Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzés ha valaki nem akar...

Önzés ha valaki nem akar kistestvér a gyerekének, mert nem akarja elörről kezdeni a nyűglődést?

Figyelt kérdés

LÁnyom nemsoká másfél éves. Már egy éves kora óta mindenki piszkál minket, hogy mikor jön a második.

Semmikor vállaszolnám legszivesebben, de akkor folyton magyarázkodnom kéne. Már utálom hallani a kérdést.

Nekem sem kedvem, sem időm, nincs még egy gyerekre, mert nem tudok egy gyerekből feltöltödni. Szeretem a lányom de sokszor zavar, folyton félbeszakít, és ha nem tudok valamit végigcsináélni annál ingerlékenyebb vagyok.

Azon kívűl energiám sincs még egy gyereket kihordani. (az első is féluton veszélyeztetett volt mert tempossan belemásztam a munkámba amit imádok)És megszülni sem akarom úgy ahogy az elsőt. Nekem az sem volt élmény.


Közrejátszik az is hogy énnekem csak egy báttyám volt, de sosem bírtam elviselni, hogy ő az úr a szobába és nem maradhattam egyedül. Bár tudom az egy kék testvérről szoktak keseregni, de én inkább nem adom meg neki, mert nem bírok majd vele foglalkozni. Én alapból mindig az elsőszülöttre figyelek, a többire nem.


2009. okt. 20. 12:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
igen önzés. De még mindig jobb hogy önző vagy, mint hogy a 2. gyereked azt érezze hogy nem kívánatos. Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy többet nem szeretném végigcsinálni ezt az első pár hónapot:S
2009. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

HÁÁÁÁÁTTTT

Ne is haragudj,de ilyen felfogással még,ha fizetnének neked akkor se szülj 2.at,nem is tudom hogy miért szültél egyáltalán gyereket,hogyha téged idegesít a saját véred!!??

Egy gyereknek örömet kel hoznia nem szenvedést,ő az első és a legfontosabb csak utána minden más!

2gyerekem van a kisfiam 32 hónapos a kislányom 5 hónapos,ő nem tervezett baba lett,védekezés mellett fogant,rettenetesen hisztis volt olyan,hogy 2 hét alatt 10-16 órát aludtam csak,nehéz volt nagyon,idegileg és testileg is,de ez van maja ennek az időszaknak is vége lesz egyszer bennem ez tartja a lelket,de mindezek ellenére szó nélkül egyből beleegyeznék 3.babába,mert szerintem egy gyereknél nagyobb öröm nincsen egy ember életében!!!!

2009. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

jobb is, ha nem lesz másik gyereked...

én az ilyen dolgaimat, amiket leírtál, megtartanám magamnak, annyira szégyelleném...

2009. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Hogy önzés-e, azt nem tudom, de az ösztöneidre hallgass, és ne a társadalmi elvárásoknak akarj megfelelni. Mi sem tervezünk többet, én mindig is úgy képzeltem el a családot, hogy férj, + 1 gyerek. (Én is egyke voltam.)

Engem is idegesít, amikor kérdezik, mikor jön a második, határozottan mondom, hogy nem tervezünk többet, erre mindig az a válasz a rokonságban, ugyan már, lesz itt még egy kislány is! De ha egyszer mondom, hogy NEM!!!

2009. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem, ha ezt így tudod magadról, akkor ez nem önzés, hanem józan belátás.

És így valóban ne vállalj több gyereket, így azt mondhatod, hogy nem akartál egy mellőzött gyereket, akivel nem tudnál úgy foglalkozni, ahogy megérdemelné, mintsem azt vágja a gyerek a fejedhez, hogy nem szereted.

Ha így érzel, vállald és ne szülj többet.Elvégre nem kötelező.

És örülök, hogy van valaki, aki belátja, hogy nem való neki több gyerek (meg ne sértődj) és felelőtlenül nem vállal újat.

2009. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 9 év van a 2 gyerek közöt..

Sokáig nem akartam még másodikat(rajtam kívül persze mindenki akart).

Aztán egyre tööbször volt az, hogy felébreedtem reggel és belém hasított agondolat, hogy "Úristen, a fiamnak tényleg soha nem lesz testvére." Ezt nem tehetem

Valahogy meg kellett érnem a másodikra, pedig az elsőt is 28 évesen szültem.

A kicsi most 7 hónapos, kislány és mindenki imádja.

Ja és tök jó, hogy megint otthon lehetek legalább 2 évig, nem kell reggel felkelni, dolgozni menni ott ülni 8-4 ig

2009. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj de en azt se tudom h az elsot minek szulted meg ha idegesit?Jobb is ha nem szulsz meg 1et mert ez az anyasagos dolog nem neked valo.Onzoseg az teny de ez a te eleted es te tudod h mit akarsz egyebkent sztem jobb annak a gyereknek ha nem szulod meg mert te tenyleg nem tudnad neki meg adni amit az elsonek.sajnalom h van ilyen hisz szamomra a kislanyom 1 csoda es ha az anyagi helyzetem meg engedne barmennyit bevallalnek ebbol a csodabol akar milyen fajdalmas faraszto.
2009. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
aki azt írja hogy számára a gyereknevelés csupa öröm és boldogság az HAZUDIK!!! Az jobb ha olyan nevel gyereket aki még saját magának is hazudik????
2009. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
en nem tom hol olvastad h csupa orom a gyerek neveles mert sztem se az de akkor is 1 csoda akar milyen faraszto is v akar mennyire is fajt h megszuletett mert habar en is neha kiborulok sot utalok felkelni hajnalok hajnalan de az amikor ram mosolyog az mindenert karpotol
2009. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Hát szerintem: a gyerekedet nézve önzőség valóban, mert (bár én egyke vagyok) látom a körülöttem lévő példákból, hogy akinek testvére van sokkal talpraesettebb és nem annyira önző, mint az egykék (sajnos magamat is beleértve). Ugyanakkor megértelek, talán éppen olyan időszakodban vagy, amikor nagyon fárasztó az anyaság, nekem is volt olyan időszakom (a mostani is ilyen), amikor azt mondom, hogy nem kell még egy gyerek. De én ezt talán inkább arra alapozom, hogy anyagilag nem biztos, hogy meg tudnám adni neki, ami szükséges. És bizony azért nincs kizárva, hogy pár év múlva amikor a lányom már nagyobb lesz, belevágunk a babaprojektbe megint. Sógornőmnek nyáron született meg a második gyerkőce, az első már iskolába ment idén és azt mondja, sokkal könnyebb a másodikkal, mert már sokkal tapasztaltabb, nem követi el ugyanazokat a hibákat, mint az elsővel (pl. kézben altatás). Tehát én azt mondom, szíved joga úgy dönteni, hogy nem vállalsz második babát, de nem vagyok benne biztos, hogy pár év múlva is így fogod gondolni! :) 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!