Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kismamákat miért nem hívják...

A kismamákat miért nem hívják be előtt az orvosnál vagy akárhol, ahol sokat kell várni? Vagy azt, aki kisgyerekkel van?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor mindenki cipelné a gyerekét, ha kell, ha nem.

Attól, hogy nekem gyerekem van, még az előttem lévő is siethet

2013. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk minden éremnek két oldala van:

-a kismamák, babások azért puffognak, hogy miért nem

-a többiek meg azért, hogy miért engedik őket előre, hiszen ők is ugyanannyit kivárták a sorukat, meg ott vannak az idősek is, akik alkalomadtán betegebbek is


Szerintetek?

2013. júl. 16. 14:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy mindenkinek a saját keresztje nehéz. Tehát a kismamák vagy kisgyerekesek fújnak az idősre, és fordítva. Senki sem jószántából ül ott, mindenkinek akadna más dolga is, így senki nem fontosabb a másiknál. Mondom ezt úgy, hogy 38 hetes kismama vagyok, van egy 3 éves lányom, és nekem is mindig ki kellett várnom a soromat gyerekkel is meg nagy pocakkal is. De nem hőbörgök ezen, mivel ahogy írtam, másnak is lenne jobb dolga, nem csak nekem.
2013. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ki is avn írva a dokinál, h a kismamák elsőbbséget élveznek. Ezen kívül az is, h nyugdíjasok csak a délelőtti rendelésre mehetnek, a du a munkába járóké. Ez szerintem korrekt. Bár mindig van, aki hőbörög miatta...
2013. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ki van írva, hogy a kismamákat előre veszik. A kismamák általában gyorsan végeznek, mert receptet íratnak vagy táppénzes papírért ugranak be. Egészségesek, és nem tesz jót, ha többi beteg között üldögélnek, még elkapnak valami nyavalyát.

A délelőtti rendelés a nyugdíjasoké, ráérőké, a heti egy délutáni rendelés pedig a munkából jövőké.

Persze, mindig van háborgó, többnyire egy nyugdíjas az...rendszerint az a tapasztalatom, hogy csak addig sietnek, amíg be nem jutnak, a dokitól kijőve már van idejük még egy órát csevegni a váróban a szomszédasszonnyal.

Amikor én voltam kismama, én élveztem az előnyt, amikor már nem voltam, gond és szó nélkül engedtem előre a kismamát, akár vérvételre, akár vizsgálatra mentem.

A gyerekemet nem szoktam vinni, utálja az orvosi rendelőket, a gyerekorvoshoz is vontatóval kell behurcolni.

2013. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddig bárhol voltam ki volt írva,hogy behívják hamarabb a kismamákat,még pedig azért mert ne legyenek ott a sok beteg közt meg pl a vérvételnél hamarabb rosszul lesznek.Persze az öregasszonyok mindig háborognak.
2013. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

én mikor még gyeden voltam, elém engedtem azokat akik látszólag nagyon sietnek. én tök ráértem, a gyerek velem volt, játszottunk, a mosogatnivaló meg ráér.

terhesen háziorvosnál előre kértem magam, de csak mert féltem, hogy elkapok valamit.

veszélyeztetett terhes voltam, így boltban, gyógyszertárban, postán szintén előreengedtem a kisgyerekeseket, nehezen mozgó időseket, mert szintén baromira ráértem :)

nem is értem miért kéne pont minket előre engedni (persze az orvos az más, ahol fertőző betegek vannak), pont a kicsit bárhol elvannak ha szórakoztatva vannak :)

2013. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem pedig mindenkinek joga van sietni vagy éppen nem sietni. Azért mert nagy pocakkal várok, vagy kisgyerekkel, még nem látok bele a többi várakozó életébe. Lehet, hogy késésben vannak a munkahelyükről,vagy nem érnek oda az óvodai ünnepségre, az iskolába a gyerekért, az anyukájukhoz a kórházba, vagy a romantikus vacsorára a férjükkel, satöbbi...

Mindenkinek meg lehet a maga baja, én személy szerint ha orvoshoz megyek bele kalkulálom a várakozást is, ha pedig meg tudom oldani,hogy vigyázzanak a kislányomra, akkor a rendelési idő előtt háromnegyed- fél órával már ott vagyok, hogy hamar végezzek.

2013. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amikor terhes voltam a háziorvosom mindig előre vett, és egy külön helységben kellett várakoznom nehogy elkapjak valamit. De nem lett volna probléma várni sem, ráértem. Amúgy voltam már úgy orvosnál (nem terhesen), hogy sokkal rosszabbul voltam mint terhesen bármikor. Ha meg dolgozok de valamiért be kell ugranom a háziorvoshoz, akkor mindig igyekszek első lenni, mert ha nem kerülök sorra az első fél órában akkor elkések a munkából, délután pedig csak az utolsó fél órára érek oda, és azért nehogy szabit kelljen kivenni egy recept felíratásáért pl. Szóval ezzel azt akarom mondani hogy attól hogy valaki nem terhes vagy nincs kisgyerekkel, attól még lehet neki is sürgős, vagy eshet nehezére várni pl. rosszullét miatt.
2013. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A terhesség nem betegség hanem egy áldot állapot tehát ha csak nem vagy a szülés határán vagy nem készülsz elájulni akkor nem kell hogy bárki is előre vegyen. Ezt 21 hetesen mondom. Ha olyan helyre mész akkor nem kell a gyereket magaddal vinni. Gondolom csak van valaki aki tud vigyázni rá.
2013. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!