Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lesz esélyem gyed-et kapni?

Lesz esélyem gyed-et kapni?

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan szeretnénk babát, de félek, hogy ha összejönne, nem lennék jogosult gyed-re. 2 éve van (folyamatosan) határozott idejű munkaviszonyom, amit általában fél évre szoktak meghosszabbítani. (Ha kiderülne, hogy terhes lennék, valószínűleg nem hosszabbítanák meg újra a szerződésemet.)

Nem igazán értem, hogy a gyed-nél az számít, hogy a TB járulék be legyen fizetve, azaz én magam is befizethetem, vagy hogy munkaviszonyom legyen.

Ha miután lejár a szerződésem és igényelném a munkanélküli segélyt (álláskeresési támogatást) akkor jogosult lennék gyed-re, ha ebben az időben születne meg a baba?

Vagy az utolsó lehetőség, hogy a férjemnek van egy bt.-je, ha oda felvennének mint alkalmazottat, vagy mint segítő családtagot, akkor kaphatnék gyed-et?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 14. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy jártam,szülés előtt 6 héttel lettem "munkanélküli".Ha lejár a szerződésed menj a munkaügyibe,egy napot se legyen üres.(pl:szerz.lejár 6.-án,7.-én menj a munkaügybe.)Álláskereső leszel és úgyanúgy fogsz kapni mindent mintha dolgoztál volna.Annyi,hogy mindet neked kell majd intézni: beadni a kérelmet a tgyás-ra,gyed-re..De a munkaügyiben mindent elmondanak.
2009. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyed: ha megszűnik a munkád, akkor nem jár, csak úgy, ha a szülés napján is biztosítva vagy. Tehát ha van munkád, ill. ha álláskeresési járadékot kapsz (segélynél asszem, már nem jár), és onnan mész el szülni, akkor kapni fogod.

Gyes: alanyi jogon jár, azt mindenképp megkapod.

Tgyás: ugyanaz, mint a gyed. ill. ha a szülés előtt 42 nappal szűnik meg, ez még akkor is megillet. A baba fél éves koráig kaphatod.

Remélem, nem hülyeséget írtam, nekem ezt mondták, a TB-ben, és a fórumokon is ezt olvasom.

Segítő családtag: Próbáltuk mi is, de egy adós ismerősöm azt mondta, h nem szabad próbálkozni, hogy munka nélkül, csak bejelentve leszel (tehát bejelent a párod, de nem vagy ott, csak papíron), mert ha rájönnek a családi kapcsolatra, valószínű, hogy rögtön ellenőriznek benneteket, és akkor komoly büntetés is lehet.

Meggondolandó. De mindenesetre jó próbálkozást:)

2009. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A 2010 május 1. után született babák esetén is megkapja az anya a gyed-et ha munkanélküli, azaz álláskeresési támogatást kap? Ez nem változik?
2009. okt. 14. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, nem, csak 2 évre rövidül.
2009. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!