Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES melletti munkavégzés-...

GYES melletti munkavégzés- csökkentett bér?

Figyelt kérdés
Megkerestem a munkáltatómat, hogy szeretnék visszamenni GYES mellett dolgozni. Közölték, hogy a saját pozíciómat már nem tudják felajánlani, mert arra felvettek mást, de egy másikat tudnak ajánlani közel fele annyi fizetéssel (nem mellesleg rosszabb beosztással!). Nem jól tudom, hogy az eredeti fizetésemmel kötelesek visszavenni???
2009. okt. 17. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

De jól tudod, és az eredeti munkakörödet is. Ha ez nem lehetséges (szerintem jogtalan volt a kolléga elhelyezése a te pozíciódba), akkor egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező álláshelyre KELL téged visszahelyezni (ugyanolyan óraszámban, ugyanannyi fizetésért).


Jelen esetben én a helyedben felvenném a kapcsolatot egy munkajogásszal, aki még azt is megállapíthatja, hogy helye van-e egy keresetnek ezzel kapcsolatban a munkaügyi bíróságon.


Remélem sikerrel jársz, és igenis érvényesíted az érdekeidet, ne hagyd annyiban!!!

2009. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!