Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Én nem foglalkozok ilyennel,...

"Én nem foglalkozok ilyennel, majd az oviban megtanulja" - ez tényleg így van? Én esek túlzásba?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom, szeptemberben kezdi a bölcsit. Szeretném ha valamennyire tudna önállóan enni, lenne napirendje addigra. A játékokat este együtt pakoljuk össze, ha hazaérünk leveszi a szandit (ha olyan van rajta ami tépőzáras), megy kezet mosni. Ha SZÁNDÉKOSAN kiborít valamit, neki kell összeszedni, feltörölni (persze azért segítek neki). Tanuljuk a köszönöm, kérem, bocsánat szavakat. Mondókázunk, énekelünk együtt, néha ő kéri hogy mit mondjak.

Hétvégén együtt voltunk egy 3 gyerekes anyukával, és azt mondta túlzásba viszem a nevelést. Szerinte ezekkel nem kell foglalkozni, majd a bölcsiben/oviban megtanulja. Az ő gyerekei is ott tanulták meg.


Igaza van? Ti hogy gondoljátok? Tényleg kicsit túlzásba estem?


2013. júl. 15. 11:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még annyi: úgy 3 éve ismerem az anyukát, eddig sok hasznos tanácsot kaptam tőle, ezért is gondolkodtat el, amit mond.
2013. júl. 15. 11:46
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod. 3 gyerekem van, mi egész pici koruktól tartjuk a napirendet, persze nem "mereven" de úgy nagyjából. Nálunk alap a kérem-köszönöm-tessék-bocsánat szavak használata.

Csak a nagyobbam ovis, 6 éves, most megy iskolába. Tényleg sok mindent tanult az oviban, de ezeket az alap dolgokat ott is elvárják. Ott is el kell pakolni ha már nem játszik valamivel. De sok rossz tulajdonságot is tanult, amit itthon nem hall de elkerülhetetlen (csúnya szavak, visszabeszélés) Úgyhogy szerintem otthon is, sőt főleg otthon kell nevelni.

2013. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Jaj nagyon sok ilyen anya van aki azt hiszi majd az ovi meg az iskola megneveli a gyerekét.
2013. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Te csinálod jól.:) Azért egy gyereknek nem árt tudni alapvető dolgokat, mire közösségbe megy. Őszintén szólva, én nem hiszem, hogy ő ezt úgy csinálta, ahogy mondja, de ha igen, akkor elég nagy szégyen. Szerintem csak azért mondta, hogy tanácsolhasson valamit, a dolgok nem feketék vagy fehérek, biztos túlzott egy kicsit.
2013. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%
Hát igaza van, ha katonás rendre akarod nevelni és ez a legfontosabb add be bölcsibe oviba, ha szellemileg nem is fejlődik, de jó fegyelmezett lesz. Persze a magánoviban a fegyelmen kívül mást is tanul, de arra nics mindenkinek pénze. A szülő meg ugyan miért is foglalkozna és tanítaná a saját gyerekét, azért fizetünk adót, hogy az a sok b-dös nevelő csináljon már érte vmit.
2013. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Èn semmi ilyet nem tanítok neki konkrétan, mert szerintem ezt nem tanítani kell, hanem látnia ahogy a szülö csinálja, és ebböl megtanulja.

Nekem lányom szeptemberben lesz 3 éves, megy az oviba, de napirendje már kb 6 hós korától van(pedig közben született a tesó is), egyedül eszik már 2 éve, szándékosan nem borít ki már kb 1 éve semmit sem, ha véletlen akkor segít ha akar, ha nem akar én takarítom fel, de kb 5 alkalomból 2x nem akar. Köszönömöt, kéremet soha nem tanítottam neki, de szinte mindig mondja, mert mi magunk között is használjuk (ha férjemtöl kérek valamit akkor oda teszem, hogy kérem, és ha megcsinálta akkor megköszönöm neki).


Szóval szerintem ezek az alap dolgokra egy gyereket nem szabad tanítani, hanem megmutatni kell, ha a ti életetekben ez benne van akkor ö is megtanulja. Ami viszont fontos, hogy hagyni kell csinálni, pl ha kiborít valamit és felakarja törölni sok anyuka azt mondja: majd én, te csak nagyobb koszt csinálsz. na ezt nem szabad, habár a kosz tuti nagyobb lesz, de hagyni kell próbálkozni.

2013. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan anyukát ismerek, aki mindig azt mondja, ha rendetlenkedik a gyereke, meg ha nem kér elnézést, vagy nem tud valamit, hogy majd az élet megtanítja.

Nem foglalkozik a gyerekkel, most 8 éves, 4 éves korától kezdve ismerem, hát nagyon nem fejlődött azóta. A lányom lassan behozza értelmileg. (3 éves lesz ebben a hónapban)

Amiket csinál az a 8 éves kisfiú az gusztustalan, és neveletlen.

Az én lányom már néha túlzásba viszi az elnézést kérést:D

Tegnap is véletlen becsurgott a pisi (sajnos olyan, mint én voltam kicsinek, az utolsó pillanatig tartogatja, addig totyorog), mert sokáig húzta halasztotta, s utána mondta, hogy bocsi anyuka:D Mi is tanítjuk az alap illemre, mindig ha nem kér elnézést, vagy nem köszöni meg, akkor mondom neki, hogy köszi anyu, bocsi anyu, s egyből mondja is utánam. Így teljesen természetessé válik neki majd, hogy ezeket így kell. És ez a normális szerintem. Hallottam már szülőket, hogy lekiabáltak itt egyeseket, mert a beszélni tanuló gyerekkel tanították, hogy kell bocsánatot kérni...igen, az elején kell kezdeni, mert például én is beleestem abba a hibába, hogy nem követeltem meg elejétől kezdve a rendrakást, s most küzködünk vele.

2013. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Napirendünk van, de nem olyan mint a bölcsiben. Most 9 körül kel, 1kor van ebéd és utána alszik.


Amellett hogy mutatjuk neki, én tanítom is; pl ha kap valamit nagyszülőknél, kérdezem hogy mit kell mondani.

Sajnos előfordul, hogy valamit kiborít szándékosan.


Akkor ezek szerint az én lányom keveset tud? Szigorúbbnak kéne vele lennem?

2013. júl. 15. 12:13
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja, és enni sem eszik teljesen önállóan :-( Ez nagy gond?
2013. júl. 15. 12:14
 10/19 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! Nyilván nem kiképzésről van szó, példamutatás nélkül semmilyen nevelés nem ér célt.:)
2013. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!