Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írországban hogyan működik az...

Annalin kérdése:

Írországban hogyan működik az apaság elismerése szüléskor nem házasoknál?

Figyelt kérdés
Brazil párommal első babánkat várjuk és szeretnénk ha az Ő nevét kapná.Otthon ehhez apasági nyilatkozat kell,de én itt szeretnék szülni.Interneten nem találtam erre értelmeset....
2013. júl. 8. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Bar en Eszak-Irorszagban elek, de hatha tudok egy picit segiteni.

Szoval parom es en magyarok vagyunk, szoval megint mas egy picit. De a korhaz ahol majd szulni fogsz ott a baba alanyi jogon a te nevedre fog kerulni. Majd tavozaskor megkapjatok a pici piros konyvet, amiben az orvosi adatai lesznek, valamint egy csomo papirt.

Mi itt nalunk a helyi irodaba mentunk be (bocsi nem tudom pontosan az iroda nevet) es ott kell kikerni a szuletesi anyakonyvi kivontatot. Erre 30 napod van. Mi bementunk oda, es ott mielott kiallitjak a szul.anyakonyvi kivonatot megkerdeztek tolunk milyen nevre keruljon a gyerek. Plusz a korhazban a szules utan az en nevem kapta, de estere mar az apja nevet viselte. Siman megkerdeztek mi lesz a neve mi pedig mondtuk a parom nevet.

Szoval mindenkepp erdemes megkerdezni a midwife-ot hogy ilyen esetben mi a protokoll, de szerintem nem fog kelleni semmi.

Meg egy peldat tudok, hugomnak holland parja van, es naluk is csak annyi volt, hogy megkerdeztek kinek a nevet fogja viselni a pici. Naluk a szules utan volt apasagi nyilatkozat.

2013. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kellett semmi nyilatkozat.Kórházban bediktáltuk a nevét és azt irták ennyi.

Születési anyakönyvi kivonatnál lesz hivatalos a neve a babának,ha addig nem kap nevet az sem probléma:)

Itt a link a regisztrációhoz:

[link]

Ha más kérdésed is lenne szivesen segitek ha tudok:)

2013. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt Dublinban nem került a baba az én nevemre alanyi jogon.Nekem kellett bediktálni a nevét.
2013. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sokat segítettetek!Azt tudom,hogy otthon,ha kikérem a magyar anyakönyvet,amit alanyi jogon megtehetek,nem érdekes,mi szerepel az eredetiben,kell az apasági nyilatkozat.Ami persze illetékköteles :-) Kicsit vicces :-)
2013. júl. 8. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen,drága Magyarország:)Magyar útlevelet szeretnéd megigényelni a babádnak amúgy?
2013. júl. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!