Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk párommal és kisfiam...

Szeretnénk párommal és kisfiammal kiköltözni németországba?

Figyelt kérdés
ő kint dolgozna én otthon lennék a picivel, milyen támogatást kaphatnék a kicsire (most 5hónapos)? Vagy ha én is mennék melozni akkor mennyi lenne neki a bölcsi? Mennyiért találhatnánk ott lakást bérelni?
2012. júl. 17. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi ugyan ebben a cipőben járunk,a kisfiam is ennyi idős.Nekem párom már kinn van,mi ősszel tervezzük a kiutazást.Mi úgy informálódtunk,hogy alanyi jogon jár a családi pótlék.Ezt igényelni kell.Viszont mindenképpen kell mindkét szülőnek bejelentett német lakcím.E nélkül ne nagyon fogtok tudni lépni semmit sem.Egy kinn élő ismerősünk mondta,hogy elég sok segélyt lehet igényelni,de utána kell járni és kilincselni kicsit,de adják.Sokan (a barna népek közül) úgy élnek kinn,hogy kimennek a pereputtyal és az utánuk járó pénzekből vígan eléldegélnek.

A bölcsi úgy tudom terület függő,hogy mennyibe kerül.Viszont ha mindketten dolgoztok,akkor kötelesek bevenni a gyerkőcöt (és talán minimálisat kell érte fizetni) és nem csak év elején,hanem év közben bármikor;soron kívül.Ha csak az egyik szülő dolgozik,és nincs hely,akkor várni kell rá.

Az albérlet szintén változó.A nagyobb városokban sokkal drágább.Mi úgy csináljuk,hogy egy nagy város közelében lévő kisebb városban bérlünk lakást és így a bejárás nem probléma.Lényegesen sokat lehet így spórolni a lakhatáson.Persze sok függ a lehetőségeitektől,igényeitektől,de egy berendezett 2 szobás lakást 400-500 euro-tól már lehet találni (erre jön még egy fix áras rezsi költség).Nagy városban ez 1000 euro körül mozog.Arra viszont figyeljetek,hogy a legtöbb albinál 2-3-4 havi kauciót kérnek és van egy úgynevezett provision, ami jutalék a közvetítő cégnek,aki kiadja.

Ha esetleg vmit nem jól írtam,majd úgy is megcáfolják,de nekünk már hónapok óta ebből áll ki az életünk,hogy kutakodunk,szóval túl nagy hülyeséget nem írhattam. :)

2012. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Családi pótlék jár kint a gyermek után, ha kint éltek, minimum fél évet kell kint lakni, kell lakcím kártya, akkor jár 150 euró/ gyerek, de otthon akkor le kell mondani a GYED, GYES családipótlékról.

Albérlet, egy családnak minimum 2 szobás nappalis lakást kell kivennie, nem engedik hogy pl. egy garzonban lakjon egy család.

Kb. 500 euró+ rezsi kb. 200 euró az albérlet, de 1000-1500 euró kaukciót le kell rakni.

2012. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!