Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lemondom a védőnői szolgála...

Ha lemondom a védőnői szolgálatot, akkor a kihelyezett gyermekvédelmis kötelezhet rá, hogy tanácsadásra vigyem a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy alapból nem kötelező maga a tanácsadás sem, a védőnő helyett pedig időszakos ellenőrzést tarthat egy gyermekvédelmis.
2013. júl. 18. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon remélem, ha a védőnő nem ellenőriz, akkor valaki más igen. Egyébként ilyen esetben a gyermekvédelemhez kerülsz. Tanácsadásra szerintem vinni kell a gyereket, már csak az oltások miatt is. Jézus, remélem a gyereked nem lesz benne a híradóban, hogy valami baj érte a hülye a szülei miatt!
2013. júl. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a degradáló választ, akkor a történetem, jóllehet falra hányt borsó annak, aki nem járt ebben a cipőben, amiben én:

A helyzet az, hogy háziorvost váltottunk, de a védőnő maradt; mióta eljöttünk, lassan 1 éve, a saját védőnőnk nem látta a gyerekeket, nem kerestük egymást.Az új dokihoz viszem őket, az itteni védőnő méri a súlyukat, hosszukat, és nincs is ezzel baj.A probléma ott van, hogy mostanában - érthetetlen módon, mivel a régitől is részben ezért jöttünk el, meg sok más miatt - mert állandóan azzal gyanusítottak - nem erős a megfogalmazás - hogy nem etetem rendesen a gyerekeket.De így ahogy írom, de mindezt olyan ordenáré módon, igazi aljas módszerekkel adta a tudtomra, amit már nem bírtam tovább.3 szakembert megjártam velük, hogy beszerezzem a papírokat, amely arról szól, hogy GENETIKAILAG ilyenek, amilyenek!!Jártunk gasztroenterológusnál, neurológusnál, és még endokrinológusnál is.Itt az új helyen ezt megmutattam a dokinak rögtön az első alkalommal, hogy képben legyen, majdnem egy évig "kuss" volt - bocsi, de ezt így kell írnom; erre a legutóbbi alkalommal, mivel nem híztak a gyerekek 1 hónap alatt, amolyan összeesküvéses módszerrel - nem paranoia, de majd leírom miért nem - előjött a szöveg az alultápláltságról, hogy miért nem adok nekik, csak kevés tápszert stb.Az asszisztens nő beszólása meg végképp kivágta a biztosítékomat, ilyet szól:Épp hogy nem halnak éhen!!

Na, ezek után akkor mi is a helyzet??!!Orvosi papír van róla, hogy megfelelő energiabevitele van a gyerekeknek, de amiatt hogy kórosan sovány a férjem és az egész családja, ezért genetikailag totál olyan felépítésűek mint ő, rosszevők, nehezen gyarapodók stb.Dokumentum van róla, nem kitaláltam!!!

Remélem vki értelmesebb válaszol majd, mert a te válaszoddal nem tudok mit kezdeni, arról nem is beszélve, hogy semmiféle oltások miatt nem kötelező járni, erről mindigis a védőnő szokta értesíteni a szülőt, a miénk cirka egy éve nem keresett, holott neki6x-is alkalommal kellene jönnie, függetlenül attól, hogy én keresem-e őt, avagy sem.

2013. júl. 18. 08:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Kötelezhet tanácsadásra, igen.
2013. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a paranoia hogy a médiában hallasz majd rólunk, közönséges..:)
2013. júl. 18. 08:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Kötelezhet igen.A papìrt nem mutattad a dokinak? Nem èrdekelte? bàr azt nem èrtem ha a doki szerint majd èhen halnak akkor mièrt nem lèpett màr???
2013. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ok hogy genetikailag,de akkor is alultápláltak nem?!Ez elle tettetek valamit?
2013. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hordod tanácsadásra,látja védőnő.Igy elvileg nem is kellne járnod hozzá.Nekünk is van védőnőnk nálunk is(lakcim szerinti) meg a dokinál is. Mégis a lakhelyszerinti is látogat minket. Egyébként tudom milyen amikor genetikailag kicsi a gyerek.(12kg a 3évesem,hiába eszik alig gyarapszik.)
2013. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha lemondod, akkor semmi mást, csak az oltásaikat köteles ellenőrizni. Arról meg levélben küldesz neki egy orvos által lepecsételt oltási kiskönyv másolatot.

Védőnői tanácsadásra nem kell járnod, látogatni sem megy hozzátok. Nem is kell találkozni. Csak írásba kell adnod dátummal. Ennyi.

A családvédelmi és gyermekjóléti szolgálatos meg időnként meglátogat titeket, vele kötelező tartani a kapcsolatot, mert különben a gyámügynek jelent.

Ha a dokid védőnőjével jól kijössz, akkor nem hivatalosan tartsd vele a kapcsolatot, a másikról meg mondj le és kész.

2013. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a választott dokid beoltja a gyereket, akkor le is kell jelentse a lakhely szerinti védőnői szolgálatnak, így a védőnő értesül az oltásról. Legalábbis nálunk így van, Bp. egyik kerületében lakunk, a másik kerületbe járunk dokihoz, és (a kötelező ) oltásokat mindig lejelentik.
2013. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!