Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti nyáron is tartjáto...

Anyukák, ti nyáron is tartjátok a napirendet? Nagy baj, ha felborul egy 2 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

Folyton jövünk-megyünk, elég sok programunk van. Az esti rituálét tartjuk, de semmi mást nem.

A lányunk nem hisztisebb vagy nyűgösebb, mint korábban, úgy látjuk őt nem zavarja a dolog.


Ti mit gondoltok erről? A napirendhez kéne alakítani a programokat, vagy jó ez így?


2013. júl. 23. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi sosem tartottuk. Ovi-suli előtt pár héttel elkezdem őket visszaszoktatni. A nyár lazább. Sosem volt gond velük.
2013. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs ezzel, ha mindenkinek jó.

Nálunk például a nyaralásnál minden borult.

Jó nyűgös is volt a kisfiam sajna, mert reggel túl korán ébredt (nem lehetett rendesen besötétíteni), aztán a fél délelőtt altatással telt, mert nagyon álmos volt, de valamiért nem tudott elaludni, de volt, hogy már fél 9-kor újra elaludt. Most jöttünk haza, de még nem állt vissza teljesen. 20 hónapos egyébként.

Szerintem ilyenkor jobb ahhoz alkalmazkodni, hogy mikor lehet például kimenni (a nagy meleg miatt), stb., főleg, ha nem viseli meg a változás.

2013. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk egészévben ugyan úgy van napirend, ami elég tág, és rugalmas ezért nyár is bele fér és nyaralás is.


Reggel 6-8 között kelünk, reggeli

11-13 között eszünk

12-14 között alvás

15-17 között uzsonna

18 körül vacsora

20-21 között alvás.


Pl hétvégén megyünk sogoromhoz, 2 órás autóút. Délben indulunk, így alszanak az autóba. Másnap egy játszóparkba megyünk egésznapra, így délelött megyünk viszünk 2 babakocsit (a nagy 3 éves a kicsi 1 éves), ahol délben tudnak aludni.


Nekem pl mindegyik délben már hulla fáradt így aludniuk muszáj. Itt volt pár hete barátnöm a családjával 2 ugyan ilyen pici lány. 3 babakocsi volt és egy háton hordozott. A nagylányok aludtak a baba kocsiban és az én 1 évesem meg háton. Délben ettünk és kb 13 óra volt mire mindegyik elaludt úgy délután 3-ig aludtak egy nagyváros forgataga közepén, míg mi várost néztünk.

Aztán nyaralni voltunk elmentünk egy egésznapos több állomásos kirándulásra.

Délelött indultunk, az elsö célt délelött néztük meg, majd attünk ott és délkörül indultunk egy másik látványossághoz, ami 1,5 órára volt. Közben aludtak az autóban. Majd megnéztük a következö várost, és 18 körül indultunk csak haza. 1 óra út, perzse bealudtak az autóban. így este még elmentünk a hotelben minigolfozni és csak 21 után mentek aludni.

2013. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell szigorú napirend pláne egy 2 évesnek.Fiunk reggel fél6-fél 7 között kel.Általában 11-13 óra között fektetjük le,ez attól is függ hol vagyunk ás mennyire fáradt de van hogy kimarad mert nem akar aludni,vagy vendégségben persze be nem csukná a szemét mert fél lemarad valamiről :) Este 7-fél 8között fürdik és fekszik de nem dől össze a világ ha ez elhúzódik,mert valami program van.
2013. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Babeli Zurzavar ***** válasza:
en a napirendben a sorrendet, a dolgok egymasutanisagat tartom fontosnak telen nyaron, es igy nincs olyan gond, hogy esetelg megcsuszik valami.
2013. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!