Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben vagytok. Válaltok...

Albérletben vagytok. Válaltok gyereket?

Figyelt kérdés
2009ben házasodtunk össze a férjemmel.2006óta vagyunk együtt,2008májusban költöztünk össze.Albérletbe.Nagy vágyunk egy saját családi ház.Jelenleg panelban vagyunk,és már 3szor költöztünk.Talán jövöre sikerül egy saját,TALÁN!Van egy gyönyörű kislányunk,aki vasárnap lesz 2éves.Nem volt kérdés,hogy ő kell nekünk,akartuk:)Tervezett baba volt.De szeretnénk még egyett,de ez a helyzet,hogy függünk valakitől,hogu bármikor menni kell ha úgy van.....Egy gyerekkel sem könnyü,de kettővel.Viszont a szivem mást mond!Miért ilyen nehéz!?

2013. júl. 4. 21:54
1 2
 11/14 zabmester ***** válasza:

Albérletben lakunk, 5 és fél éves gyerekkel. Semmi hátrányát nem érezzük. Ha esetleg valamikor lesz kistesója (nem mostanában), ő is albérletbe fog érkezni.

Én mondjuk még nem éreztem ezt a "bármikor menni kell ha úgy van" dolgot, mindig addig maradtunk mindenhol, amíg mi akartunk, és amíg praktikus volt. Igaz, ennek alapvető feltétele a korrekt szerződés.

Különben emlékszem, anyukámék fölött lakott egy háromgyerekes család albérletben, nekik sem volt vele gondjuk. Mondjuk mi utáltuk őket, mert bunkók voltak és a gyerekeik még hajnali egykor is tomboltak és szekrényeket borogattak, de gondolom akkor is ezt tették volna, ha a sajátjuk a lakás. Nekem ők épp olyan lakók voltak, mint a többi, amelyik saját tulajdonú lakásban lakik.


Más kérdés, hogy persze a legtöbb embernek nem élete álma, hogy panelben lakjon. Ezt én sem szeretem, de ez van. Egyszer majd mi is szeretnénk házat, de - hacsak nem nyerünk a lottón, és az életvitelünk nem változik meg gyökeresen - azt is bérelni fogjuk.

2013. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, vállaltam kettőt is!

Úgy vagyok vele, hogy amíg nem járnak oviba, mehet a költözés, de később már jobban megviselné őket. Főleg, ha már barátaik is lennének.

2013. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az első albérletből azért jöttünk el mert ott a tulajdonosok nem voltak korrekrek velünk....Aztán utánna lévő lakásba nagyon szerettünk lenni,oda született a kislányunk.Nagyon jóba voltunk a főbérlővel.3évet voltunk ott,mígnem sügsége nem lett a lakásra.Oda költözött.3hó felmondási idő volt a szerződésbe,arra kért,hogy 1hónapon belül mennyünk......Szerencsénk volt rögtön találtunk,és most itt vagyunk.Nagyon szép,és ez is elvileg hosszú távra kiadó.Mint az előző!Így soha nem tudunk nyugottak lenni.Bennem van hogy csak ne keljen megint költözni....
2013. júl. 5. 22:22
 14/14 A kérdező kommentje:
Bocsi,nem kezdek helyesirási,betű elirási javításba.Van bőven:(Fáradt vagyok,álmos,és telefonról!
2013. júl. 5. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!