Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belevágnál egyedül az életbe...

Belevágnál egyedül az életbe 3 gyerekkel, ha a férjed nagyon durván megváltozna?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem tudom és nem is akarom elfogadni az új stílusát és viselkedését. Sajnos nagyon nem előnyére változott, és már nem is hasonlít arra, akivel annak idején családot alapítottam. Igazából már félig meg is gyűlöltem az utóbbi időben, nem hiszem, hogy visszatalálna önmagára. Érdemes a csodára várni, vagy inkább elkezdjek egy nyugodt életet egyedül? Nyilván nem jó a gyerekeknek csonka családban, de az sem, hogy a veszekedést hallgassák vagy a feszültséget érezzék egyfolytában... Mit tennél ilyen helyzetben? A gyerekek egyébként mind 3 év alattiak.
2013. júl. 10. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hűha! Ez nagyon nem könnyű a mai világban.


Első nekifutásra leülnék vele és alaposan elbeszélgetnék vele. Mi ez az egész, mi már nem számítunk, mi baja volt a régi énjével, stb.


Ha nem hat akkor a családdal összeülni ha alkalmasak rá és közösen hatni rá.


Egyébként meg, mi változott annyit?


Van hova menned lakni? Van segítséged? Van munkád?

Van valamilyen háttered, amire támaszkodhatsz?


Ha nem hajlandó változni, és az életed egy keserűség azt a gyerekek meg fogják érezni és nem fog jót tenni a lelki világuknak.


Nekem "csak" egy alkesz apám meg egy idegroncs anyám volt és most így 40 fele én is egy lelki roncs vagyok de én legalább kimásztam a gödörből. De azért nem köszöntem meg nekik a gyerek koromat.


Tehát ha változik maradnék, ha nem akkor tipli ha van hová. Egyedül is lehet normális gyereket nevelni.

Ha nincs hova menned és egyedül nem tudod eltartani a

gyerekeket hát az necces.


Akkor nincs más, mint kivárni. Kivárni míg észbe kap, kivárni, míg lesz egy olyan pozitív helyzet, hogy leléphetsz.


Nem tudok mást írni de mindennek van határa egy idő után már csak magadra és a gyerekekre kell gondolnod. Nektek is jogotok van a boldogsághoz, és ha neki nem tűnt eddig fel, hogy felelősséggel tartozik és a házasságban nincs olyan, hogy én csak olyan, hogy mi akkor nem hiszem, hogy neked kéne agyalnod az ő életén.

2013. júl. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én semmiképpen nem, a férjemnek évente változik a stílusa, már nem tudom követni... De mindezektől függetlenül szeretem és ő is engem. Ezért nem érdekelnek a hóbortjai, tudom, hogy előbb utóbb úgyis elmúlik, ha meg nem, az se baj. Miért nem nyugodt az életetek?
2013. júl. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Amíg nem lesz a legkisebb 3, s nincs biztos munkám, addig nem hagynám el!

Belegondoltál hogy tartanák el 3 gyereket, hol laknátok? Hogy oldanám meg a gyerekek Bölcsibe oviba suliba kísérését reggel, délután, + a munka!?

2013. júl. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha ez a nagy stilusvaltas esetleg agresszivitassal parosul akkor IGEN.Ha van esetleg segitseg mondjuk a szüleid es ugy erzed tenyleg nem birod,vagy agressziv lepj.
2013. júl. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha ùgy èrzem a gyerekeim làtjàk káràt, ès minimàlis megtakarìtàsom vagy segìtsègem lenne akkor mennék. Persze először megbeszèlnèm vele a gondjainkat, màr ha lehet....
2013. júl. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Tudd meg, miért változott meg. Lehet, hogy kivan attól, h évente szültél egyet. Nem így akarta, nem tud pihenni, nem élvezi így a családozást. Lehet, hogy nem mer őszintén beszélni veled erről, mert te meg már a torkát harapnád át, ha felhozná a témát.
2013. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen. Hasonló cipőben vagyok,illetve mégsem, mert nekünk csak egy gyermekünk van, de Ő még nincs egy éves sem.

+ kisgyermekkel már nem olyan egyszerű anyagilag.

Viszont a gyerekeknek egy boldog, kiegyensúlyozott anyuka kell, Te pedig azért mert Anyuka vagy és feleség, még jogod van boldognak lenni.

Ha nem megy az együttélés, ha már inkább a gyűlöletet érzed iránta, mint a szeretetet akkor nincs min gondolkozni. Mert ha nem tudod Őt így elfogadni és erősödik benned a gyűlölet iránta, mégis együtt élsz vele, a végére teljesen el fog fajulni ez az egész és esély nem lesz arra, hogy a válás után normális ép viszonyban maradjatok, azt pedig a gyerekek is megsínylik.

Próbáld elintézgetni, hogy egyedül is tudj boldogulni anyagilag, minden létező segítséget fogadj el és keress meg, és lépj. Én nem várnék a csodára. Illetve én szeptemberig a kislányunk első születésnapjáig hagyok időt, hogy helyrehozzuk közösen ami elromlott, ha nem sikerül, nem fogok tovább várni, bár anyagilag nálam is necces a dolog, a Gyedem csak arra elég, hogy magunkat eltartsam a gyerekkel,de akkor a rezsit nem tudom kifizetni, vagy kifizetem a rezsit, de nem tudom ellátni magunkat. Szóval akkor nyilván vissza melózni, de akkor meg nem tudnám bevinni meg hazahozni a bölcsibe. Nem könnyű, de a negatív rezgéseket, a feszültséget, a veszekedést mind mind megérzik a gyerekek, és az sokkal károsabb a lelkükre nézve, mint ha külön éltek Apukával.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen a helyzetetek és őszintén kívánom, hogy úgy alakuljanak a dolgaitok, ahogyan az a legjobb lesz számotokra!

2013. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az elején nem azt szerettem volna írni, hogy + kisgyermekkel, hanem, hogy 3 kisgyermekkel nehéz anyagilag.
2013. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazság szerint nem vagyok válás párti, de ha a férjed iránt már nem tudsz szeretetet érezni, akkor nincs értelme vele maradnod, mert idővel ez csak egyre rosszabb lesz, és az egész családot felőrli a helyzet. Viszont az sem mindegy, hogy van-e hová menned, és el tudnád-e tartani a piciket. Persze, ha úgy érzed, hogy még van esély rendbe hozni a dolgokat, akkor először mindenképpen meg kellene próbálni.
2013. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Anyagilag még nem is annyira vészes a dolog, mert szerencsére volt olyan jó fizetésem, hogy max gyed jár még mindig. A segítség az adott lenne, csak pár száz km-rel odébb, itt helyben sajnos teljesen magam lennék, az pedig kb egy másfajta "őrület".

Írta vki az agresszivitást, pont ez a baj! Ha csak lökött lenne, az nem zavarna. De az ordibálás meg az ocsmány stílus az nem oké, és az a fájó pont, hogy nem is volt jellemző! Épp tegnap mondtam azt neki, hogy olyan lett, mint akiktől tudatosan igyekeztem távol tartani magam. Felfoghatatlan ez így számomra. A másik része meg a kiszámíthatatlanság. Tegnapi eseményeknél maradva pl az volt a szikra, hogy nyávogott a macska, mert elfogyott neki a kirakott kaja. Onnantól meg minden sz.r volt. Ijesztő már ez néha, mert mint ha vmi kezdődő elmebaj lenne az jut eszembe róla :(.

2013. júl. 10. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!