Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkaszerződésem határozott,...

Munkaszerződésem határozott, helyettesítek kismamákat, de nincs konkrét lejárat. Mi van, ha közben terhes leszek?

Figyelt kérdés
Elvileg csak akkor tehetnek ki, ha vki visszajön gyedről, igaz? elvileg...
2013. jún. 26. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy szerződés attól határozott idejű, hogy van konkrét lejárata, nem attól, hogy szóban azt mondják neked, hogy csak addig kellesz, amíg visszajön az elődöd gyedről. Ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor sem rakhatnak ki terhesen, ha közben visszajön valaki.
2013. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól határozott egy munkaszerződés, hogy ismert a lejárati ideje....
2013. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én pont ebben a helyzetben vagyok. Több éve helyettesítek kismamákat, mert úgy alakult, hogy 3 kolléganő is kismama lett, mióta én ott vagyok, így a szerződésemet mindig így módosították, hogy a Gyeden lévő xy munkába állásáig, mert itt nálunk a gyerek két éves korában minhárom kolléganő visszajött.

Viszont most én vagyok kismama és egészen pontosan holnap jár le a szerződésem.

2013. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha határozott idejű a munkaszerződésed és terhes leszel, nem kötelesek meghosszabbítani a szerződést, akkor sem, ha terhes vagy. Akkor tehetnek ki, mikor lejár a szerződés. Gondolom a munkaszerződésben benne van, hogy meddig szól a szerződés, év, hó, nap szerepelnie kell.

Olyat nem írhatnak, hogy "jelen munkaszerződés határozott időre addig szól, míg valaki gyedről vissza nem tér dolgozni". Pontosan meg kell határozni a munkaszerződés végét!

2013. jún. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De lehet. Helyettem is felvettek valakit. A munkaszerződésében benne van, hogy amíg én itthon vagyok fizetés nélküli szabin gyermekgondozás céljából. Hogy meddig leszek itthon, én sem tudom, mivel 2 évesem és fél éves ikreim vannak, bár maradhatnék velük 7 éves korig gyesen itthon, de szerintem 2 évesen visszamegyek. Szóval mivel helyettesítés miatt vették fel, így csak tőlem függ, hogy meddig maradhat, ezért nem is lehet konkrét időpontot megadni. Majd ha jelzem, hogy visszamegyek, akkor tájékoztatják őt erről. Ez teljesen szabályos.
2013. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismét én. A munkaszerződésben csak a munkaviszony kezdetének napját kell meghatározni. :


48. § A munkaviszony kezdetének napját a munkaszerződésben kell meghatározni. Ennek hiányában a munkaviszony kezdete a munkaszerződés megkötését követő nap.


45 §: (2) A munkaviszony tartamát a munkaszerződésben kell meghatározni.


De nem írja az Mt. hogy nap szerint. Így elég annyi, hogy xy helyettesítésére, amíg az vissza nem tér.

2013. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze sok múlik azon Kérdező, hogy akit helyettesítesz, mennyire empatikus veled szemben. Tehát ha megmondja neked, hogy Gyed után visszajön, akkor még időben el tudsz kezdeni állást keresni vagy esetedben időben el kell kezdeni próbálkozni a babával (mint ahogy mi tettük), hogy a születése után részesülj ellátásokban.


Ha nem annyira korrekt veled szemben, akkor mondjuk, mondhatja azt, hogy marad Gyesen, te megnyugszol, aztán mégis visszajön, de azon kívül, hogy ez neked rosszul eszik, nem tehetsz semmit ellene.Nekem a főnököm is korrekt volt ebből a szempontból, mert rám és a kolláganőre bízta, hogy egyezzünk meg magunk között, hogy ő mikor akar visszajönni, és az a dátum nekem is megfelel-e. Szóval szerintem az a legjobb, ha egyértelműen letisztázod a kolléganővel, ha világosan elmondod, hogy mi a helyzet és látod benne a hajlandóságot a kompromisszumra, akkor az jó.

2013. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem "rosszul eszik", hanem rosszul esik.
2013. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!