Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Én nem foglalkozok ilyennel,...

"Én nem foglalkozok ilyennel, majd az oviban megtanulja" - ez tényleg így van? Én esek túlzásba?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom, szeptemberben kezdi a bölcsit. Szeretném ha valamennyire tudna önállóan enni, lenne napirendje addigra. A játékokat este együtt pakoljuk össze, ha hazaérünk leveszi a szandit (ha olyan van rajta ami tépőzáras), megy kezet mosni. Ha SZÁNDÉKOSAN kiborít valamit, neki kell összeszedni, feltörölni (persze azért segítek neki). Tanuljuk a köszönöm, kérem, bocsánat szavakat. Mondókázunk, énekelünk együtt, néha ő kéri hogy mit mondjak.

Hétvégén együtt voltunk egy 3 gyerekes anyukával, és azt mondta túlzásba viszem a nevelést. Szerinte ezekkel nem kell foglalkozni, majd a bölcsiben/oviban megtanulja. Az ő gyerekei is ott tanulták meg.


Igaza van? Ti hogy gondoljátok? Tényleg kicsit túlzásba estem?


2013. júl. 15. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod. Otthon kell nevelni a gyereket, nem az óvodában. Tesóm kisfia elmúlt 3 éves, nem eszik önállóan, nem szobatiszta, és abszolút nem következetesek vele. Ő a szülőktől nem látja, hogy megköszönnek bármit is, de tőle elvárják. Ja, és nagyon csúnyán beszél, gyerekek közé nem viszik. Komolyan mondom, nem irigylem a leendő óvónőjét.:(

Te csinálod jól szerintem!!

2013. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól csinálod,nekem is 3 gyerek van,és úgy mentek fel oviba,hogy legalább a cipőt sapit le és fel tudták venni,nem ott ismerkedtek meg a fogkefével és a fogmosással mint némelyik gyerek,tudta mire való,tudta használni.Már 16 hónaposan önállóan ettek ittak,mire felmentek semmi problémánk ezzel nem volt,nem úgy mint egy kislánynak,akiről azt hitték az óvónénik hogy beteg,és ezért nem hajlandó enni,mire anyuka közölte,nem beteg,csak 3 évig ő etette,tette a szájába a kis falatkákat.Magyarul nem tudott enni önállóan. :/ Szerintem jobb lenne ezeknek az anyuciknak elgondolkodni.És kedves utolsó válaszoló! NEM A NEVELŐK dolga,hogy a mi gyerekünket ők tanítsák meg enni inni,fésülködni öltözködni! Ez egy alap dolog,amit 3 éves korra nem árt megtanítanunk a gyerekekkel.A kérek szépen,és köszönöm szintén alap! lenne....bár sok családnál tapasztaltam,hogy csak megráncigálja anya pólóját és közli ,,adjál már vizet,,. :/ Nem vet majd jó fényt a szülőkre az oviba sem,az ilyen viselkedés.
2013. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
bocsánat...az ,,utolsó válaszoló,,vagyis 5-ösnek szólt.Csak közben sokan írtatok már.
2013. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Akkor az önálló evésre kell még kicsit rágyúrni. Pohárból iszik, villát használ, de a kanállal hadi lábon áll :-)
2013. júl. 15. 12:31
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem túlzás. Az én gyerekem elég normális bölcsibe járt, (néhány csordaszellemű butaság mellett) sok hasznos dolgot is tanult. De emellett én is udvariasan beszélek vele, tudja, hogy cipőt le és kézmosás, ha hazaértünk, hogy a homokjátékokat előbb kölcsön kell kérni és visszaadáskor megköszönni, hogy ha rosszalkodott, illik bocsánatot kérnie és itthon is vannak fix napirendi pontjaink a rugalmasak mellett. Nem kell egész nap egrecíroztatni a gyereket, de az se jó, ha csak vadvirágként nő. Amire már fogékony és képes, előbb segítséggel majd önállóan, azt érdemes neki megtanítani és jó alaposan megdicsérni érte :)
2013. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 16 és egy 3 évesem. A nagynál azt az elvet vallottam, hogy látja a jó példát, látja, hogy pedáns vagyok, hogy mik az illemszabályok, akkor tudni fogja ő is. Fiatal voltam akkor nagyon, lazán akartam nevelni, nem nagyon volt napirendünk sem. Úgy gondoltam, majd alkalmazkodik, alszik bárhol, ha álmos, így lesz vagány srác. Bekerült a bölcsibe, illedelmesnek illedelmes volt, de nem tudott mit kezdeni a napirenddel, kilógott szegénykém a sorból. Mondta is a dadus néni, hogy nem tud sehogy sem beilleszkedni a közösségbe, nem tudja felvenni a ritmust, nem ismeri a szabályokat. Én tanultam ebből, de szegény fiamnak nem tudtam már ezt utólag bepótolni, és meg nem történtté tenni, amit érezhetett:(

A kicsinél születése óta napirend van, ritkán térünk csak el ettől. Hétvégenként néha. 2 évesen bölcsis lett, de már akkor szépen evett egyedül. Könnyen beilleszkedett, mindenki el van ájulva tőle, milyen talpraesett, határozott és ügyes. Illedelmes, tudja a szabályokat. Tud egy csomó verset és éneket, ezt baba korától nagyon szereti, ezért énekelek és mondókázok neki sokat, és minden nap mesélünk 1 éves kora óta. Önállóságra buzdítottam, így nem jön zavarba, ha a dadus nem figyel rá, vetkőzik, öltözik. Szereti is a bölcsit, mert nem egy rejtély a számár, mivel már "begyakoroltunk" mindent, mielőtt oda került.

Szerintem jól csinálod, de tényleg figyelj, hogy ne vidd túlzásba, ne legyen az, hogy minden mondatban figyelmezteted valamilyen szabályra. Pl. én nem csinálok abból ügyet, ha nem köszön. /Testvéremék ilyenek, és a kislányuknak nincs gyerekkora, 2 évesen vigyáznia kell játék közben, hogy ne legyen koszos:/ / Én köszönök, tehát látja a példát, egyszer megkérdezem tőle, hogy nem köszön -e, de ha nem akar, elfogadom és békén hagyom. Tehát ne kiképzés legyen, igen, hanem útmutatás:)

2013. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a nevelők sokkal jobban fogják kedvelni ha kis ügyes, meg udvarias meg nem mindenre nekik kell megtanítani mintha tökre rá van otthon hagyva minden mondván hogy "majd az oviban megtanulja".

Jó persze vannak olyan helyzetek hogy megszakadsz te otthon akkor SE sikerül (nálunk pl. ilyen volt az evés és a beszéd a legnagyobb fiammal) de mikor oviba került, megtáltosodott. Látta a többi gyereken hogy esznek , nem válogatnak , meg ha elteszik az ételt akkor bizony legközelebb csak órák múlva lesz.

Észrevétlen ragadt rá a sok dal, mondóka amit én itthon évek óta hajtottam és SEMMIT se ragadt rá belőle!!

Úgyhogy van ilyen dolog amit a közösség hoz magával.

És ez elfogadható mert minden gyereknek van gyengébb oldala kinek ez kinek az. De az evés alvás napirend alapvető formulák (szobatisztaság, kézmosás önállóan levenni ezt azt, kérem, köszönöm ) mind mind elhagyása csak azért mert majd úgyis megtanulja szerintem elég nagy hiba. És a gyerekkel is kiszúrunk vele, hiszen az egész közösség téma így is egy nagy váltás és törés de ha SEMMIT se tud megcsinálni magának, önállósága zéró és folyton várnia kell a gondozóra óvónőre akár egy szandi levételnél akár egy kanál étel megevésénél - akkor még annál is nagyobb erőfeszítést fog igényelni tőle hogy megszokja az új helyet, mint ha ezeket már tudja.

Egyébként ha 2.5 évesen a lányodnak van napirendje segít játékot pakolni eszik egyedül villával (kanállal is nagyjából) kezet mos , pár szóval kifejezi hogy kérem köszönöm akkor egyáltalán nincs elmaradva bőven az ügyes önálló kategória.

Nem kell őrmesternek lenni nyilván de mindenkinek sokkal egyszerűbb ha nem a beszoktatáskor kell a 10 kor ébredő gyereket átszoktatni hogy na most akkor 7kor kelünk, vagy az összevissza evő alvó gyerek nem ott fog először találkozni vele hogy fél 12 és 12 között van ebéd és utána alvás...

2013. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 2 éves ,önállóan eszik,nagyrészt önállóan is öltözik,köszön,fújja az orrát már csak estére kell pelus.Szeptembertől bölcsis,enni,öltözni,tő mondatokban beszélni már bölcsi előtt is tudott, a köszönést sem a bölcsiben tanulta,nyilván sokat fejlődött mióta ott van,de úgy gondolom 2,5-3 évesen ezek illik tudni,és nem az ovi dolga megtanítani a gyereknek.
2013. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sok anyuka azt hiszi, hogy a bölcsi, ovi arra való, hogy átvegye tőle a nevelés terhét. Sokan mondják, hogy milyen jó, hogy a gyerek bölcsibe jár, mert megtanult ezt meg azt. Nos nem, ez nem jó, az ilyen dolgokat (egyedül evés, köszönöm, kérem stb) a szülő feladata lenne megtanítani a gyereknek. Az ovi nem erre való, a bölcsi meg főleg nem. A bölcsi arra való, hogy ha mindkét szülőnek muszáj dolgoznia, és a gyerekfelügyeletet másképp nem tudják megoldani, akkor a bölcsiben vigyáznak a gyerekre. Felügyelik, nem pedig nevelik.
2013. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!