várandóság természetes velejáróra a rosszullét, szédülés, gyengeségérzés. Ebből olykor ájulás is lehet. Gondolom, azt azért tudod, hogy az esés nem kedvez a babának. (A mamának sem, de a baba a lényegesebb, hiszen ő a védtelen.)

Nyilván, abból is feltételezem, hogy nem voltál még várandós, hogy benned fel sem merül, hogy egy várandós kismama azért fogadja el a helyet, hogy a babájának ne essen baja (mondjuk ne essen el egy hirtelen fékezésnél), nem azért, mert hobbiból szeret ülni.

2013. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

úgy szeretem, hogy ilyenkor minden "extrém" lehetőséget fel tudnak sorolni az emberek, de a (sajnos) leginkább feltételezhetőre 'senki nem gondol'. Értem itt a védekezést, pl. biztos akkor állt fel, hogy jelezzen; nem látszott a terhesség; babakocsival volt... és társai. Kérem, nem nagyobb eséllyel fordulhatott elő az, hogy az emberek taplók voltak?? Dehogynem...


Kérdező! Az én első reakcióm is ez volt! De miért állt???

2013. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!