Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kell ügyeletet...

Mit tegyek? Kell ügyeletet hívnom? Hasmenés probléma. Szerdán kapna oltást, azt megkaphatja?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap óta elég dúrva hasmenése van a lányomnak,1x hányt? inkább bukott is. Nagyon vizes a hasmenés és büdi,szerintem valami vírus lehet. óránként bizot pelust kell cserélnem. :( enni eszik,most is megevett egy banánt.inni iszik(igaz pisi nincsen sok) semmi más tünet nincsen. Szerdán kapna 15hós oltást,megkaphatja? Ebédre most húsevest főzök ehet belőle vagy csak a krumplit adjam Neki? köszönöm!!!
2013. júl. 21. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Na pont az a baj ha nincs pisi. Gondolom még pelenáks most azt nézd délután, hogy mennyit pisil a bevitt folyadék arányában. Vagy is ha sokat iszik azért több pisinek is kellene lennie.

Nem csak virus okoz ilyet, föleg ha jó a kedv, eszik, iszik rendesen akkor valami gyümölcs vagy valaminek a kombinációja nem jó, vagy csak a gyomor átáll és fosást eredményez.

Az oltást elvileg ettöl simá n megkaphatja.

Nálunk az orvos nagyon jó fej. Elmondta, hogy ha a gyerek nem lázas akkor az oltás beadható, nem lesz semmi baj egy kis náthátol sem. De az orvosom soha nem dönt helyettünk. Oltani is csak szabad akaratunkból oltunk. Vagy is ha én hezitálok akkor megkérdezi, hogy szeretném-e eltolni, annak ellenére hogy elmondta hogy semmi baj nincsen náthás beoltástól. Ìgy 1x volt olyan hogy a lányom rettentesen meg volt fázva de nem volt lázas. Ekkor úgy döntöttem eltoljuk, az orvos nagyon kedves volt és mondta, hogy semmi baj, majd egy hét múlva. Aztán egyszer csak lüttyögött az orra akkor beadattam neki.

2013. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Probiotikumot adj neki, ha van Normaflore, abból akár 2 ampullával is nyugodtan.

És diétás étel, húslevest eszed ágába se jusson, és krumplit is csak sóba, vízbe megfőzve. Párolt rizst, répát, háztartási kekszet. És rengeteg folyadékot! A kiszáradás elkerülése végett. És tejet, tejterméket szintén nem adhatsz neki ilyenkor, mert a tej fokozza a hasmenést.

Ha 2-3 napon belül nem megy át rajta, akkor viszont orvos!

2013. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát gondolom a folyadék kijön széklet formájában,mert csak vizet kakil szegénykém. :( mit csináljak?
2013. júl. 21. 12:21
 4/9 A kérdező kommentje:
nincs itthon semmi probiotikumunk. azt sem tudom hol van ügyeletes gyógyszertár vagy van e egyáltalán. akkor az jó ha ebédre sima főtt krumplit kap vízbe megfőzve. uzsonárra meg nyers almát? ügyeletre még ne vigyem? végülis ha iszik rendesen kiszáradni talán nemfog nem?
2013. júl. 21. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos kitud száradni ivás mellett is. Fiam délben nem volt kiszáradva, délután 3 decit megivott és este kiszáradt durván. Ez kórházban történt.

Probiotikumot mindenképp szerezz. Ügyeletes gyógyszertár mindig van valahol, érdeklődj utána.

2013. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
most akkor mit csináljak? hívjak orvost? vagy mire figyeljek?
2013. júl. 21. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:
normolyt port oldj fel és itasd vele folyamatosan és probiotikumot adj neki! Ha semmi nem áll rendelkezésedre vidd el az ügyeletre, bár akkor meg már mindegy, mert úgyis ezt fogják felírni neki. Esetleg ha úgy érzed keveset iszok sokat megy a hasa, tehát egyensúly felborult akkor vidd az ügyeletre kérd, hogy nézzenek egy acetont vizeletből.
2013. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2013. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tegnap délután márcsak 1x ment a hasa+ma reggel. Hívtam a dokit,Ő is a probiotikumot mondta,viszont azt is mondta,hogy szerdán megkaphaja az oltást ha már nem lesz neki hasmenése. De én meg szívem szerint csak várnék 1 hetet minimum.
2013. júl. 22. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!