Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megbeszélni...

Hogyan lehetne ezt megbeszélni a nagymamával?

Figyelt kérdés

Kérlek ne hordjatok le, hogy örüljek, hogy van anyám és örüljek, hogy segít. Egy egészséges átmenetet szeretnék találni, de nem tudom hogyan.

Édesanyám a szomszéd házban lakik, nekem van két gyerkőcöm. Délelőtt és délután is mindig átjön hozzánk édesanyám, kérdezés nélkül. Jóformán csak addig nincs itt, amíg a gyerkőcök alszanak éjszaka és ebéd után.

És nekem azért ez bőven kimeríti a sok fogalmát.

Az sem zavarna, ha minden nap átjönne, de legalább csak délelőtt vagy csak délután.

Nem tudok játszani a saját gyerekeimmel, mert ilyenkor ő játszik velük, ráadásul teljesen másképp viselkednek ilyenkor.

Hogyan kell megoldani egy ilyen helyzetet megbántódás nélkül?

Amíg a gyerekek oviba jártak, heti 3-4 alkalommal jött hozzánk, mióta nyári szünet van, azóta van ez a nagy rendszeresség.


2013. júl. 2. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

nehéz kérdés.

ha ő magától nem veszi észre, hogy ennyit nem kellene nálatok lennie, közöld vele.

2013. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha magától nem veszi èszre sajna beszèlned kell vele! Valahogy úgy,hogy ne bántsd meg! Sok sikert!
2013. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk anyóssal volt hasonló. én megelőztem a dolgot. felkelt a gyerek, átugrottunk anyóshoz, fél óra múlva mondtam, hogy mi megyünk, mert sok dolgunk van, blabla, majd holnap jövünk!

nyilván ezután már aznap nem jött át, ezt még párszor megcsináltuk, azóta ritkán, heti 1x-2x néz csak be hozzánk, meg persze mi is megyünk 1x-2x fél órára :)

2013. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy anyukád nem veszi észre magát.


1. csinálj közös programokat a gyerekeiddel, anyukád nélkül

2. menjenek át a gyerekek anyukádékhoz, addig neked szabadidőd lehet.

2013. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tenném, hogy megbeszélném vele, hogy átmehetnek-e inkább a gyerekek. Ott aztán kedvére játszhat, foglalkozhat velük, főzhet, süthet velük/rájuk. Addig te is tudsz dolgozni, kikapcsolódni, aztán telefonálsz, hogy mész értük!
2013. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ez oké, hogy vigye el őket ő, de nekem inkább az a bajom, hogy én is szeretnék a saját gyerekeimmel játszani néha.

Persze, el szokta őket vinni, de szerintem túl sokszor és még túl sokszor is jön át.

Én is szeretnék velük lenni, úgy hogy csak én vagyok ott, nagymama nincs.


Most is itt volt délelőtt, mielőtt hazament, közölte, hogy akkor jön délután, én válaszoltam, hogy inkább majd holnap jöjjön. Megkérdezte miért mit csinálunk. Mondtam, hogy most én is szeretnék velük lenni egy kicsit.

Nem mondott erre semmit.

Szerintetek ez sértő volt?

Ránézésre nem sértődött meg egyébként.

Ezt már máskor is mondtam neki, mikor közölte hogy jön délután, hogy majd inkább reggel jöjjön. Csak mindig megkérdezi, hogy mit csinálunk, mintha ő csak akkor nem jöhetne, amikor nekünk programunk van.


Nagyon jókat játszik a gyerekekkel egyébként, erre nincs panaszom :)

2013. júl. 3. 12:16
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
NEM AKAR KIMARADNI SEMMIBŐL SEM...
2013. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!