Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van így vele? Vagy...

Más is van így vele? Vagy csak én vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Lassan 10 hónapos a babám. Sokat foglalkozok vele, játszunk, mert vallom, hogy ennek később meglesz a gyümölcse, mint, ha csak úgy lenne mellettem.

A kicsi ellátásán és szórakoztatásán kívül viszont úgy érzem, semmihez nincs kedvem, se energiám. Alig érem utol magam a háztartásban, amit megcsinálok, annak sincs látszatja, nehezen tudom rávenni magam még az 5 perces feladatok elvégzésére is. Régebben szerettem főzni, most is, de most ihletem sincs hozzá, sokszor megérem kitalálni, mit tegyek az asztalra. Elkopottnak érzem magam, agyilag is, fizikailag is, az energiaszintem a béka s**e alatt van, de sokszor nem tudom, ez létezik, hogy ennyire lefáradok, vagy eltunyultam? Az érdekelne, mások is vannak-e így.



2013. jún. 27. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor elkezdtem kismamavitamint szedni, és egy kicsit többet mozogni. Mindkettő csodákra képes.

Illetve már elég nagy a gyerkőc ahhoz, hogy heti 1-2 délután másra hagyd.

Az az 1-2 óra nélküle, amikor kávézol a napsütésben, vagy kirakatokat nézegetsz, vagy elmész pedikűrbe, meglátod, csodákra képes.

A pároddal is szánjatok időt egymásra, egy-egy vacsi, mozi, jót tesz mindkettőtöknek.

2013. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :) a mozgást próbálom erőltetni, de reggelente fáradtabban kelek, mint ahogy feküdtem. De majd fokozatosan. Vitaminokat elvből nem szedek, nem is használtak soha, terhesség alatt az étvágyam is elvette, gyümölcsöt tömöm, hátha...

Délutánonként nincs kire hagyni, csak hétvégén, de akkor is a lakást igyekszem rendbe tenni, mert máskor nem lehet. A párom meg szegény olyan fáradt, annyit dolgozik, örül, hogy él. Még a házassági évfordulónkon sem tudtam rávenni, hogy csináljunk valamit kettesben, annyira ki volt ütve.

Tudom, csomó mindent meg lehet csinálni, míg a baba alszik, de olyan kicsi lakásban vagyunk, hogy nálunk ez lehetetlen, és egy légtér minden, a konyhán nincs ajtó, a szobán meg harmonikaajtó van. (Még kisebbnek tűnne ajtókkal.) Lehet, már javítana a helyzeten, ha megengedhetnénk magunknak egy nagyobb, normális kialakítású albérletet. Mindenképp megpróbálom azért megfogadni a tanácsokat, köszönöm!

2013. jún. 27. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónapos, és én is pont úgy vagyok mint te. Szerintem lemerültek a tartalékaink. Én egész nap reggel fél7-től este 6-7-ig egyedül vagyok a fiammal, soha nem volt segítségem, és én érzem magamon hogy befásultam. Fárasztó is, mert egész nap mászkálok a fiam után, aki mindent kipakol, megkóstol :)
2013. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Napközben nekem sincs segítségem, és marhára nem érdekel a házimunka. :( De folyton hibásnak érzem magam, selejtnek, hogy még ezt se vagyok képes megcsinálni, ezért írtam, hogy nem tudom eldönteni, lustaság-e, vagy az, hogy utálom, mert muszáj, vagy tényleg létező dolog, hogy lemerültem. :(
2013. jún. 30. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!