Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzés ha valaki nem akar...

Önzés ha valaki nem akar kistestvér a gyerekének, mert nem akarja elörről kezdeni a nyűglődést?

Figyelt kérdés

LÁnyom nemsoká másfél éves. Már egy éves kora óta mindenki piszkál minket, hogy mikor jön a második.

Semmikor vállaszolnám legszivesebben, de akkor folyton magyarázkodnom kéne. Már utálom hallani a kérdést.

Nekem sem kedvem, sem időm, nincs még egy gyerekre, mert nem tudok egy gyerekből feltöltödni. Szeretem a lányom de sokszor zavar, folyton félbeszakít, és ha nem tudok valamit végigcsináélni annál ingerlékenyebb vagyok.

Azon kívűl energiám sincs még egy gyereket kihordani. (az első is féluton veszélyeztetett volt mert tempossan belemásztam a munkámba amit imádok)És megszülni sem akarom úgy ahogy az elsőt. Nekem az sem volt élmény.


Közrejátszik az is hogy énnekem csak egy báttyám volt, de sosem bírtam elviselni, hogy ő az úr a szobába és nem maradhattam egyedül. Bár tudom az egy kék testvérről szoktak keseregni, de én inkább nem adom meg neki, mert nem bírok majd vele foglalkozni. Én alapból mindig az elsőszülöttre figyelek, a többire nem.


2009. okt. 20. 12:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
ilyen emernek gyereket....... hááááááááááát
2009. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez nem önzés, egyszerűen nem szeretnél mégegyet. A testvért nem a már meglévőnek szüli az ember!

Én néha úgy érzem, szeretnék mégegy babát, de ha józan ésszel végiggondolom, akkor tudom, hogy 8-10 éven belül biztos nem lesz, pont azért, mert nem hiányoznak azok a nehézségek, amiken már túlvagyunk. Mondjuk nekem hozzá tartozik, hogy a születése óta egyedül nevelem a fiam, tehát nem is tudom, milyen az, amikor valakinek nem egyedül kell mindennel megbirkózni. De akkor is, én még sokáig nem mernék mégegy gyereket bevállalni. Ma is már az őrület közeli állapotban vagyok mert két napja nem volt időm elmenni zuhanyozni, mert beteg a gyerek.

Amúgy imádom meg minden, de én sem hiszem, hogy képes lennék ugyan ezt végigcsinálni mégegy gyerekkel. Csak én nem szeretem azt mondani, hogy sose lesz mégegy, mert ki tudja, talán egyszer lesz, csak azt tudom, hogy nagyon nem mostanában.

2009. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Hehehe :D

Asszem picit be vagy sokallva. Amúgy nekem több olyan barátnőm van, akik nem terveznek, sőt nem akarnak 2. babát. Ez mindenkinek a maga döntése.

2009. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Egyátalán nem vagy önző. Csak bevallod azt amit a sok tökéletes anyuka nem nem mer. A gyereknevelés nem csak jó buli. Itt, ebben az országban még nem ismerik azt a szót, hogy elfogadás. És bántanak ha valami nem úgy van ahogy a többség gondolja, pedig semmi közük hozzá!

Nekem 3 testvérem van és mondhatom nagyon rossz! Mivel sokkal idősebbek így olyan mintha együtt élnék egyedül! Ennél sokkal jobb ha ténylegesen egyedül vagyok. Félénk vagyok, és visszahúzódó, senki nem vesz észre. Mert megszokták, hogy én csak a kicsi vagyok aki fecseg. Igazságtalannak tartom amikor a testvéreim miután jól kihasználták a szüleinket, elköltöztek a 3 autójukkal, a kétemeletes házukba, 30 évesen, szültek egy gyereket. És azóta letojják hogy mi van itthon, nem segítenek, de a szüleim ennek ellenére ajnározzák őket, szépen beszélnek velük. Velem meg úgy mint a kutyával pedig én lakok itthon, én segítek nekik. De nekem még egy csokit sem vesznek a születésnapomra de még csak egy jókívánságot sem, a testvéreimnek meg az 1000 gyerektuha mellé még kismillió holmit, még a világ másik végén élő rokonok is nekik küldözgetnek pénzt meg ajándékot. Mikor bunkók és tiszteletlenek, mindenféle gond volt velük, én voltam a jó gyerek, ők még életüknben nem beszéltek a rokonokkal, mindig én jópofizok, mégis őket ajnározzák... Nagyon szívesen lennél egyke, még csak önzetlenséget sem tanultam tőlük.

Hát ennyit a csodálatos testvérségről. Szerintem nem vagy önző, csupán őszinte és gondolkozó. Nem kötelező több gyereket szülni, így nem is bűn ha nem teszed. Sajna azt nem várhatod hogy elfogadjanak, valaki mindig be fog szólni. De ez csak a magyarok lelki szegénysége.

2009. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%
Ja és ne mondja nekem senki, hogy aki egy vagy több gyerek vállal, az azért teszi, mert túlteng benne az önzetlenség! Minden mögött az Én áll! Ugyanolyan önzőség gyereket szülni, akkor is ha nem valljátok be.
2009. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hát az tény, hog én magam is elkényesztetett vagyok ebből ered az önzés. Mi terveztünk másodikat, de mióta látom, hogy hogy mennek a dolgok inkább nem. A lányomat nem kell félteni. Úgyan úgy elkényesztetem mint annakidején engem az anyám. :) Imádom őt.


Azért érdekes volt hallani a válaszokat. Köszönöm.

2009. okt. 20. 20:53
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
persze a sok ostoba ősanya azt hiszi, hogy attól lesznek erősek, ha nem vallják be, néha ők is visszasírják az önálló életet. Maximum az a nő nem sírja vissza, akinek annyira sivár volt az élete, hogy alárendelni a saját életét a gyerekének volt a legklasszabb döntés az életében. Az ilyenek nevelnek segélyekből gyereket, mert annyi eszük sincs, hogy jussanak valamire az életben. :DD
2009. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Hogy jössz te ahhoz,hogy ilyeneket írj rólam?

Én a kemény életem miatt már 18 évesen úgy kellett élnem mint egy 30 éves,és képzeld nem segélyből nevelem a gyerekeimet!22 évesen mentem férjhez,utána a gyerekek és képzeld havi 700 ezer Ft-ot keresünk együtt a férjemmel,mielőtt bárki leírna,nem"fekete"pénzünk van,hanem kemény 2 kezünk tisztességes munkájával keressük meg a pénzünket!

Isten most sem kimél engem,de nem ilyen téren,hanem sajnos egészségügyben,nem tudom miért kell leírni egyből egy embert akit nem is ismersz,mit gondoltál,hogy egy taknyos kis huszonéves liba vagyok aki 16 évesen felcsináltatta magát a jobb élet reményében,hogy a férje tartsa el?

Hát képzeld nem,keményen dolgoztam amíg férjhez nem mentem,és a mai napig a 2 gyerek mellett is dolgozok,megbecsülöm a pénzt és a munkát ezért van mit felmutatnom!

2009. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Most kinek/minek szól ez a kirohanás?
2009. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy önző, én is ilyen voltam,(bár én a befásultságra fogtam) és bizony 7 évnek kellett eltelnie, mire vállalkoztam a második gyerekre. Igy 30-on túl több a türelmeme, meg mindenből mintha több lenne :)

De 3. gyereket már biztos, hogy nem akarok.

2009. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!