Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jo napot a kisfiammal ket...

Szelig gabor kérdése:

Jo napot a kisfiammal ket nyelven beszelünk es meg nem bszel. Most 15 honapos. Szeretnem kerdezni hogy ez normalis e?

Figyelt kérdés

#gyerme
2013. júl. 12. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy nyelven beszélek, és a másfél éves fiam sem beszél :))) Semmi gond, majd el kezd beszélni, nyugalom!
2013. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Mi a kisfiammal "csak" 1 nyelven beszéltünk, mégis 2 évesen kezdett beszélni.

A kétnyelvű babáknál azt mondják, előfordulhat, hogy még később kezdenek beszélni.

2013. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyém is 2 éves múlt,amikor elkezdett beszélni,és napról napra többet beszélt. szóval ne aggódj
2013. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mond semmit? Szavakat sem?

Az én lányom 2évesen kezdett el beszélni, addig csak annyit mondott, hogy. Anya, Apa, Mama, cica. Aztán 2évesen mondatokban kezdett beszélni, addig megfigyelt gondolom.

2nyelvet megtanulni amúgy sem könnyű. Én szerintem normális.

2013. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18 honaposan kezdett el a fiam probalkozni 2 szot ki is mondott utanna 2 honapig semmi aztan ismet ket szo...most 2 es fel eves kb 10 szobol all a szokincse..en is varom az elobbre lepest. Udv. Egy ket nyelvu kisfiu anyukaja.
2013. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 petera6 ***** válasza:

Unokahúgom 3 nyelvű, 2 hónap múlva lesz 3 éves, és egyelőre legszívesebben a saját babanyelvén társalog. Egyik nyelven sem szeretnek normálisan megszólalni. 1-1 egyszerűbb szó megy, de sok azért neki, hogy 1 dologra ilyen mennyiségű lehetőség kínálkozik :)


Szerintem 15 hónaposan még az ég világon semmiről nincs lekésve. Majd megszólal ő is!

2013. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves a lányom és kb 20 szót mond abból kb a fele érthető mások által is


szal nincs lemaradva :-)


az uncsitesó 3 évesen kezdett el , mikor oviba került addig csak gagyogott, most 11 éves kitűnő tanuló :-)

2013. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezeket aranyos volt olvasni.
2013. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!