Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hallottátok? Mi a véleménye...

Ti hallottátok? Mi a véleményetek? A kismama állt a buszon, amikor vészfékezett!

Figyelt kérdés

Ma hallottam a rádióban, hogy egy busz elé kikanyarodott egy kocsi és pár utas megsérült, állítólag egy álló kismama is.Még mondták is a rádióban, hogy miért állt a buszon.


Éppen kocsiban ültem és igaz, hogy nem vagyok kismama, de nagyon kiütötte ez nálam a biztosítékot, a pofám leszakad.


Ti hallottátok? Veletek is ilyen "kedvesek" a buszon, kismamák?


Szerintem ez több, mint szegénységi bizonyítvány...



2013. jún. 20. 22:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

En 8,5 honapos terhesen utaztam a metrom amikor nagyon rosszul lettem , majdnem elajultam.A ferjem tartott meg.Persze senki nem adta at a helyet, igy inkabb gyorsan leszalltam, es leultem egy padon.

Az idos nenikrol meg annyit, hogy tudjak hogy kell gyerekkel egyutt ellokni, gyomorszajba konyokolni az anyukat amikor 1,5 eves gyerekkel probal felszallni a buszra.Persze neki nyugdijaskent biztos olyan surgos dolga volt, hogy barkin atgazolhat erte.

Tegnap azt hittem az eszem megall, mikor a bankban sorszammal a kezemben megszolt egy nyugdijas neni,(hozzateszem fiatalos) hogy miert nem adom at neki a szamomat, hogy neki ne kelljen varni.Persze az,hogy az en napom percrol percre van beosztva, mert elkesek a munkabol, meg nem erek oda idoben a gyerekert mind masodlagos.Annyira felment bennem a pumpa, hogy szivem szerint folytogatni kezdtem volna :D

2013. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
A busz félig üres volt, tehát valszeg volt hely, lehet nem akart ülni, vagy épp leszállni készült. Én nekem mindig átakarták adni a helyet mikor terhes voltam, de ritkán éltem vele. Nem voltam beteg, hogy üllnöm kelljen.
2013. jún. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Ahírekben benne volt hogy 80% os telítettségű volt a busz szóval szerintem ott egy fia ülőhely nem lehetett. Persze lehet hogy épp felállt mert le akart szállni de nagyon valószínű hogy egyáltalán nem is ült! Nekem az a tapasztalatom hogy az emberek le...ják egymást, a másikat akár az utcán akár közlekedési eszközön. Nem is figyelik hogy terhes e vagy bármi vki.

Nekem is volt nem egyszer hogy idős néni akarta átadni a helyét!! Nyilván nem fogadtam el...úgyhogy lehet hogy ilyesmin voltak túl és azért állt. Ki tudja.

Egyébként valóban ritkaság hogy átadják a helyet.

2013. jún. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekem jó tapasztalataim vannak. És lehet, hogy én bunkó voltam, de én szóltam. Persze kedvesen, ne úgy képzeljétek el hogy "pattanj már fel te bunkó" meg hasonlók :-) Kis pocim volt végig, nem mindenkinek volt egyértelmű, hogy terhes vagyok. De én utálom az olyanokat, akik simogatják a pocijukat meg az orruk alatt morognak, hogy a sok bunkó nem adja át a helyét.
2013. jún. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Velem teljesen jó fejek az emberek:) pedig messze álljon, tőlem hogy kinèzek valakit a helyéről!

Amióta van pocim, mindig készségesen átadták a helyet!

3x került sor arra, hogy felállítottak egy fiatalt, de mindig mondtam nem kell, nem cagyok rosszul! Vėrcukorról jöttem, ott nagyon jól esett leülni:)

26hkm

2013. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt a hírt (még) nem hallottam. Mi lett a kismamával?

Pont tegnap lepődtem meg, mikor UH-ról jöttünk a kórházból. Felszálltunk a buszra (BKV), és az egyik csaj aki ült (kb. 20 éves lehetett), meglátott, állt fel, és kérdezte leülök-e :) Kedvesen megköszöntem, de nem fogadtam el, mert 2 megálló múlva már szálltunk is le.

De nagyon jól esett :)

33 hkm

2013. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
41%

Ha abból a feltételezésből indulunk ki, hogy a kismama azért állt, mert nem adták át neki a helyet, akkor sem kell szerintem egyből bunkózni a buszon utazókat. Saját magamból indulok ki, mert úgy érzem, hogy sokan vannak vele úgy, mint én. Kismama és kismama között is van különbség, pont most olvastam egy olyan kérdést, ahol a kismama olyan minősíthetetlen hangnemben nyilvánult meg arról, hogy őnagyságának mért nem adták át a helyet, hogy majdnem leestem a székről. Na az ilyeneknek én sem adom át.

Azokhoz akik normálisan viselkednek máshogy áll az ember. Még ha esetleg magamtól nem is úgy ítélem meg a helyzetet, hogy át kellene adni a helyet (vagy esetleg nem veszem észre), ha normális hangnemben, nem követelőzően megkérnek, azzal nincs semmi gond.

Tehát nem lehet egy ilyen helyzetről igazából véleményt mondani, amíg nem ismerjük a körülményeket.

2013. jún. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a körülményeket,

Tényleg sok negatív példát hallani hogy nem adják át a helyet.

viszont én több kismamát láttam már állni úgy, hogy volt ülőhely, sőt volt hogy én akartam átadni, de a kismama nem szeretett volna leülni...

2013. jún. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!