Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki, akinek nem volt...

Van valaki, akinek nem volt különösebb egészségügyi indoka, de mégis hamar, vagy hamarabb terhességi táppénzre ment? Mi volt az ok? Hány hetesen?

Figyelt kérdés

Furcsa, hogy elterveztem,hogy körülbelül meddig akarok dolgozni? Több okból is,de nagyrészt nem egészségügyi.

Kb. a 20.hét körül (plusz-mínusz 2-3hét) már szeretnék elmenni a munkából.



2013. júl. 8. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Gyakorlatilag ha nincs egészségűgyi probléma addig dolgozol ahogy az neked jó
2013. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

10 hetesen mentem,augusztus végén lesz 7 éve ennek :-)

Két oka volt. 1x hiába írták ki,hogy kismamát nem rúghatnak ki,mégis megtették,nem akartam úgy járni. A másik ok az volt,hogy gyártósoron dolgoztam (kábelkötegeket gyártó cégnél),a táblákból villák álltak ki,mögöttem a hely elég szűk volt,a másik sorról folyamatosan mint az oviba a gyerekek rohangáltak,még mögöttem is,néha meg-meglöktek,nem akartam neki esni a táblának pocakosan. A harmadik ok pedig az volt,hogy megelégeltem a fizetetlen túlórákat,azt,hogy nem értékelték hogy 3 ember munkáját is megcsináltam,a se.. nyalók kapták a plusz pénzt az én munkámért is!! És bónusz ként a Párom is megunta a fizetetlen túlórákat és másik munka után nézett,és elég rossz volt egyedül munkába menni-jönni ismeretlen emberekkel.


De a dokinak csak a kirúgnak részt mondtam,az asszisztensnő is mondta,hogy igen,ezek azt csinálják,így írt ki a doki táppénzre :-) (az egyetlen dolog,ami kedves volt a részéről!,amúgy egy tuskó)

2013. júl. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Bocs,nem tudom miért írtam hogy kettő oka volt :-D Nézd el nekem,későn fekszem,korán kelek... :-) ilyenkor már nem vagyok magamnál :-)
2013. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Én a 15. héten eljöttem, pusztán anyagi okok miatt. Úgy alakult, hogy jóval több a táppénzem, mint a fizetésem volt. Mellesleg elég stresszes volt a szitu a munkahelyemen, úgyhogy nem is bánom, jobb nekünk itthon, nyugiban.
2013. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Én 12 hetesen írattam ki magamat. Nem olyan helyen dolgoztam ahol, szívesen dolgoztatnak kismamákat és féltem kitalálnak valamilyen indokot a kirúgásra. Meg a páromnak segítettem itthon a másodállásában.
2013. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából nekem az egész még csak elméleti...

Most kezdünk próbálkozni a babával és az a tervem,hogy december 31-ig dolgozzak, utána táppénz. Persze,tudom, lehet,hogy össze sem jön addig, de ez csak egy terv,hátha. :)

Az indok elég összetett.

Ha az idei bérből nézzük a táppénzemet,akkor sokkal jobb,mintha 2012-ből néznénk és ugye ez 2014 január 1-től igénybe vehető így.

Másrészt fent dolgozom a hegyen, elég nehéz a feljutás, félig földúton fel, kocsival, 10x olyan durva,mint lent a városokban télen, amolyan filmbe illő. Márpedig én feljárok nap,mint nap. Félnék, hogy valami történik,elakadok,árokba csúszok, vagy nem is tudom....

Harmadrészt a munkaidőm is elég, hogy is mondjam érdekes, én nem ismerem a 8órás munkát és a 5nap munka, 2nap pihi féle hetet.


Jó lenne, ha így sikerülne,így a tél elejét kellene csak feljárnom, azt még kibírom. :)

2013. júl. 8. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 6hetesen tudtam meg,hogy babánklesz.Attól naptól már besem mentem,nem is tudtam volna olyan rosszul voltam!És fizikai munkát végeztem pluszba,raktáros voltam.....Nem éppen baba barát a munkahelyem....A doki gondolkodás nélkül táppénzt javasolt.
2013. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:
88%
24. hétig dolgoztam bankfiókban. Elég stresszes is volt, ezenkívül féltem hogy elkapok valakitől valamit ahogy pénzt kezelek pl. Volt a téli járványos időszakban hogy maszkban dolgoztam. Nagyon örülök neki hogy így döntöttem mert kitavaszodott és kihasználtam azt a pár hónapot pihenésre, sétálgatásra, tervezgetésre. Soha nem lesz már ilyen :)
2013. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmmel történt, hogy a munkája miatt (mozgássérült gyerekekkel dolgozik) kiírta volna az orvos az első uh után, 6 hetes kortól. Aztán sajnos úgy alakult, hogy már hétvégén vérezni kezdett, így valójában ez is indokolta.

Nekem felajánlotta, mert hasonló a munkám, de nem annyira nehéz, sok a segítségem. Így maradtam tanév végéig, az elsőt ősszel, a másodikat nyáron szültem. Tehát a 30. hét körül hagytam abba a munkát. De az első rossz jelre otthon maradtam volna, ha szükséges.

2013. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!