Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyereketeket nagyszülőre...

Ha a gyereketeket nagyszülőre bízzátok, mennyire várjátok el hogy betartsák a szabályaitokat? Napirend, mit ehet-ihat a gyerek pl.

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 13:06
 1/9 gabszem ***** válasza:
100%
én el szoktam mondani, hogy mit ne adjanak neki, kb. mikor mit adjanak, mennyit, hogy gyakran kínálják itallal mert keveset iszik, hát ennyi kb. ők is neveltek gyereket, azért nagyjából képben vannak.
2013. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Napirendi kivételek lehetnek, ha úgy adódik, de ételekben, italokban nem engedünk (szénhidrát háztartási zavara van mindkettőnknek a párommal, vigyázunk, hogy a gyerekeink ne szenvedjék meg annyira, mint mi). Szóval étkezésben nincs pardon, de ha kimarad egy du-i alvás, hát, így jártunk :)
2013. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapdolgokat kérek,hogy tartsanak be. Ez általában ez évesre vonatkozik!

A napirenddel ilyenkor annyira nem foglalkozom, ha most két órával később alszik délután, nem megyek a falnak!

2013. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szigorú napirendünk sosem volt,nem is érzem szükségét, a fürdés kb ugyanakkor volt a reggeli,ebéd és a vacsi is.Evés ivás meg hát a normális nagyszülő tudja,hogy nem szabad tele tömni édességgel pláne ha rendes ételt nem evett,anyósoméknak meg milliószor elmondom,hogy nincs csoki,keksz stb max ha rendesen ebédelt,Anyukám magától is tudja.Kisebb korában semmit nem engedtem anyóséknak maguktól adni ételt,mert 9 hónapos gyereknek pl a porcukros hájas tészta és a hurka elég nehéz lett volna,így inkább megkértem szépen semmit ne adjanak neki maguktól.
2013. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én úgy vagyok vele, hogy nálam az én szabályaim vannak, a mamánál meg az övéi.

azért van sokat nála nyáron mert én dolgozom, most is vele van 4-ig. tehát ő tesz nekem szívességet, hogy nem kell fizetnem valakinek, így nem fogom még utasítgatni, hogy márpedig 12kor legyen az ebéd vagy ilyesmi :)

mondjuk 4 éves, nyilván ha baba lenne, akkor más lenne, bár anyósom akkor is úgy csinálná ahogy a gyereknek a legjobb, gondozónő volt, így azért tisztában van egy gyerek igényeivel :)

2013. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk mindent betart a nagymama. /Csak 1 nagymamája van sajnos :(/

Nem kell mondanom semmit, csak ha beteg a gyógyszereket kell elmondanom miből mennyit, mikor adjon be. A napirendet nem borítja fel, esetleg mama több palacsintát meg sütit süt, de ez szerintem jó :)

2013. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy ha rábízom a nagymamára, akkor meg is bízom benne annyira, hogy tudja, mit kell csinálni egy gyerekkel. Azt el szoktam mondani, hogy nagyjából mikor várható, hogy éhes vagy álmos lesz, hogy milyen ételt szeret és mit nem, hogy ne legyen meglepetés belőle, de nem várom el, hogy szigorúan tartsa az itthon megszokott rendet. Nem is feltétlenül lehet, mert itthon pl. egy perc alatt elalszik délután a kislányom, idegen helyen viszont sokkal nehezebben vagy egyáltalán nem, ezért nem fogok szívrohamot kapni, ha a mama pl. babakocsiban altatja. Az meg, hogy ott esetleg több nasit kap vagy cukros szörpöt, nekem nem probléma, ha megteszik azt a szívességet, hogy vigyáznak rá, akkor ilyeneken nem fogok problémázni.

Vannak persze alapvető dolgok, hogy ne nyúlkáljon a konnektorba meg ne rohanjon ki az úttestre, de a nagyi se hülye, hogy az ilyesmit ne tudja.

2013. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
A mamáknál mindig más, mindig jobb, ott "mindent" lehet. Mondhatok én bármit, nem látom mit csinálnak, mit-hogy tartanak be, de én megbízom édesanyámban 100%-os szinten. Anyósom már más tészta, ő a jelenlétemben is az ellenkezőjét csinálja mint amit kérek.
2013. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zabmester ***** válasza:

Amíg pici volt a fiam, és még nem ehetett mindent, akkor volt, hogy mondtam anyukámnak, hogy ezt meg azt ne adjon, de azért általában ő is tudta magától, vagy ha nem volt benne biztos, akkor megkérdezte, hogy ez vagy az jó lesz-e ebédnek, meg ilyesmi.

Most meg már, amióta nagyobb, egyáltalán nem szólok bele, anyukám sem hülye, tudja, hogy miből mennyit lehet adni egy gyereknek, meg nem tömi tele hülyeségekkel, de ha már egyszer a nagyinál van, akkor abból nem lesz baja, ha ilyen alkalmakkor egy kicsit több édességet kap. Különben anyukám inkább gyümölcs párti, úgyhogy ebből sincs baj.

A napirendbe meg nem szólok bele, kisebb korban szintén inkább anyu kérdezte tőlem, hogy mikor mit szoktunk, később meg már mindegy volt, úgyis látja, ha fáradt, vagy éhes, vagy akármi, szólni is tud az a gyerek, nincs ebből gond.

Na meg a nagyinál azért lehet lazítani a dolgokon, a fiamnak is megmondta, hogy a nagyinál a nagyi szabályai vannak, nálunk meg az enyémek, kész :)

2013. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!