Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás után hogy...

Gyerekvállalás után hogy alakult a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Fontos hogy olyan esetekre gondolok, ahol a férfi akarta jobban a gyereket.

Amikor teherbe estél éreztél valami változást? Jobban elmélyült a kapcsolat, bensőségesebben nézett utána rád?


Nálunk ez a felállás van, hogy a párom szeretne jobban gyereket férfi létére, én sem ellenzem, csak félek mi lesz utána. Féltem a jelenlegi életünket, a nyugodt össze bújósan alvós estéinket, azt hogy nem tudunk már egymással úgy törődni... Valahol meg az van bennem, hogy egy baba lehet még jobban összekötne minket...


Sokat hallani, hogy gyerekvállalás után sok kapcsolat tönkremegy. Miért, ha mindketten akarták? Csak akkor megy tönkre, ha nem foglalkoznak egymással csak a babával?


2013. júl. 20. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy gyerkőc érkezésével új kaland tárul elénk :-)

Lehetnek nehéz esték,de lehetnek szépek is- nekünk az utóbbiban volt részünk. de előbb utóbb mindenkinél szépek lesznek az esték (mondjuk ha hasfájós a baba,az is "csak" 3 hónapos koráig tart)


Valószínű azért mennek tönkre a kapcsolatok,mert nem figyelnek egymásra. Főleg az anyára nehezedik nyomás,hiszen nem csak anyának kell lenni,de ugyan úgy vezetni kell a háztartást és ugyan úgy nőnek is kell maradnia.

A férfi sokszor el hanyagolva érezheti magát,amikor este anyuka fáradtan fekszik le,"majd holnap" címszóval,és sokszor még egy-egy ölelés sincs,vagy egy puszi.

Erre figyelni kell!


Szerencsére a babák csak 2-3 óránként esznek (ritka ha óránként- én a 2. gyerkőccel voltam óránként fent),így bele fér egy kis romantika. Amikor nagyobbacska és van kire bízni 2-3 órára.... vagy elvinni a nagyszülőkhöz 1 hétvégére,vagy csak 1 napra.... :-)


Mi nem tudjuk kire bízni a gyerekeket,de már 4 van,és így sem hidegültünk el egymástól,igaz tettünk is érte- igaz az is,hogy volt amikor le kellett fizetnie a Páromnak valamivel :-D

A 3. gyerkőc köztünk alszik az ágyban,de a "kettecskén együtt" így is megoldható,csak máshol :-)


Egy gyermek bizony sok változást hoz egy pár életében. Meg kell tanulnunk alkalmazkodni az új helyzethez,figyelnünk kell egymásra! Ha egy pár szereti egymást és ki is tudják mutatni,akkor nem megy tönkre a kapcsolat.


Olyan nincs szerintem,hogy egy gyerek jobban összeköt valakiket. Vagy szeret,vagy nem szeret,egy gyerek nem akadálya annak,hogy ketté váljon egy pár.

2013. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!