Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem igazán tudom, hogy mit...

Nem igazán tudom, hogy mit tegyek, de senkivel nem tudom megbeszélni mert kényes családi dolog?

Figyelt kérdés
Van egy tündéri kislányom és egy szuper anyukàm aki imádja az unokáját. De mostanában rájöttem, hogy iszik. Nem minden nap, de amikor igen, akkor elég nagy mennyiséget. Ilyenkor elvonul pár órát, kihányja, és visszajön mintha semmi sem történt volna. Ő nem gondolja, hogy tudom.. Viszont januárban ő vigyázna 1 hétig a lányomra, de így nem merem ráhagyni. Tudni kell, hogy nagyon erős, okos asszony és bár nagyon jóban vagyunk, nem merem felhozni neki a témát. Azzal megaláznám. Persze valamit tenni fogok, mert a lányom a legfontosabb, de a legkíméletesebb módon szeretném. Apa nem igazán érzi ezt veszélynek, szerinte sose veszélyeztetné a lányom. Segítenétek ötletekkel?
2012. okt. 6. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod én is nagyon jóban vagyok az anyukámmal, és ha megérezném, hogy iszik, az első alkalommal szóvá tenném. Nem csak a gyermekem miatt, hanem az anyukám miatt is.

Ha annyira jóban vagy vele, nem is értem ezt a megalázós dolgot. Inkább az a megalázó, hogy a wc fölött görnyedve hány.

2012. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp meg kell vele beszélned! Így nem hagyhatod rá a lányod, ha ráhagynád az nagy felelőtlenségre vallana. Lehet, hogy nem történne semmi baj, de mi van ha mégis?? Sohasem bocsátanád meg magadnak, és az anyukád sem magának. Ezért kell megbeszélni, mert másképp nem fog jó kisülni a dologból.
2012. okt. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem mindennap iszik, és amúgy tényleg okos és megbízható, akkor szerintem addig nem inna, amíg ő vigyáz a babára. De tényleg jobb biztosra venni, szerintem beszélj vele, de próbálj nagyon tapintatos lenni, ne érezze azt, hogy letámadod.
2012. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A mi kapcsolatunk nem baráti, inkább egy kicsit régimódibb, tiszteleten alapuló dolog. És attól félek, hogy ha ezzel így kerek perec szembesítem, akkor azzal csak rontok a helyzeten, mert úgy érezné, én innentől nem nézek fel rá. Most lehet, hogy bonyolultnak tűnik, de ismerve őt ez valószínűsíthető.. És persze hogy addig nem hagyom rá a lányom, amíg ez nem oldódott meg.
2012. okt. 6. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatjuk, hogy bízol benne annyira, hogy szerinted nem inna, mikor nála van a lányod? Ha te nem lennél ott, maradéktalanul megbíznál benne, nem jutna eszedbe, hogy mi van, ha mégis? Nem szeretnék nyilatkozni arról, ott hagyd-e vagy sem, csak elmesélném a mi történetünket.

Anyukám elkezdett inni. Nekem még nem volt gyermekem, de testvérem úgy volt, mint te, nem akart vele erről beszélni. Ő nem hagyta rá emiatt a gyerekeket, bár amikor ott voltak nála (együtt) sose ivott. Én sokat beszélgettem anyukámmal, miért csinálja, segítsünk együtt a problémákon, stb. Voltak ígérgetések is (én soha többet...), tagadás is (én nem is...). Egyszer már nem laktam otthon, mégis elmentem váratlanul, részegen találtam otthon. Nem ismertem szinte rá, egy tökéletesen rendezett 50-es rokkant nyugdíjas ugyan, akinek látszólag rendben volt az élete, tökrészeg volt. Bár másnap nem emlékezett rá, akkor elmondta, mik bántják: hogy én elköltöztem, hogy a testvéremnek már családja van, és olyan keveset hagyják rá a gyerekeket. Mindegy is, megvolt a probléma, amiért iszik, kezelni kellett volna. Sajnos nem sikerült időben, megfelelően... 54 évesen meghalt, az alkohol miatt. Ez nyilván egy szélsőséges eset, nem akarok olyan nagyon rád ijeszteni, de komolyan mondom, foglalkozzatok a dologgal és igenis beszéljetek erről! Sokat, és ha kell, kérjetek szakembertől is segítséget. Aki titokban iszik, és hánytatja is magát, akinél többször előfordul ilyen, az már alkoholista. Nem fog megállni csak úgy, ha nem beszélnek vele a problémáról.

2012. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Nagyon sajnálom, ami anyukáddal történt... És igazad van, nem tudnék nyugodt lenni.

Köszönöm szépen, hogy megosztottál velem egy ennyire személyes történetet, hálás vagyok érte. Muszáj lesz beszélnem vele, a saját érdekében is. Csak annyira nehéz ez.

Rengeteget gondolkodtam az okokon, de nem jutott eszembe semmi.. Talán csak az, hogy ő mindig mindenben a legjobbat akarja nyújtani, a maximumot kihozni minden helyzetből. Nekem sokáig példakép volt, ahogy nevelt minket, ahogy hihetetlen szarkazmussal kezelte a lehetetlen helyzeteket. És most nagyon fáj a felismerés, hogy "beteg".

2012. okt. 6. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában pont az ilyen emberekkel történik meg az ilyesmi, akiket még a legközelebbi családtagjaik is hihetetlenül erős személyiségnek tartanak, aki mindig minden helyzetből a legjobbat hozza ki, mindenki mást ki tud húzni a gödörből stb. Az ilyen "erős" embereknek sokszor le kell vezetniük valahol a feszültséget titokban, és ez a legtöbbször alkoholfüggőségben nyilvánul meg. Ezek azok a fajta alkoholisták, akikre egyébként nyugodtan rábízhatod a gyereked (nem azt mondom hogy bízd rá ténylegesen, én sem merném), mert biztosan nem fognak inni olyankor, amikor ezzel bárkinek is kárt okozhatnak, nem kötekednek, nem veszekednek, nem csinálnak nagy hülyeséget részegen, csak titokban, éjszaka isznak, amikor senki nem látja.

Tapasztalatból tudom.

Figyelj oda anyukádra nagyon és próbáld kipuhatolni, hogy mi elől menekül az ivásba.

2012. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Amit leírtál, teljesen ráillik... És valószínűleg már régebb óta van ez, mint gondoltam. Most kezdem összerakni a mozaik darabkákat..

Remélem, elég lesz Neki a mi (család) segítségünk..

2012. okt. 6. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!