Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy felelőtlen...

Miért mondják, hogy felelőtlenség az 5 gyerek ebben az esetben is?

Figyelt kérdés
A házaspárnak saját vállalkozása van, havi több milla bőven befolyik. Mindenki azzal jön, hogy befuccsolhat (szerintem nem fog), de akkor nem mindegy, hogy 2 vagy 5 gyerekkel? Normálisan élnek, szépen nevelik a gyerekeket, nagyon kedves-rendes emberek. Nagy családról álmodtak, meg is tudják valósítani. Miért kell elítélni, felelőtlennek titulálni őket? Ki vállaljon több gyereket ha nem ők?
2013. júl. 23. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Most képzeld el, ha a férfi vagy a nő meghal, mondjuk balesetben. Akkor a másikra marad 5 gyerek. Én annyit vállalnék, amit egyedül is eltudnék tartani.
2013. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert az emberek imádnak más dolgába belekuruttyolni, okoskodni, és ítélkezni. Én is azt mondom, hogy ide jöjjön bőven sok gyerek. Ha már annyi lóvé is befolyik, biztos van annyi eszük, hogy félre is tesznek, az esetleges rosszabb napokra.
2013. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Igen,1. ebben tökéletesen igazad van, de úgy gondolom, amikor bevállalják a következőt, meg az azt követő gyereket, ezzel tisztában kell lenniük.
2013. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van bőven tartalékuk, több (3 vagy 4) kiadott lakásuk is van a házukon kívül. Szóval még a gyerekeknek saját lakásuk is lesz elvileg.

Ha egyikőjük meghal - bár szerintem erre nem számol senki - akkor is ott a vállalkozás, hisz közösen vezetik. Ilyen módon nem nagy pénzkiesés.

Szóval eléggé felhúzott, hogy megjegyzéseket hallok, mert bár nem vagyunk baráti viszonyban, de ismerőseim, kedvelem őket. Kicsi városban élünk, ahol sokan sustorognak a hátuk mögött most.

2013. júl. 23. 19:14
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Irigykednek rájuk. A legtöbben nem mások sikerének örülnek, hanem a bukásukat várják. Befuccsolhat a vállalkozás, de aki egyszer sikerrel üzemeltetett egyet valószínű van némi tehetsége hozzá, és mindent megtesz hogy újra talpra álljon.

Annak meg semmi köze a gazdagsághoz, hogy valaki egyedül marad-e a gyerekekkel, mert elveszíti a társát. Mindenképpen nehezebb akár 1, akár 10 gyerek van a családban.

2013. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha normálisak, akkor ők szaporodjanak, ne a kisebbség.

Szerintem nem nagy felelőtlenség.

Azért 5 gyereknél már a korkülönbségek is megvannak, tehát a kicsi ellátásában a legnagyobb már tud segíteni.

Ha bírják szusszal, akkor hajrá!

Itt én már nem a pénzkérdéssel foglalkoznék, hanem azzal,hogy jut e mind az 5 gyerekre ugyanannyi idő!

2013. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
53%

off: mar megint hogy jon ide a kisebbseg?!


on: most komolyan, van aki vegiggondolja gyerekvallalas elott, hogy mi lesz ha meghal a parja? akkor en a kozalkalmazotti fizetesemre felelotlenul vallaltam babat?

kb ugyanennyore tartom felelotlennek az 5 babat vallalot!

2013. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Mekkorák a gyerekek? Kis korkülönbséggel? és ki van velük otthon?

Nekem 3 gyerekem van kis korkülönbséggel, segítség nélkül és őszintén megmondom, hogy elképesztő figyelmet, felelősséget, teljes odaadást igényelnek.

Van segítségük?

Egyébként nem felelőtlenek, csak az 5 az már elképesztően sok gyerek, úgy általában is.

2013. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
1. vgyok,. Miért kellett lepontozni? talán haszontalan választ adtam? A kérdésre válaszoltam. Még akkor is ha valakinek nem tetszett. Nem egy másik kérdésre erre a kérdésre. 30% :-(
2013. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a legnagyobb 10 körüli 2-3 évente jöttek a gyerekek. Van bőven segítségük, két nagyi, háztartást nem az anya vezeti, így rengetek ideje szabadul fel. Persze nem látok bele az életükbe, de nekem úgy tűnik szépen élnek, törődnek a gyerekekkel. Gyakran látom őket velük.
2013. júl. 23. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!