Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 éves gyerek miért nem...

1,5 éves gyerek miért nem ihat otthon, citromból és kevés cukarral készült limonádét?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

nem tudom....a kisfiamnak én csináltam már limonádét... (kevés cukrosat)


ebben szerintem nincs semmi rossz, ha nem állandóan ezt issza

2013. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem ihat? Szerintem ihat. Gondolom a cukor miatt nem adnak sokan, de szerintem minimális mennyiségben nem olyan nagy baj.
2013. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne ihatna? Én is szoktam nyaranta készíteni a gyerekeimnek.
2013. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ki mondja hogy nem ihat??
2013. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ihat nyugodtan, miért ne ihatna? Megszóltak érte? Lehet azért, mert a túlzott cukros italok fogyasztása káros a fogakra. Én adnék a lányomnak, ha meginná, de sem teát, sem limonádét nem iszik, csak vizet.
2013. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
33%
Ha cukor nélkül is megissza (miért ne tenné, ha még nem kóstolt cukros italt), akkor felesleges elrontani a limonádét, így a gyerek nem szokik rá a cukorra, ami az egyik legfeleslegesebb dolog, amit ételbe-italba tehetünk.
2013. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Azért nem mindegy milyen szituációban hangzott ez el. Én cukorbetegként tisztában vagyok azzal, hogy az embernek egyáltalán nics szüksége finomított fehér cukorra, sőt kifejezetten káros. Gyakorlatilag egész életünket úgy kellene leélni, hogy egyáltalán nem eszünk ilyet, meg chipset, meg kólát, meg hamburgert, stb. Az ember viszont gyarló, én sem tudom teljesen kiiktani az életemből, én is fogyasztok olyat, amit nem lehetne. A gyerekemnek is fogok adni cukrot, csokit alkalmanként. Viszont amíg megissza a vizet addig nem. Én nem fogom megkínálni limonádéval. Majd iszik, ha másnál látja és ő kéri, de addig nem.
2013. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mi itthon sokat iszunk ilyen melegben, a lányunk kért és ízlett neki. Nincs benne sok cukor, akkor nem is lenne igazán jó szomjoltó, pont a lényegét veszítené el.


A játszótéren szóltak meg miatta.

2013. máj. 6. 15:02
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem tavaly nyáron pont a védőnő javasolta, hogy próbáljak a fiamnak limonádét adni pici cukorral, mert a vizet nem volt hajlandó meginni. Mondjuk, mint kiderült a limonádét sem, de az más kérdés. :) Nem volt még akkor 1 éves sem.

Semmi baja nem lesz tőle, a játszóteres anyukák nagyon okosak, mindenkinél mindent jobban tudnak.......

2013. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem alkalmanként nincsen vele semmi gond, ha nem túl édes! Hiszen a babáknak készült üdítőkben is van cukor, azért fölösleges olyan szélsőségesnek lenni, mértékkel szinte mindent szabad.

Ha nem issza meg a vizet, csak meg kell itatni valamivel. Az én lányom is sokáig megitta a vizet, szerette, aztán minél több ízzel ismerkedett meg, kb 10 hónaposan már hallani sem akart róla.


Az más dolog, hogy ha én ilyesmit adok neki, akkor inkább csinálok neki külön gyümölcscukorral, az egy kicsit egészségesebb...

2013. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!