Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ki kerül több...

Szerintetek ki kerül több pénzbe és törődésbe? Egy lány (pl. menzesz betét/tampon fiúk ruhák smink. ) vagy egy fiú (pl. magömlés [bár azt sztem nem szokták megbeszélni] lányok. )

Figyelt kérdés

13/F

csak normális válaszokat szeretnék..köszi


2010. márc. 6. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem hiszem hogy olcsóbb lenne. Törődni másképp kell velük,látszatra talán a lánnyal többet,de a fiú más.
2010. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A magömlés miért kerül pénzbe? A zsepi olcsó.
2010. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

szerintem egyforma összegbe kerülnek....már aki törődik a gyerekével és igényes életmódra neveli.

lányok: öltözködés, kozmetikus, fodrász, műkörmös, tampon, ilyen-olyan bugyi-melltartó-harisnya, stb.

fiú: öltözködés, illatszerek, szórakozás (ha lánnyal randizik természetesen ő fizet)

ilyesmire gondolok...szóval szerintem tök egyforma költés szempontjából.

2010. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet meghatározni.Nyilván nagyon sok mindentől függ.Lehet olyan lány,hogy csak póló farmer,de lehet olyan fiú aki nagyon szereti a divatot.

Egészségügyileg nyilván a lányra többet kell költeni.Mint írtad, betét vagy tampon, tisztasági betét, meg a kenceficék.

2010. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lányok több ruhát "igényelnek". Én többe kerültem, mint a bátyám-mondjuk ez adott személy mentalitásától-követelőzésétől, igényétől is függ. Már babakorban is többe kerül egy kislány, mint egy fiú. Szerintem.
2010. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a lányok pézbelileg több.Habár...nembiztos mert a fiuknak meg ott a mániájuk az elektromos kütyükre,meg autokra,meg izé,ugyhogy ezt nehéz megmondani.
2010. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Már csaj csaj, és fiú fiú szinten is sok különbség akad, hát akkor csaj pasi viszonylatban.

Pénz téren: egy srácra is lehet millákat költeni, mert olyasmikre vágyik, míg egy csaj is lehet igénytelen.

Törődés: a lelkizés is egyéntől függ, én személy szerint alig traccsoltam az anyámmal, pedig a női dolgok érintenek. És ezzel szemben ismerek olyan ffit, aki mindig mindent megbeszél a családjával.

Nagyban függ a gyerek mentalitásától, hogy mit igényel, és mit kaphat/ott a szülőktől.

2010. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nincs különbség. Nekem van két bátyám, kiskamasz koruktól újabb és újabb dolgokat kertek, nagyobb összegűeket. Eleinte biciklik, taborozasok, videojatekok, zenelejatszok, robogó, majd motor, hétvégi bulik. Plusz a váratlan kiadások, mint például a szüleim kölcsönkért, majd megtört autója.

Nem hinném, hogy ezek kevesebbe kerültek, mint az én ruháim, fodrászom, tamponom. :-D

És akkor még nem volt számítógépünk, nem volt általános a mobil, amire egy fiú szerintem többet költ, ha tud.

Két fiam van, még kicsik, de nem félek attól, hogy kínomban nem tudom majd hova rakni a penzt, amikor tinik lesznek...

2010. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig szerintem a lányokra több pénzt költenek, mert túl azon, hogy általában több ruhát igényelnek, az anyukák maguktól is valahogy több rucit vesznek a lányuknak, szinte késztetést éreznek rá, hogy mindenféle kollekciókat vegyenek, mint a játék babáknak :D Ráadásul már a gyerekruháknál is sokkal nagyobb a választék a kislányok ruháiból. Bár ha belegondolok, és most nagyon durván általánosítok, akkor a fiúk ruháira is kell kb. annyit költeni, mert ugye egy átlagos fiú birkózik, focizik, fára mászik, és nyűvi a ruhát, cipőt.

Ha meg nagyobbak, akkor a fiú arra kéri a pénzt, hogy tudja vinni a lányokat ide-oda, ő fizet, a lány meg arra, hogy tetszen a fiúknak, és legyenek dögös cuccai, jó kencéi, stb.

De szerintem sok kiadás nemtől független, inkább attól függ, hogy a gyereknek mik az igényei. Pl. nekem van egy öcsém. Az ő kozmetikumai rendszerint többe kerültek a szüleimnek, mint az enyémek. Egyrészt, mert én sokat használtam anyám sminkcuccait is, másrészt amit meg úgy kaptam, azok nem voltak olyan vészesen drágák, pl. 2-3 ezer forintnál drágább parfümöt nem igényeltem. Az öcsém viszont csak nagyon drága borotvát hajlandó használni, nagyon drága borotvahabot, drága dezodort, drága parfümöt, stb. Aztán pl. kevesebb a ruhája mint nekem, de azok drágábbak is.

2010. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a normális válaszokat!
2010. márc. 7. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!