Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van akkor? Táppénzen...

Hogy is van akkor? Táppénzen voltam a terhesség végéig. A munkáltatóm azt mondja kell igazolás az orvosomtól hogy szülési szabadságra vett miután megszültem, az orvos meg azt mondja hogy táppénznél nem kell igazolás mert automatikus.

Figyelt kérdés
Most akkor mi van? Egy igazolásom van, az amit a kórházban kaptam arról hogy szültem. De ezzel a szülési szabadságra való vétellel nem tudom mi legyen, kinek kell vagy nem kell adnia... már teljesen összezavarodtam. És ha kell igazolás azt a háziorvos adja ugye?
2009. okt. 13. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

szülési szabadság szülés előtt van - szerintem, vagyis én így tudom. És valóban azt a háziorvos adja betegállományi papír formájában. De ha már megszültél, onnantól kezdve már GYÁS van, vagyis ki kell töltened egy űrlapot és ha a munkáltatód kifizető hely, akkor intézi Neked.

itt egy link, ahonnan letölthetsz egy okos kis összefoglalót, hogy mit-mikor-hol-honnan.

[link]

Innen töltöttem le a TB kisokost, és az segített nekem.

üdv. és sok sikert!

12 hetes baba boldog anyukája

2009. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltatód kifizetőhely, akkor nekik adod le a korházból kapott igazolást- mitől-meddig -, amin rajta van a keresőképtelenség kódja "10"-es (szülés). Leadod a gyermek születési anyakönyvi kivonatát, TAJ-, lakcím kártyáját. A szülési szabadság /tgyás/ attól a naptól indul amikor megszültél és 168 napig jár.

Ha kérdésed van írjál privát.

2009. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Akkor elvileg elég az az igazolás amit a kórháztól kaptam, hogy megszültem és ott voltam 4 napig. Igen, kifizetőhely a munkahelyem!


Köszönömöm! Ha eszembe jut valami írok!

2009. okt. 14. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!