Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek eltartottnak...

Szerintetek eltartottnak számít egy nő, aki otthon van a gyermekkel és csak a gyedet/gyest családit kapja?

Figyelt kérdés
Kifejtenéd bővebben az álláspontod?
2013. júl. 1. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít eltartottnak, hiszen saját jövedelme is van. Ami közel sem olyan nagyságú, amit a családjáért tett "munkájáért" megérdemelne. Sajnos napjainkban és főleg hazánkban az "természetes" és elismerésre sem méltó, hogy egy anya, egy nő otthon maradva (önzetlenségből, hiszen a karrierjére is koncentrálhatna) gyereket szül, majd őt napi 24 órás felügyeletben MINDEN NAP, szünet nélkül ellátja, közben vezeti a háztartást, igyekszik jó feleség lenni. Nagyon nehéz feladat, sok "eltartó" nem is tudná ezt véghez vinni. Sokszor olvastam már ilyen próbákról, ahol a pénzkereső úgy gondolta, hogy bebizonyítja, hogy milyen egyszerű a nők dolga, hát a legtöbbnek beletört a bicskája, és néhány (!) otthon töltött nap után azt mondták, SOHA TÖBBET, inkább még vállal plusz munkát...
2013. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít eltartottnak. Megdolgozott azért, hogy ez az ellátás járjon neki.
2013. júl. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem dolgozott a gyerek előtt és csak GYES-t kap, akkor abból nem hiszem hogy el tudja magát tartani, illetve a gyerek ellátásához 50%-ban hozzájárulni, tehát el kell tartania valakinek. A családi pótlék nem az ő bevétele, azt a család kapja, esetleg a felét lehet a nő bevételéhez számolni.

Én nem gondolom magam eltartottnak, mert csak a TGYÁS-ből és GYED-ből el tudnám tartani magam, sőt a gyereket is.

2013. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Sokan azt hiszik, hogy a bevétel mennyisége egyenes arányban áll az elvégzett munka értékével, sőt azzal, amit általában véve munkának nevezünk.


A házassági eskü szövege olyan szépen fogalmaz, ami érthetőbbé teszi talán ezt a dolgot: a férfi megfogadja, hogy GONDVISELŐJE lesz az asszonynak, az asszony pedig megfogadja, hogy SEGÍTŐTÁRSA lesz a férfinek. Így egészítik ki egymást.


A mi példánk: két kicsi gyerekünkkel vagyok itthon, a harmadikat várom. A férjem sokat, keményen dolgozik a családért, sokat fáradozik. Azonban ha hazajön, övé az este és az éjszaka, pihenhet, olvashat, filmet nézhet. A vacsorája készen várja, a hűtőben kaja, mindenütt kellemes, szép rend, harmónia, a szekrényében tiszta, vasalt ingek sorakoznak. A hétvégéjét is úgy szervezi, ahogy akarja. Nyugodtan játszat a gyermekeivel, boldog lehet a nejével. :)

Ezzel szemben én nem megyek szabadságra. A pihenés percei lopottak, az éjszakák feldaraboltak, mert a gyerekek sokat felkelnek és igényelnek, a hétvége épp olyan, mint a hétköznapok, nincs többé gondtalan, munkátlan ünnepnap, nincs olyan, hogy "na majd karácsonykor", "na majd nyáron", "na majd a szülinapomon", anyaságról nem lehet szabadságra menni.


Ha szépen akarnék fogalmazni, azt mondanám, hogy a férfi és a nő egy jól megszervezett, harmonikus családban nem eltartja, hanem megtartja egymást a nehézségekben, meg persze az örömben.

2013. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem csak az kap gyest, aki nem dolgozott elötte. Nekem pl. nagyon kevés volt a bejelentettem, alig kaptam volna gyedet. Ráadásul ikreim születtek, tehát abszolút a gyest érte meg választanom, mert abból duplát adnak, gyesből viszont csak simát. Tehát én a gyerekek születése óta gyesen vagyok. Dolgoztam 8 évet a gyerekvállalás elött, csak rossz feltételekkel.

Na de leírom miért jutott eszembe a kérdés:

Egy papírt kellett kitöltenünk, amiben kérdezték az eltartottak számát. Nagy meglepetésemre a férjem szerint 3-at kellett volna beírni, mert én is eltartott vagyok. Néztem nagy szemekkel, hogy mégis miről beszél? Úgy meglepődtem, hogy vissza sem tudtam vágni:)

Azt hagyjuk, hogy ki mennyit kap, és mi lenne elég egy gyerek ellátásához, mert ez is relatív. De nem gondolom, hogy minden gyereket vállaló nő eltartott jogilag. Szerintem ennek elég negatív hangzása van, sajnos nincs is megbecsülve egy nő, aki otthon van a gyerekkel.

2013. júl. 1. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt, ha valaki házas vagy élettársi közösségben élnek, akkor függetlenül attól, hogy az otthon lévő félnek mennyi a bevétele, ugyanúgy osztoznak minden pénzen, mivel a háztartásban végzett munka is munka a törvény szerint! Tehát, ami bevétel van az mind közös. Amúgy ugye a férfit is eltartja a nő, mert mos rá, takarít , főz stb. , sőt közben gyereket nevel.
2013. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen papíron te nem vagy eltartott. Belinkelek egy oldalt, főleg a végét olvasd el:) [link]
2013. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nagyon is tudom, hogy nem vagyok eltartott.

Csak meglepődtem, hogy a férjem szerint igen. Azért lepődtem meg, mert ő nem az a hímsoviniszta férfi-típus. Segít itthon is, a pénzt is én kezelem. Nem is értettem a felvetését, de így visszagondolva kiakasztó!

2013. júl. 1. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez tipikus olyan dolog, hogy a papír munkát az anyák intézik, és belesem gondolt komolyan.

Én ebből biztos nem csinálnék ügyet.

2013. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet arra gondolt, hogy mivel nincs főnököd, otthon vagy jogilag eltartottnak számítasz.

Szerintem semmit sem jelent ez.

2013. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!