Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez gyermekbántalmazás, vagy sem?

Ez gyermekbántalmazás, vagy sem?

Figyelt kérdés

A szóbeli bántalmazás is bántalmazás. De vajon az ilyen mondatok bántalmazóak a kisgyermekeknek (4 éves és 19hónapos kisfiúk), vagy "belefér"?


1. - Gyermek fejét erősen kopogtatva (mint amikor ajtón kopognak) fennhangon: - Héló! Mi van nem terjed a hang? ( nem reagált szegény az első rászólásra)


2. - Miért kell mindent szétb.szni állandóan? ( babuci leette az asztalt)


3. - Persze. Hogy megint egész nap hugyozzál. (ez a válasz ha inni kér)


4. - Kotord már össze a sz.rjaidat! (egy-két játék elől maradt)


5. - Kussolj már mert szétverem a fejed ha nem maradsz csöndben! ( kisautóval zörgött amíg a tesó aludt)


6. - Megint a kis köcsög miatt veszekszel velem! (szólni mertem hogy nem kéne a gyereket rángatni mert én mondtam neki hogy az én kezemet fogja ő meg elrángatta a kocsihoz hogy miért nem megy már...)


Még rengeteget tudnék sorolni, de szerintem ez is bőven elég.

Épp válni készülök és egyszerűen nem tudom elmagyarázni a férjemnek, hogy nem a gyerek az oka. Hanem az ahogy ő viselkedik a gyerekekkel. A fent fölsoroltak mindennaposak. Semmit nem törődik a kicsikkel, nem bírja elviselni ha a közelében játszanak, nem vesz részt a gondozásukban, gyakorlatilag teljesen elkerüli őket és ezzel engem is, ha a nagyobbik rajzol neki valamit meg sem nézi, csak kritizálja mindenért. Rengeteg vitánk volt már ebből kifolyólag, de változás nem történt. Én pedig nem akarom hogy tönkretegye a gyerekeket és engem is. Szerintetek becsavarodtam (mert szerinte ezek nem nagy dolgok)?

A válaszokat neki is szeretném megmutatni.


2013. máj. 26. 21:24
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
4%
szerintem ez teljesen természetes, bont ki neki egy sört azt nyugalom lesz meg békesség.
2013. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ez verbális agresszió.

Tökéletesen meg lehet vele nyomorítani egy gyereket.

2013. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Szóbeli bántalmazásnak számít, de nagyon necces és neked kell bizonyítanod.
2013. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Miért kellet egy ilyen embernek gyereket vállalnod ? Vagy ha nem volt ilyen előtte,akkor miért kellet neki még egy gyereket szülni ?
2013. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem iszik, és fizikálisan senkit sem bántott soha. Szerintem beteg és már jó ideje próbálom rábeszélni hogy kérjen segítséget szakembertől, mert külömben el kell válnunk. A gyerekek nem élhetnek így.
2013. máj. 26. 21:32
 6/34 anonim ***** válasza:
13%
neked is kár volt szülni
2013. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
14%
Ez a nevelés...csak a legsz*rabb szinonímákat használja, ami a probléma..
2013. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
10%
Hát persze...rögtön válj, az mindenre megoldás...-,-" mert attól biztosan nem törnek össze a gyerekek...
2013. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

ez veszélyezteti a gyermek mentális egészségét, szóval abszolút. nem is értem, hogy egy apuka hogyan képes így bánni a gyerekével.

Az első és hatos példa meg még ráadásul fizikai bántalmazás is. Én az "apuka" fejét kopogtatnám meg, de nem a kezemmel...

2013. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%

Így emberrel nem beszélünk, nehogy egy kisgyerekkel....


Azok a gyerekek akik ebbe nőnek fel érzelmileg nem lesznek rendben....


Mivel a szülőktől feltétlen szeretetet várnak és adnak kicsinek, később nem tudnak egy rendes kapcsolatban élni, mert ott is a verbális bántalmazást keresik, hiszen ezt tanulták meg a " szeretet" megnyílvánulásának. Persze idővel tudják, hogy ez nem az, tehát ha ezt kapják felnőttként, akkor sem lesznek elégedettek...ördögi kör...



Azért kíváncsi lennék ha a férjeddel az ő dolgaival kapcsolatban csak 2 napig beszélne valaki így, mit szólna...?

2013. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!