Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ez esetben a...

Mit csinálnál ez esetben a rengeteg babaholmival?

Figyelt kérdés

2.lányomat várom, aki bármikor megérkezhet, az első már 3,5 éves. A nagylányom ruhácskáit, minden holmiját eltettük anno, hogy majd jó lesz a 2. gyereknek, ez a mostani ruháival, játékaival is így lesz. Mivel a kicsi is lány lesz, így semmit nem kellett venni neki 1-2 apróságon kívül, minden megvan. Én azt terveztem, hogy ahogy növi ki a kicsi a ruhákat (rengeteg van és gyönyörűszép darabok), majd később a kiskádat, játékokat, stb, úgy szépen sorban mindent adogatok elfelé, hogy ne kelljen tárolnunk a sok fölös holmit, és nem mellesleg anyagilag is jó lesz majd az a pár ezer forint. A lakásunk elég kicsi, csak 55m2, nincs hely hol tárolni a sok cuccot, eddig is össze-vissza tettük a zsákokat, ahol helyet találtunk, de tovább ez nem megoldható.

Viszont van egy bátyám, aki 5 éve nős, és 5 éve próbálkoznak a bébivel, de valami miatt eddig még nem jött össze nekik sajnos. Mindketten rendben vannak elvileg. Nos, ha fél éven belül összejönne nekik a baba, akkor nem lenne semmi gond, sok ruhácskát és kelléket nekik adnék. Viszont ha addigra sem jön össze nekik a bébi, akkor mit tegyek? Adjak el mindent, nekik meg semmit nem tudok majd adni, ha összejön a baba? Tárolni mondom, nincs hol. Vagy tartsak meg pár ruhát, amit majd odaadok, ha jön a gyerekük? (Ha lesz valaha egyáltalán) De a nagyobb dolgokat akkor sem tudom őrizgetni nekik, mint pl. kiságy, babakocsi, kiskád, etetőszék, stb.


Te mit tennél, hogy csinálnád hogy jó legyen? Hogy tudjál is adni nekik, de ne is kelljen tárolni?


Köszönöm.


2013. júl. 3. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Megkérdezném a bátyámat,hogy ő mit gondol.

Aztán majd ő megbeszéli a feleségével.

2013. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Én mindent eladnék. Nekem sem a bogarak hordták össze.

Nem vagy köteles adni.


Esetleg megkérdezheted.

Ha úgy álltok anyagilag, akkor persze ingyen, de hanem úgy álltok, akkor beszéld meg velük ezt is.

2013. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Én odaadnám nekik, hogy ha majd jön a baba jó lesz, addig meg tárolják ők (ha kell nekik).
2013. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen módon mindenképp megoldanám, hogy oda tudjam majd nekik adni. Esetleg a nagyszülőknél nem lehet tárolni? Vagy a testvéreddel is megbeszélheted, hogy biztos vagy benne, hogy nemsokára nekik is lesz baba, vigye el, mert nálatok már nem fér el.
2013. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem adtam el, mindent továbbajándékoztam, aztán visszakaptam, majd megint ment tovább unokatestvérnek, barátnőnek.

Valahol kell keresni helyet, ahol lehet tárolni. Egy szekrény, egy ágyneműtartó, vidéki rokon, nagymama stb.

2013. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is a szüleimet kérném meg, hogy tegyék el a holmikat, vagy ha nekik sincs helyük, akkor más közeli rokont.

A bátyámat nem zargatnám ezzel.

Várnék, míg megszületik az unokahugi/öcsi és mindent neki adnék.

2013. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is a nagyszülőknél tároljuk, folyamatosan hordjuk le a már nem használt holmikat (mellszívó, légzésfigyelő, kiskád stb.) és a babaruhákat is.

Nálunk mi vagyunk az elsők baba terén, fiú-lány, így a tesóinknak mindenféle ruha mehet, attól függ, lány lesz vagy fiú... de még egyik sincs kilátásban.

Én is gondolkodtam, hogy azért lehetne pénzt csinálni a nagyobb cuccokból, de jó érzés is lenne adni, hogy nekik már legalább azokra ne kelljen költeni.

Arról meg nem is beszélve, tudom, hogy hülyeség, de mi van, ha még a gyerekeim gyerekeinek is jók lesznek ezek a cuccok? Én is használtam anya mellszívóját (kezdetleges a mostanihoz képest, de bimbókiemelésre pl. jó volt). Vagy jól jönnek majd hogy a "mamához" nem kell hurcibálni az utazóágyat, nem mellesleg már az is lesz... a ruhák... nem tudom elképzelni, hogy 25 év alatt mi változhat még ruhák terén.... szóval én ilyenek miatt sem adom el, de ha tényleg itthon kéne tárolni (szintén 55m2) akkor nem is tudom, mit csinálnék....

2013. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy húgom van, akinek még komoly kapcsolata sincs. Megkérdeztem tőle, hogy kellenének-e neki a ruhák. Igent mondott, úgyhogy megy hozzájuk az összes doboz fiú és lány ruhákkal együtt. A nagyobb dolgokat mi is kölcsön kaptuk, tehát azt nem tudom neki félretenni. Ha meg lennének, akkor szintén menne anyukámékhoz, hiszen ott áll a régi szobám üresen.
2013. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha a második kislányod bármikor megérkezhet, akkor egy darabig még elférnek a dolgok,meg még hasznukat is veszed addig:) Utána meg szerintem is az lenne a legjobb ha először a bátyáddal beszélnéd meg,esetleg ami neki tetszik és tárolni tudná azokat válassza ki magának,a többi meg mehet eladásra:)
2013. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!